A mezzei zsúrló!

 

Mezei zsurló
(Equisetum arvense)

Eredet, botanikai leírás:
Évelő, virágtalan növény, mely egész Európában, Észak-Amerikában, Ázsiában és Afrikában is őshonos. 40 cm magasra nő, az agyagos, nedves, árnyékos helyet kedveli, ahol kifejlesztheti föld alatti hajtásait. Gyökértörzse akár 6 méter mélyen is lenyúlik a földbe, ezért szinte kiirthatatlan. Ebből a gyökértörzsből kétféle szárat fejleszt: a kora tavaszi termőszárat, mely 10-25 cm magas, barna színű, toboz alakú, és már márciusban megjelenik. Amint a spóráit elszórta, hamar eltűnik, és helyén kifejlődik a nyári meddőszár, mely halványzöld, elágazó, vékonyka, 20-80 cm magasságig szökkenő ág.



Népies neve kannamosó, mert kovasav tartalma miatt nemesfémből készült tárgyak, edények súrolására is alkalmas. Szagtalan, íztelen, a fogak alatt csikorog.

Hatóanyagai:
Sziliciumot, kovasavat nagy mértékben tartalmaz. Van benne számos flavonoid, szerves savak, kevés nikotin. Tiamináz nevű enzimje a szívizom és az idegsejtek működéséhez szükséges B1 vitamint lebontja, ezért huzamosabb ideig történő, intenzív fogyasztása nem javallott.

Legendák:
A mezei zsurló egyidős a dinoszauroszokkal. Egyik legősibb növénye a föld történetének: maradványait 350 millió éves kőolajszármazékok elemzése során találták meg.
A néphiedelemben a termékenység varázsitalának egyik eleme a zsurló. A gyermekre vágyó nő is zsurlóból készült párnán aludjon a könnyebb fogamzás érdekében.

Gyűjtése:
Meddő, föld feletti szárait gyűjtjük júniustól szeptemberig.

Gyógyhatása:
Elsősorban veseműködés javítására szolgál, vízhajtó hatása kísérletileg igazolt. Vesekövet, vesehomokot lehet vele elhajtani, mindenféle húgyúti fertőzést megszüntetni.
Szilícium és szerves ásvány tartalma miatt kiváló tonizáló, erősítő hatású. A romák salátaként fogyasztják zsenge termőhajtásait ebből a célból. Csontok, köröm erősítésére is használjuk. Csontritkulás esetén porrá őrölve kell fogyasztani. Jó vérzéscsillapító orrvérzés, tüdővérzés, bőséges havivérzés esetén.
Általános tisztítója a szervezetnek, segít a lerakódott zsírok oldásában, ezért fogyasztó hatása is van. Tüdőbajra is ajánlják. Köszvény, reuma esetén is alkalmazzák. Fogszuvasodást is meg lehet vele előzni

Felhasználása:

Gyógytea
Teát 2-3 perces főzéssel készítünk belőle 2, 5 dl vízzel és egy csapott evőkanál teafűvel.

Veseproblémákra, vesehomok hajtásra, húgyúti gyulladásra napi 3 csészével kell inni étkezés előtt. Ez a kúra semmiképp se tartson tovább 6 hétnél, utána egy szintén 6 hetes szünetet kell tartani, majd újra lehet kezdeni fogyasztását.

Máj-és epebántalmakra magában ne használjuk, de ilyen jellegű keverékeknek ¼ részben lehet alkotóeleme. Vérzéscsillapításra, köszvényre, reumára napi 1-2 csészével igyunk.

Zsurlópor
A száraz növényt porrá őröljük, naponta két-háromszor egy mokkáskanálnyit fogyasztunk belőle 3 héten keresztül a haj, a körmök, a csontok és fogak erősítésére. Keverhetjük levesbe, salátába. Fogmosásra is alkalmas ez a por. A nedves fogkefét belemártjuk, fogat mosunk a szokásos módon. Erősíti a fogínyt, csökkenti a fogínyvérzést.

Eltitkolt Rákellenszer!

BOTRÁNY! Rákellenes vitamint titkol a gyógyszeripar

Létrehozás dátuma: 2013.05.24.| Írta:Nagy L. József webhir.com

BOTRÁNY! Rákellenes vitamint titkol a gyógyszeripar
World Without Cancer című kötetében az amerikai Edward Griffin leleplezi a titkot a B17 vitaminról, amelyet a gyógyszeripar régóta próbál eltitkolni és amely rákölő hatásáról már éve óta tudni lehet. Már bizonyított tény, hogy a B17 vitamin, más nevén laetril hamar megöli a rákos sejteket. A szerző több információt is leleplez a rákgyógyításról köszönhetően a B17 vitaminnak, és felteszi a kérdést “Miért nem használja a hagyományos orvoslás ezt a vitamint?” Webhir.com információja szerint.

Griffin szerint a B17 vitamint azért nem használják a hagyományos orvoslásban, mert a gyógyszeriparnak nem érdeke meggyógyítani az embereket. Évente több milliárd dollárt költenek kutatásokra és a rák kezelésére, ugyanakkor több milliárd dollárt azokra a gyógyszerekre, amelyek felveszik a rákkal szembeni versenyt. Ezek fényében a B17 vitamin eltusolása gazdasági lépés a gyógyszergyártók által uralt világunkban.

A B17 vitamin leginkább a kajszi magjában található. Jótékony hatását már ezelőtt 35 évvel bizonyították. A Második Világháborúban, Dr. Max Gersonsikeresen alkalmazta ezt a vitamin páciensein.

A B17 vitamin a kajszi, a mandula, a meggy, körte, szilva és az alma magjában található, de van belőle a lenmagban és szőlőmagban is.

Jelenlegi életvitelünk során rengeteg fehérlisztet, cukrot, olajat és félkész ipari terméket fogyasztunk, míg az organikus, természetes élelmiszerek egyre ritkábbak az étrendünkben. Nagyszüleink még fogyasztottak ezekből az ételekből, ez is azt bizonyítja, hogy az ő idejükben ritka volt a rákbetegség, anélkül jutottak hozzá a vitaminokhoz, hogy tudatosan tudták volna, épp a betegségektől mentik meg magukat.

A B17 vitamint ezelőtt 35 éve betiltották a rákbetegség kezelése esetén, annak ellenére, hogy sokan úgy tartják ha minden nap fogyasztunk ezekből a vitaminokból, elkerülhetjük a rákbetegségek kialakulását.

A szerző szerint az amerikai gyógyszergyártól hatalmas nyomást gyakoroltak a hatóságokra, így azok illegálisnak titulálták azokat a készítményeket, amelyek a B17 vitamint tartalmazták. Sőt, sok esetben azt a pletykát terjesztették, hogy a kajszimag ciánt tartalmaz, így megmérgezheti azt, aki fogyasztja. Az igazság az, hogy eddig senki sem halt meg a kajszimagtól, még akkor sem ha nagy adagban fogyasztott kajszimagot vagy mandulát, írja Edward Griffin könyvében.

 

A természetes gyógyhatás illegális, míg az „egészséges méreg” drága

 



 

zakértők és fitoterapeuták szerint már évekkel ezelőtt nyílt támadás indult a gyógyhatású készítmények, a gyógynövénytartalmú étrend-kiegészítők és a gyógynövények ellen. Meddig lehet és szabad a jogos egészségbiztonságra hivatkozni e tekintetben, és hol szól bele a szabályozásba gyártók üzleti érdeke? Oknyomozás és tényfeltárás következik.

A hagyományos gyógynövényalapú gyógykészítményeket már korlátozta az EU, amikor 2011. április 30-tól életbe lépett a Tradicionális Növényi Gyógyszer Direktíva (2004/24/EK irányelv), a Növényi Gyógyszer Bizottság (HMPC) új szabályozása. Eszerint minden naturista termék gyógyszernek számít, ezért ugyanolyan szabályok szerint lesz forgalmazható, mint egy gyógyszer. Az engedélyezési eljárások (a forgalomba hozatali engedély) jelentős költségeit és időbeli lefolyása pedig szinte elveszi a valódi esélyét a kis és közepes vállalkozásoknak. Így ez a rendelkezés kimondatlanul a gyógyszer-gyártók malmára hajtja a vizet, hiszen a gyógyszergyárak profitjukból fakadóan ezt gond nélkül meg tudják finanszírozni.

A növényi gyógyszerek irányelvét az Európai Parlament és Tanács 2004. március 31-én fogadta el. A direktíva hétéves átmeneti időszakot biztosított az irányelv hatályba lépésekor már forgalomban lévő hagyományos növényi gyógyszerek törzskönyvezésére. Ez a periódus járt le 2011. április 30-án. Azonban, a rendelkezések és a követelmények egyes részletei sokak szerint aggályosak, mert kizárhatják a gyógynövényalapú, magas hatóanyag-tartalmú készítményeket a kereskedelemből. Másfelől, a szabályozásra szükség van, amennyiben az esetleges csalások, megtévesztések és a különféle visszaélések kiszűrésére irányulnak.

Mi számít hagyományos növényi gyógyszernek?

„Egyes növények olyan anyagokat tartalmaznak, amelyek alkalmasak lehetnek betegségek kezelésére. Az olyan gyógyszereket, amelyeket ezekből az anyagokból készítenek, „növényi gyógyszereknek” hívjuk.”

Mivel természetességük ellenére veszélyesek lehetnek, ezért jogszabályokat alkottak rájuk.

Ezzel a módszerrel viszont bármilyen növényt, illetve belőle előállított készítményt, amely alkalmas betegségek kezelésére Isten patikájában, jogszabályi úton be lehet (!) vonni ebbe a körbe.



Vajon miért kell a természetes anyagokat ilyen-olyan módszerekkel a gyógyszer kategóriába bekényszeríteni?

„Az európai uniós jog hagyományos növényi gyógyszereknek azokat a növényi gyógyszereket tekinti, amelyeket már legalább 30 éve alkalmaznak, ebből legalább 15 éve az Európai Unió területén, amelyeket egészségügyi szakember felügyelete nélküli használatra szánnak, és amelyeket nem injekcióval juttatnak a szervezetbe.”

A régi hagyománnyal – akár több száz évvel rendelkező – „növényi gyógyszereknek” is át kell esniük egy törzskönyvezési eljáráson, s csak azután mindősül biztonságosnak és hatásosnak.

Ha és amennyiben a „gyógyszer” alkalmazásának régre nyúló hagyományai vannak, továbbá elegendő tapasztalon és bizonyítékon alapul az egészségre gyakorolt jótékony hatása, akkor a vizsgálatok szükségessége csökkenthető, s az eljárás egyszerűsíthető.

Ezek megint csak megnyitják az utat a szubjektív szempontok sora előtt. Pl.: mi számít „bizonyítékoknak” és mi nem.


A helyzetet tovább bonyolítja, hogy a tagállamok illetékes hatóságai jogosultak az adott „gyógyszer” biztonságosságának értékeléséhez további szükségesnek ítélt adatokat bekérni. – Tehát ami évtizedek vagy évszázadok óta bevált, emberek tömegeinek adta vissza az egészségét, azt most „engedélyeztetni” kell.

És még mindezekre mondják, hogy egyszerűsített eljárás. Olyan érzésünk támadhat, mintha mindenáron le akarnának bennünket szoktatni arról, hogy természetes anyagokkal előzzük meg a betegségeinket és javítsuk az egészségünket. De lássunk mindenben összeesküvést.


Magyarországon a gyógyszerkutató laboratóriumokban szinte megszűnt, illetve pénzügyi okoknál fogva minimalizálódott a gyógynövények kutatása, és a gyógyszeripar határozottan elment a szintetikus anyagokkal való kísérletezés irányában. Amivel egyebek mellett csak az a gond, hogy ma már kevés a magyar kézben lévő gyógyszergyártó vállalati érdekeltség, holott ha jobban meggondoljuk, a Kárpát-medence kitűnő környezetet kínál a gyógynövények számára. A következő dilemma a gyógyszergyártók gyógyhatású készítményeit illetően az, hogy sokszor csak az egyik hatóanyag dominál a termékben, amely hosszú távon függőséget, magyarul rászokást eredményezhet. Ilyen egy „sima” gyógynövénnyel nem fordulhat elő, mivel abban éppen olyan arányban és kötésben vannak jelen a hatóanyagok, ahogyan a természet optimalizálta. Így a természetes gyógyhatású, eredeti gyógynövénytermékek hatóanyagai szinergikus (egymás erősítő) hatásúak, túladagolni igen nehéz őket, a mellékhatások tekintetében jóval kevesebb veszélyekkel járnak, és nagyobb valószínűséggel nem okoznak függőséget, mint szintetikus társaik.


A következő lépés netán az lesz, hogy a gyógyszer-lobbi nyomasztotta EU leszedeti a gyógyhatású készítményeket az üzletek polcairól, élükön a gyógyhatású étrend-kiegészítőkkel? Azután pedig a gyógynövények megvásárlását is korlátozzák? Végül minden gyógyhatású növény már csak a patikában lesz hozzáférhető, s a természetből sem szabad majd gyűjtenünk azokat?

Ha valakinek ez hihetetlen, akkor csak annyit mondanék, hogy egy növényi eredetű termék akkor minősül gyógyszernek, ha azt állítják róla, hogy embert érintő betegségek kezelését, helyreállítását vagy megelőzését elősegítő tulajdonságai vannak, amelyeket farmakológiai, immunológiai vagy metabolikus hatások révén fejt ki. (Költői a kérdés: vajon egy gyógynövényből készült termék beletartozhat-e ebbe a kategóriába?)

Innentől pedig a nemzeti hatóságok hatáskörébe tartozik annak eldöntése, hogy az adott növényi eredetű termék valóban gyógyszernek minősül-e. Ha 2011. május 1-től egy növényi gyógyszer nem rendelkezik törzskönyvvel vagy engedéllyel, akkor a terméket nem lehet forgalmazni az EU piacán.

Ha egy növényi eredetű termék nem minősül gyógyszernek – ami a fenti kritériumoknak való megfelelést jelenti –, akkor élelmiszernek lehet minősíteni és ily módon forgalomba hozni. Ebben az esetben meg kell felelni az élelmiszerjogi előírásoknak. Ez eddig rendben is volna. Ámde, ha növényi eredetű termékeinket étrend-kiegészítőként kívánjuk forgalomba hozni, akkor meg kell felelniük az étrend-kiegészítőkről szóló 2002/46/EK irányelvnek és az élelmiszerekkel kapcsolatos, tápanyag-összetételre és egészségre vonatkozó állításokról szóló 1924/2006/EK rendeletnek is. Tehát megint nem egyszerűsödik a helyzetünk, bár az alkotók ezt gondolják.

Így gyakorlatilag a kör bezárul. El lehet mondani, hogy nincs semmiféle tiltás, csak szabályozás, amely kiemeli és a gyógyszergyártó lobbi érdekszférájába utalja a komolyabb gyógyulást ígérő gyógynövénytermékeket, míg minden mást az alternatív kategóriában sorol és megtűr. De vajon kinek az érdekeit szolgálják ezek a szabályok? A valódi, magas hatóanyag-tartalmú gyógynövénytermékek és gyógynövények korlátlanul hozzáférhetőek maradnak a számunkra? Szabadon dönthetünk arról, hogy melyik természetes alapanyagot választom az egészségem megőrzése vagy a betegségem gyógyítása céljából? A helyzet az, hogy a szabadságunk köre hurokként szorul ránk e téren is, ha nem vigyázunk!

Száraz György

Mit foglaljon magába a hasnyálmirigy és epe diéta?

 



 

A hasnyálmirigy és epe megbetegedései diétával eredményesen kezelhetőek. A megfelelő étkezés elősegíti a beteg teljes gyógyulását, az epe- és hasnyálmirigy betegségek megelőzését és a jelentkező tünetek visszaszorítását. Epebántalmak esetén a páciens nem képes megemészteni még azokat a friss zöldségeket sem, amelyek igen fontos vitaminokat juttatnának a szervezetbe (pl. paprika).

Hasnyálmirigy problémák esetén kialakulhat cukorbetegség, hasnyálmirigy gyulladás, vagy ami még súlyosabb, akár hasnyálmirigy rák is. A hasnyálmirigy és epe diéta segítségével ezek a problémák megelőzhetőek. A fekete retek orvosolja az emésztési problémákat, ezért a hasnyálmirigy és epe diéta elengedhetetlen részét képezi. Fogyasztása nyersen, lereszelve ajánlott.

Mi mindent gyógyít a házi kövirózsa? (Sempervivum tectorum)

 


 

A magashegységekben a kőből, palából rakott háztetők tetejére ültették, hogy elhárítsa a villámcsapást. Innen ered a mennykővirág, égdörgőfű elnevezés is, de a latin neve Sempervivum tectorum és ebből a tectorum szó jelentése is: háztetőké.

A kövirózsa a napos, déli fekvésű, száraz sziklakertek, kőfalak dísze.

A kövirózsa gondozása

Örökzöld, pozsgás növény, húsos, ovális, szürkészöld, csúcsain sötétebb színű levelekkel. Sárga vagy rózsaszínű csillag alakú virágai június-júliusban a 15-20 cm magasra növő száron nyílnak. Egyetlen vadon élő védett állománya a Villányi-hegység mészkőszikláin fordul elő. A cserépben nevelt kövirózsát különösen kedvelik a kórokozók, ezért ősszel érdemes átültetni. Tavasszal vagy nyáron szaporíthatjuk magról, de jobb, ha a vékony indákon fejlődő apró tőlevélsarjakat gyökeresítjük és cserépbe ültetjük, durva kőporral kevert jó vízelvezetésű földbe. Magától is terjed, mert a sarjak az anyanövényről a földre hullva tavasszal gyökeret eresztenek és önálló életet kezdenek. Rövid gyökereinek köszönhetően vékony talajrétegben is kiválóan megél. A pangó vizet nem tűri, mert elpusztul a gyökérzete.

A kövirózsa gyógyhatása:

A népi gyógyászat a levelének nedvét használja égési sebek, fülgyulladás, szemölcs rovar és csaláncsípések, övsömör, vágott sebek kezelésére.

A leveleiben rejlő hatóanyagok: cseranyagok, nyákanyagok, gyümölcssavak,flavonidok, C-vitamin miatt ma már a kozmetikai ipar is használja. Krémbe keverve például a szeplők, bőrelszíneződések halványítására, futószemölcsök kezelésére is kiválóan alkalmas.
Ismert baktérium és vírusölő hatása is.

Fülfájásra: Az összetört kövirózsa sűrű szövésű vászonkendőn kinyomott levét ugyanannyi mandulaolajjal keverjük össze. Rázzuk össze jól, majd picit langyositsuk meg - ebből öt-tiz cseppet csepegtessünk a fájó fülbe. Sapkával vagy törülközővel ,,dunsztoljuk" a fejünket, hogy mielőbb enyhüljön a fájdalom.

Bőrbajok: A száj környéki herpeszek, az övsömör, az égési sérülések, kelések és sebek gyorsabban gyógyulnak, hamarabb leszáradnak és kevesebb szenvedést okoznak, ha kövirózsa tiszta levével ecseteljük a beteg bőrt.

Arcápolás:Leve táplálja, tisztitja a száraz, vizhiányos bőrt és gyulladáscsökkentő hatása a pattanásokat is elmulasztja.

Ötlet: Napégésre is kitűnő a kövirózsa krém, fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatása miatt.

Főbb készitmények:

Tiszta lé: Szemölcsök elmulasztására kössünk éjszakára a bőrrészre félbevágott kövirózsalevelet. Tyúkszem eltávolitásához este áztassuk be a lábunkat sós vizbe (három liter vizhez egy marék só), amikor jól felpuhult, akkor kössük rá a félbevágott levelet.

Tinktúra: Csillapitja a bőrbetegségek viszkető, égő érzetét.

A szódabikarbóna 47 féle felhasználása

 



 

Nem akarok lázítónak hangzani itt, de van egy lázadó tervem a sok vegyi tisztitószereket forgalmazó cég ellen. Az emberiség egyik fő dobása a környezeti szennyezőanyagok, a tisztító-és testápoló termékek csatornákba mosása és vízrendszereink vegyi anyagokkal való elárasztása. Nem csoda hát, ha a halakban nehézfémek, a delfinekben pedig triclosan van (rovarir
tószer).

Egyszerű és nagyszerű tervem tehát, hogy mindenkit bíztassak arra, hogy használja a szódabikarbónát az alábbi 47 féle módon.

Tehát pontosan hogyan működik a szódabikarbóna? Szódabikarbóna, alias nátrium-hidrogén-karbonát,segít szabályozni környezetünk pH-ját. Amikor a szódabikarbóna egy savas vagy lúgos anyaggal érintkezik, arra törekszik, hogy semlegesítse a pH-t. Ezen túl, a szódabikarbóna képes pH változások lassítására, vagyis pufferolásra. Ez a kettős képesség, a semlegesítő és pufferoló hatás teszi lehetővé azt, hogy például a hűtőben savanyú szagokat semlegesítsen, valamint hogy tisztítószerek erejét növelje. Egyszerű kémiai reakció, messzemenő hatásokkal tisztítás és szagtalanítás terén. És így minden további nélkül, ennyit a tudományról. Nézzük, hogy felvéve a lázadó házvezetőnő kesztyűit, mennyi mindenre tudjuk népi bölcsességünkben már régóta szereplő szódabikarbónánkat használni…

Testápolás

1. Csináljunk fluor mentes fogkrémet

Szódabikarbónát keverjünk össze 3 százalékos hidrogén-peroxid oldattal. Ime egy alternatíva a kereskedelmi fluoridos fogkrémek helyett. És még a fogfehéritést is elvégzi, nemcsak a tisztitást.

2. Szájfrissités

Tegyen egy teáskanál szódabikarbónát egy fél pohár vizbe és öblíögesse vele ki a száját. Semlegesíti a szagokat, nem csupán elfedi azokat.

3. Szájápoláshoz használt eszközök tisztitására

Áztassuk be szájápolási eszközeinket a következő oldatba: 2 teáskanál szódabikarbónát oldjunk fel egy pohár vagy kis tál meleg vízben. A szódabikarbóna fellazítja az élelmiszer-részecskéket és semlegesíti a szagokat.

4. Bőr-és testradir

Elkészitése: 3 rész szódabikarbóna, 1 rész víz. Dörzsölje át körkörös mozdulatokkal finoman bőrét. Öblitse le tiszta vizzel. Mindennapos használatra is ajánlott.

5. Természetes dezodor

Kenjük rá a hónaljunkra, és semlegesíti a testszagot.

6. Használjuk savlekötőként

A szódabikarbóna biztonságos és hatékony antacid enyhíti a gyomorégést és / vagy a savas gyomorrontást.

7. Rovarcsípésekre és viszkető bőr esetén

Rovarcsípések esetén, kavarjon össze egy kis szódabikarbónát és vizet, és kenje az érintett bőrfelületre. A viszketés enyhitésére, tegyen egy kis szódabikarbónát a kezébe és dörzsölje be a nedves bőrbe fürdés vagy zuhanyozás után.

8. Készítsünk kéztisztítót

3 rész szódabikarbóna, 1 rész víz, vagy 3 rész szódabikarbónából és 1 rész folyékony szappanból készitünk oldatot, ami jó kézmosásra, tisztitásra. Ezután öblítsük le tiszta vizzel.

9. Segítség a hajnak

Az ecet csodálatos a hajra , de a szódabikarbónának megvan a maga helye a zuhany alatt is. Tegyünk egy kevés szódabikarbónát a tenyerünkbe együtt a kedvenc samponunkkal. Samponozzuk be a hajat és jól öblítsük le. A szódabikarbóna segít eltávolítani a maradék piszkot, így a haj tisztább és kezelhetőbb lesz.

10. Tiszta hajkefék és fésűk

A fényes hajhoz fontos a kefék és fésűk tisztán tartása is. Áztatássa a fésűket és keféket 1 teáskanál szódabikarbóna egy kis langyos víz keverékében.

11. Készítsen fürdősót

1/2 csésze szódabikarbónát adjon a fürdővizbe, hogy semlegesítse a savakat bőrén, és segítsen lemosni az olajat és az izzadságot. Egyben pedig a bőrt nagyon puhává is varázsolja.

12. Megnyugtatja a lábakat

Oldjon fel 3 evőkanál szódabikarbónát egy edény meleg vízben, és áztassa benne lábfejét, meg fogja nyugtatni lábait.

Takarítás

13. Súrolószer készitése

A biztonságos, hatékony fürdőszoba kád, csempe-és mosogató, fényes fali csempe tisztitásához- szórjon szódabikarbónát egy tiszta nedves szivacsra és dörzsölje vele a felületeket a szokásos módon. Majd mossa le vizzel és törölje szárazra a tisztitott feluleteket.

14. Kézi edény és evőeszköz mosó

2 púpozott evőkanál szódabikarbónát adjunk hozzá mosószerünkhöz, és az edényekről könnyebben fog leoldódni a zsir. A ráégett ételeket a szódabikarbóna és vizes mosószer keverékében áztassa, majd szivacsra szórt szódabikarbónával súrolja le.

15. Szivacsok felfrissitéséhez

Áztassuk az áporodott szagú szivacsot egy erős szódabikarbónás oldatba (4 evőkanál szódabikarbónát feloldunk 1 liter meleg vízben).

16 Tisztítsa meg a mikrohullámú sütőjét

Szódabikarbónát szórjunk egy tiszta nedves szivacsra. Kiváló módja a gyengéd tisztításnak és a mikroban soha nem hagy durva vegyi szagot. Alaposan öblítse le vízzel.

17. Ezüst evőeszközök tisztitására

Használjon szódabikarbóna pasztát 3 rész szódabikarbóna, 1 rész vízből. Dörzsölje át az ezüstöt tiszta ruhával vagy szivaccsal. Alaposan öblítse le, és szárítsa meg őket mig csillogóvá nem válnak.

18. Tiszta kávé és tea edények

Kávé és tea foltokhoz oldjon fel 1/4 csésze szódabikarbónát 1 liter meleg vízben. A makacs foltokhoz egy éjszakán át való áztatást javaslunk.

19. Tisztítsa meg a sütőt

Szórjuk szódabikarbónát a sütő aljára. Sprézzünk rá vizet, hogy a szódabikarbóna benedvesedjen. Hagyjuk igy a sütőt éjszakára. Reggelre a szódabikarbóna feloldja a szennyt, amit aztán szivaccsal kitörölhetünk.

20. A padló tisztitása

A szennyeződést és piszkot el tudja távolitani a padlóról oly módon, hogy 1/2 csésze szódabikarbónát egy vödör meleg vízzel összekever és az így felmosott padló tiszta csillogó lesz. A papucs jelek használja szódabikarbóna egy tiszta nedves szivaccsal, majd öblítse le.

21. Tiszta Bútorok

Tudta, hogy a falakról és festett bútorokról szódabikarbónás nedves szivaccsal dörzsölés nélkül, könnyedén tudja eltávolitani még a zsirkréta nyomait is? Törölje át tiszta, száraz ruhával a felületeket.

22. Tiszta Zuhanyfüggönyök

Tisztítsa és szagtalanítsa vinil zuhanyfüggönyeit úgy, hogy szódabikarbónát tesz közvetlenül egy tiszta, nedves szivacsra vagy kefére, és azzal áttörli függönyét. Majd öblítse le tiszta vizzel azt.

23. Folyékony mosószere hatásfokát növelheti

½ csésze szódabikarbónával a folyékony mosószer is keményebben dolgozik. A jobb pH egyensúly a ruhákat tisztábbá, frissebbé, és fényesebbé teszi.

24. Finoman Tiszta Babaruha

A babák bőre igényli a gyengéd tisztítószerek használatát, és jó tudni, hogy a szag és foltok elleni harcban a szódabikarbóna az első helyen áll. A makacs foltokhoz adjunk hozzá folyékony mosószerünkhöz 1/2 csésze szódabikarbónát.

25. Tiszta anyagpelenka

Oldjunk fel ½ csésze szódabikarbónát, 2 liter vizben, és alaposan áztassuk benne a pelenkákat egy éjszakán át. Folyt. köv. Tags szódabikarbóna; tisztítás, dezodorálás, fogmosás

26. Tiszta sport felszerelés

Használjon szódabikarbóna oldatot (4 evőkanál szódabikarbóna, 1 liter meleg víz) a tiszta és szagtalanított sportfelszerelésekért. Szórjuk bele a szódabikarbónát és a tornaterem golftáska táskák szagtalanítás, tiszta golf vasaló (karcolás nélkül őket!)

27. Távolítsa el az olaj és zsírfoltokat

A garázsból vagy a kocsibejáróról könnyen eltisztíthatja az olajfoltokat úgy, hogy szódabikarbónát szór rájuk, aztán nedves kefével megdörzsöli a felületet.

28. Tiszta Elemek

A szódabikarbónát arra is lehet használni, hogy semlegesítse az akkumulátorsav okozta korróziókat az autókon, fűnyírókon, stb. 3 rész szódabikarbóna és 1 rész víz alkalmazásával egy nedves ruhával dörzsölje át a korrodálódott akkumulátor pólusait. A tisztítás után lehet újra csatlakoztatni a terminálokat, amiket érdemes áttörölni vazelinnel ,hogy a jövőben ne érje őket korrózió.

29. Tiszta autók

Az autó, a lámpák, króm, ablakok, gumiabroncsok, vinil ülések és a szőnyegek tisztításakor nem kell aggódni a nem kívánt karcolásokért. Használjon szódabikarbóna oldatot, oldjon fel 1/4 csésze szódabikarbónát 1 liter meleg vízben. A makacs foltok eltávolítására használjon szódabikarbónát nedves szivacsra szórva.

Dezodorálás

30. Szagtalanítás a hűtőben

Egy nyitott doboz szódabikarbónát helyezzünk a hűtőszekrény polcára hogy semlegesítse a szagokat.

31. A vágódeszka szagtalanítása

Megszórjuk a vágódeszkát szódabikarbónával, dörzsölés, öblítés.

32. Kuka, bármilyen szeméttartó szagtalanítása

Szórjunk szódabikarbónát szeméttartónk aljára, hogy a szemét szagát sakkban tartsuk.

33. Újrahasznosítható tartály szagtalanítása

Időszakonként szódabikarbónás nedves szivaccsal törölje át a tartályt.

34. Vízlefolyók szagtalanítása

A mosogató és a kád lefolyóba öntsünk 1/2 csésze szódabikarbónát és meleg csapvízzel mossuk le azt. Ez semlegesíti a lefolyóban lévő szagokat. (Ez egy jó módja annak, hogy kidobja a hűtőből visszavonult szódabikarbónát.) Vagy öntse le azt a csatornába.

35. Szagtalanítsa és tisztítsa meg mosogatógépét.

Szagtalanításra a mosogatógépet gyengéd tisztító mosási cikluson futtassa át, tisztításra pedig használja a mosogatóanyaggal együtt.

36. Vegye szagát szőnyegeinek

Bőségesen megszórjuk a szőnyeget szódabikarbónával. Egész nap vagy egész este hagyja rajta a szőnyegen a szódabikarbónát, Következő nap ki kell porszívózni a szőnyeget.

37. Vegye szagát porszívóinak

A fenti módszert használva a szőnyeg, maga a porszívó is szagtalanodik.

38. Ruhásszekrények felfrissítésére is ajánlott

Tegyen egy nyitott doboz szódabikarbónát a szekrénybe és az dezodorálja ruháit.

39. Autók szagtalanítására

A szagok általában beleülnek az autó kárpitjába, szőnyegébe. Várjunk 15 percet (vagy ennél hosszabb ideig erős szagok esetén), és szívjuk fel porszívóval a szódabikarbónát.

40. Macskadobozok szagtalanítására

Tegyünk a doboz aljára szódabikarbónát, majd töltse ki a szokásos módon az almot.

41. Háziállatok ágyának tisztántartására

Bőkezűen szórjuk a szódabikarbónát az ágyra, 15 percet kell várni (vagy ennél hosszabb ideig erősebb szagok esetén), majd porszívózzuk ki.

42. Edzőcipők szagtalanítására

Szódabikarbónát a cipőkbe szórva a szagok semlegesítődnek. Rázza ki cipőiből azt mielőtt használná őket.

43. Ágynemű frissítésre

1/2 csésze szódabikarbónát adjunk a mosóporhoz, frissebb, tisztább lepedőket és a törülközőket kapunk.

44. A plüssállatok tisztítására is kiváló

Tartsa a kedvenc játékokat tisztán, száraz szódabikarbónával bedörzsölve azokat majd 15 perc után rázza ki őket.

45. Kempingezésnél elengedhetetlen kísérőtárs Csodaszer mosogatásnál, kéztisztításnál, dezodor, fogkrém, tüzoltó és sok más.

46. Tűzoltásra is alkalmazható.

A szódabikarbóna segíthet a kezdeti kisebb konyhai tüzek megfékezésében, mert felhevítve szén-dioxidot bocsát ki amely segít elfojtani a lángokat.

47. Gyümölcs és zöldség tisztító

Bármilyen koszt jól leradíroz a friss gyümölcsökről és zöldségekről. Egy tiszta nedves szódabikarbónás törlőruhával, dörzsölje át és öblítse le azokat.

OK, itt van hát az én 47 féle javaslatom, ha valakinek van más ötlete, kommentálja.

 

Fűben, fában orvosság: a dió

E-mail
Írta: Pethes József   
 
dio1Sokan talán nem is tudják, hogy a diófa gyógynövény is: hasznos lehet a levele, a fa kérge, a termés külső, zöld héja – betegségekre és hajfestésre is.
Cukorbajra a dió kemény, tehát fás héjából készült teát ajánlják, naponta legalább 3-4 csészével, hat héten keresztül. A levélből készült tea vérnyomáscsökkentő, vértisztító, nyugtató hatású: jó idegesség, álmatlanság, kimerültség, vagy túlhajszoltság kezelésére. Amíg maga a dióbél koleszterincsökkentő hatású, addig a dióbeleket elválasztó lágy héjból készült tea a koszorúér betegséget segít megelőzni. Székrekedésre nem csak az áztatott aszalt szilva ajánlott, hanem néhány gerezd darabolt dió is, reggelire.
zolddio2Érdekes, hogy ugyanakkor a dió a hasmenést is mérsékeli, sőt fizikai gyengeségre is fogyaszthatjuk. Bőrkiütésekre, pikkelysömörre és a sömörre a diólevél főzetét használják, külsőleg. Diófa levelével hajat is színeznek. A teát úgy készítik, hogy egy csésze forró vízhez két kanál diólevelet tesznek, és hagyják állni egy napig. Egy másik csésze forró vízbe egy evőkanál orosztea levelet tesznek, és szintén hagyják állni egy napig. Másnap felforralják, és leszűrik mind a kettőt, majd összekeverik és egy üvegbe öntik, utána pedig, ha kihűlt, beteszik a hűtőbe. Hajmosás után törülközővel kissé felitatják a hajról a vizet, majd korábban a festéshez használt hegyes szájú üvegbe téve ugyanúgy festik vele a haj tövét, mint a hajfestékkel.
A beáztatott hajat olyan régi törülközőbe csomagolják, amiért nem kár, majd kissé leöblítik és szárítják. Ez a hajfesték különösen a rákos, vagy egyéb súlyos betegeknek felel meg, mert nem tartalmaz veszélyes vegyszert. Hajöblítéshez egyszerű teát használnak, ami csak diólevélből készül, s egy csészéhez egy evőkanál levelet tesznek. Vértisztító tea készülhet a diófa kérgéből is, amelyet megszárítva vagy nyersen is használnak. Régi megfigyelés, hogy ha kutya vagy macska fekhelyére egy csomó diólevelet tesznek, akkor elűzi a bolhákat.

Forrás: szabadfold.hu

 

 


Fokhagyma tinktúra. Elegendő 7 évente megismételni, olyan hatással tisztítja ki az érrendszert!



 

Érrendszerünk tisztább lesz, a hajszálereink jobban átjárhatók maradnak, ami biztosítja a szájunk, ínyünk, torkunk egészségét is.

Kísérletek azt bizonyítják, hogy a fokhagyma elősegíti az ólom kiürülését a szervezetünkből. Ezért a nagyvárosban élőknek kötelező lenne a fogyasztása.
Állat- kísérletekkel bizonyított, a ráksejtekkel megfertőzött egereknél nem alakult ki a rák, ha fokhagyma kivonatot kaptak. Az embereknél a rák megelőzésben van... lenne jelentősége.

Fokhagyma tinktúra

33 dkg megtisztított fokhagymát fokhagymaprésben szétnyomunk, majd 10 napig áztatjuk 3 dl, 96%-os, gyógyszertárban kapható alkoholban, lezárt üvegben. Közben naponta egyszer fellötyköljük, hogy a fokhagyma hatóanyagainak kioldódását ezzel is serkentsük. Ezt követően a pépet tiszta ruhán átszűrjük üvegbe. A nyert folyadék tömény, ragacsos fokhagymakivonat.

Adagolása: mindig evés előtt kell meginni, kevés tejben, gyümölcslében vagy vízben elkeverve:

1. nap: reggel - 1 csepp, délben - 2 csepp, este - 3 csepp
2. nap: reggel - 4 csepp, délben - 5 csepp, este - 6 csepp
3. nap: reggel - 7 csepp, délben - 8 csepp, este - 9 csepp
4. nap: reggel - 10 csepp, délben - 11 csepp, este - 12 csepp
5. nap: reggel - 13 csepp, délben - 14 csepp, este - 15 csepp
6. nap: reggel - 15 csepp, délben - 14 csepp, este - 13 csepp
7. nap: reggel - 12 csepp, délben - 11 csepp, este - 10 csepp
8. nap: reggel - 9 csepp, délben - 8 csepp, este - 7 csepp
9. nap: reggel - 6 csepp, délben - 5 csepp, este - 4 csepp
10. nap: reggel - 3 csepp, délben - 2 csepp, este - 1 csepp
11. naptól: napi 3 x 25 csepp, amíg a folyadék el nem fogy.

A kúra idején érdemes a szokásosnál több folyadékot fogyasztani. Hét évig nem kell megismételni a kúrát olyan hatással tisztítja ki az érrendszert.

7 lúgosító, májtisztító étel

 
 
Hét lúgosító ital, mely tisztítja májunkat: fokhagyma, grapefruit, zöld füvek, zöld színű zöldségek, avokádó, dió és kurkuma. Májunk minden egyes nap kemény munkát végez azért, hogy megvédje szervezetünket a méreganyagoktól és az anyagcsere során keletkező káros savaktól.
Vérünk folyamatos szűrésével védi szervezetünket az emésztőrendszeren, bőrön és légzés során testünkbe kerülő mérgező anyagoktól.

A következő 7 közismert étel segítségével természetes úton tisztíthatjuk májunkat, elősegítve ezzel működését. 

1, Fokhagyma, hagyma

A fokhagyma számos kéntartalmú vegyületet, míg a hagyma allicint és szelént tartalmaz. Ezek a vegyületek védik májunkat a káros savaktól és segítik a máj méregtelenítő munkáját.

2, Grapefruit

A grapefruit gyümölcs antioxidáns C-vitaminban rendkívül gazdag, emellett naringenin nevű flavonoidot tartalmaz, mely képes megkötni a szervezetben keletkező savakat.

3, Zöld füvek

Az árpafű és más zöld füvek és növények a lúgosító klorofill legkiválóbb forrásai, mely méregteleníti a májat és a vékonybeleket.

4, Zöld színű zöldségek

A spenóthoz, kelhez, fehér mustárhoz hasonló zöld színű, leveles zöldségek számos olyan aktív vegyületet tartalmaznak, melyek tisztítják szervezetünket, segítenek eltávolítani a nehéz fémeket, növényvédőszereket, stb. testünkből.

5, Avokádó

Az avokádó glutation-termelő vegyületekben gazdag. Néhány kutató szerint heti 1-2 avokádó rendszeres fogyasztása jelentősen javíthat a károsodott máj működésén.

6, Dió

A dió rendkívül gazdag l-argininben, glutationban és omega 3 zsírsavakban, segít eltávolítani az ammóniát a májból.

7, Kurkuma

A kurkuma elősegíti az epe termelődését, javítja az epehólyag funkcióját és szintén erőteljesen segíti a máj méregtelenítő tevékenységét.

onion_5.jpg

 

GYÓGYÍTHATÓ A RÁK!

 

A következő, nagyon egyszerű receptet is továbbítsátok!   

 

 0,5 kgr  virágméz,  3 drb. ledarált aloévera levél,  3 evőkanál  konyak ( vagy viski, v. pálinka) naponta 3x5 ek.

 

ÜDVÖZÖLLEK BENNETEKET!

 

Az alul írottakkal egyetértek, és támogatom. Ezért küldöm tovább. Arra kérlek, Te is tedd ezt!

 

                                                                                       

Bükkszentkereszten Gyuri bácsi a füves ember is, és Dr. Dávid  Tamás professzor, a Magyarok Házában ill.  Lébényben.                  

 

Emberek! Ébresztő!!!! Gyógyítható a  rák!!! Mindig is gyógyítható volt!

 

Immunrendszer gyors tuningolásával,  macskakarom és más gyógynövényekkel, vitaminokkal, vörös szőlő  maggal, más antioxidánsokkal, kezdeti stádiumban tökéletesen

 

 

    GYÓGYÍTHATÓ A RÁK!

 

Megelőzésre, az  immunrendszer erősítésére törekedjetek!!! Első legyen a  méregtelenítés, béltisztítás, és a savtalanítás!!!

 

Néhány  tipp: jól felszívódó cink, kalcium, szelén, fagyöngy, vérehulló  fecskefű+körömvirág, gyermekláncfű, tengeri algák, citrom, ginko biloba, máriatövis mag,  a fent említett macskakarom, vörös  szőlő magja, töményen, stb.Minden féle-fajta és színű zöldség, gyümölcs fogyasztása korlátlan mennyiségben!A hús, és a stressz savasít! A zöldségek,  gyümölcsök, a nevetés, lúgosít!

 

A lelki okokat is figyelembe kell venni, mint  pl.: szeretet, önszeretet  fontossága, kimászni az érzelmi traumából, akarni megoldani a  problémát, és erősen hinni a gyógyulásban!!!

 

Egyéb  terápiák minden betegség ellen:- Pozitív gondolkodás, derű,  vidámság.-Légzésterápia- Reflexzóna  masszázs,- mozgás és még sok más!   Lehet választani a gyógymódok  között! Tehát van megoldás, csak  jó helyen kell keresni!!!  

És ez minden  betegségre vonatkozik!

 

 

A szintetikus gyógyszerek  az immunrendszer halálos ellenségei!!!  Amit a kemóval csinálnak, az  pusztítás!!! Pont legyengíti az immunrendszert!!!! Az  "orvostudomány a feje tetején" c. könyv szépen elmagyarázza a rák természetét! Egyéb irodalom is segítségre lehet, csak keresni  kell!  Leginkább természetgyógyász területen keressétek!

Pl.: Váradi Tibor: Népbetegségek I.; Mária Treben:  Gyógyteák, stb    Ennyit megtehetünk értük.           

 

 

APRÓ KÉRÉS!!

 

Mindenkit kérek, ossza meg, vagy küldje tovább e-mailben akár, ha csak  egy embernek is.  Minden rákosra gondolva, emlékezve.

 

Légy egyike az együtt érző 7 százaléknak!A  felmérések szerint a megkeresettek 93 %-a NEM küldte tovább a  gyertyát. Pedig csak egy sorról van szó. Hinni sem kell  benne. Csak nem kell restnek lenni a jóra.

 

NE maradj közömbös  - ne hagyd kialudni a  lángot!                 

 

  

A "Füves Ember" Receptjei és praktikái.

 


 

Szabó György 81 éves és teljesen egészséges.
500 évvel ezelőtti népi-gyógyászati receptúrákat próbál ki és ad át sikerrel az utódoknak.
Közismert, hogy Magyarországon több mint 400 féle gyógynövény van. Gyuribácsi több mint fél évszázada gyűjtögeti őket, 
elsősorban a lakóhelye környékén, a Bükkben. 
A régi receptúrák egyikével pl. sikerrel gyógyította meg saját kezdődő melanómáját.

R E C E P T E K:

BŐRRÁKRA:
diólevél, fehérfagyöngy, bíborhere virág 3-3-3 grammot összekeverünk, csinálunk belőle egy tinktúrát,
és ezzel kell kenegetni a rákos szemölcsöt, vagy foltot és teljesen leszárad, majd tünetmentes lesz az ember.
Naponta 2 csészét is el kell fogyasztani ebből az italból.

KORPÁS ÉS ZSÍROS HAJ:
3 gr. Diólevelet le kell forrázni 2 dl. vízzel, majd 10 perc után be kell dörzsölni a megmosott hajba
és 10 percig rajta hagyni, majd leöblíteni. Ha nem öblítjük le, akkor a hajhagymákat működésre serkenti és hajnövekedés lesz.

AGYI VÉRELLÁTÁS: 
félig megtöltünk egy kisebb dunsztos üveget megpucolt fokhagymával és 2 dl. almaecettel leöntjük. Ezt érleljük legalább egy héten
keresztül, majd a két nyaki eret két oldalt időnként bekenjük és beledörzsöljük az érbe.

AGYI EREK TISZTÍTÁSA:
Cavinton helyett: 3 gr. kis téli zöld meték és 3 gr. orvosi veronika ezt leforrázzuk 2 dl vízzel 10 perc állás után megisszuk,
naponta 2x 1-1 csésze.

FOGÍNYGYULLADÁS, ÉS SZÁJÖBLÖGETÉSRE A LEGJOBB:
3 gr /egy csapott evőkanál/diólevél 2 dl. felforralt víz, 10 perc állás után beletenni valamilyen kis
üvegbe és minden fogmosás után ezzel öblögessünk.

CSONTRITKULÁS:
Tyúktojást megmosni, ha kiürítettük a fehérjét és sárgáját, akkor belül van egy vékony hártya, azt ki kell húzni belőle, megszárítani,
leőrölni és naponta egy kávéskanállal belekeverni az ételbe.

PORCKORONGKOPÁS, AMIKOR A ZSELÉS ANYAG KIFOGY A PORCOK KÖZÜL:
A boltokban kapható ételzselatint /a ráírt elkészítési mód szerint elkészítjük, és amikor már dermed, öntsünk még rá forralt vizet, és villával
törjük át, hogy kenhető legyen, a fájós részre rákenjük esténként, úgy,hogy bevizezzük, vagy a térdünket, vagy a könyökünket, vagy a gerincünket és
belemasszirozzuk, teljesen beszívódik, ami még marad a bőrünkön, azt nedves ruhával töröljük le. Naponta egy mokkáskanállal együnk is belőle,
garantálja, hogy 6 hónap után visszatermelődik a zselé a porcok közé.

KÖTŐHÁRTYA GYULLADÁS A SZEMEN:
szemvidítófű egy csapott evőkanál 2 dl.víz, leforrázni 10 perc állás után ezzel kenegetni a szemet.

SZEMÜNKRE, HA MÁR NEM LÁTUNK JÓL: 
diólevél tea, egy csapott evőkanál, 2dl. víz, leforrázni, 10 percig áll és ezzel kenegetni, vagy beáztatott
vattapamaccsal betakarni a szemet és 10 percig pihentetni. Ha zöldhályog van, akkor 1 évig kell használni.

HOMLOK, ORR, FÜL ÉS ARCÜREGGYULLADÁS:
diólevél egy cs. evőkanál tea, 2 dl. forróvízzel forrázni, 10 perc állás után naponta 1x2x felszívni és próbálni
bent hagyni az orrüregben, úgyis egy idő után kifolyik. A szájat és torkot öblögetni ugyanevvel a teával, a megmaradt 
megáztatott diólevelet éjszakára a fájós helyre dunsztkötésben rakjuk rá a területre. A papsajt tea hidegen
készül, 2-3 órát állni hagyjuk, és ezzel kenegessük be az orrjáratot.

MANDULAGYULLADÁS ESETÉN: 
közönséges galajteát kell inni. Náthára és köhögésre a bodzavirágból készült tea a leghatásosabb.

LEGTÖBB PENICILLIN A PÓKHÁLÓBAN VAN

PAJZSMIRÍGY, AKÁR ALUL, AKÁR FELÜL MŰKÖDIK:
Apróbojtorján teát korlátlan ideig kell inni: egy csapott evőkanál, 2 dl. vízzel leforrázni és naponta
meginni. A diólevél teát ugyanígy kell elkészíteni, ezzel gargalizálni kell, majd szép lassan kortyokban meg kell inni.
A visszamaradt diólevelet éjszakára dunsztkötésként fel kell tenni a nyakra.

ALLERGIA ÉS ASZTMA:
Vagy martilaputea, vagy útifű tea, vagy fehér pemetefűtea, kígyószisztea, ezerjófűtea. 1 csapott evőkanál, 2dcl. forrásban
levő vízzel leöntjük, 10 perc állás után meginni. EGY ÉVIG KELL INNI, ÉS TELJESEN TÜNETMENTES LESZ AZ EMBER. A legjobb köptető: ökörfarkkóróból
készült tea: 1 csapott ek. tea, 2 dl. forróvízzel forrázni, 10 perc állás után inni.
Egyébként lehet kapni a Gyuri bácsi féle Bronchitis teakeveréket, interneten is megrendelhetőwww.gyorgytea.hu-n

MÁJ ÉS EPE: 
Nagyon sok bennünk az idegen anyag, sok a különféle vegyszer az élelmiszerekben, volt egy konferencia és ott elmondták, ha továbbiakban
is ennyi vegyszeres ételt eszünk, a fehér emberekből csak 7% marad meg a földön.

KESERŰ ÉTELEKKEL KELL A MÁJAT TISZTÍTANI ÉS INGERELNI AZ ÜRÜLÉSRE AZ EPÉT.
Ilyenek: a pemetefű tea, az ezerjófű tea, a gyermekláncfű leveléből készült tea, a rukkola saláta /nagy bevásárló központokban lehet kapni lilás
színű saláta/ nagyon keserű, de minden nap a salátánkba keverjünk bele egy kicsit.
> HA MÁR CISZTA VAN A MÁJBAN AKKOR A LEGJOBB a diólevélből készült tea. 6 hétig kell inni és a leforrázott diólevelet dunsztkötésben éjszakára
a májra kell tenni.

MAGAS KOLESZTERIN:
nem jó, mert az érfalakban lerakódik a zsír, normál értéke 0-5.1, ha már 4 felett van az kifejezetten nem jó érték. Tyúkhúr teát
kell inni, addig, amíg az érték nem lesz jó.

EPEKŐ: 
minden, este sok retket kell enni, de csak este, mert napközben szinte mérgezi a szervezetet a retek.

GYOMORÉGÉS:
Étkezésnél, minden falatot legalább 60x meg kell rágni, az íze is ilyenkor jön ki az ételnek. A hurutos gyomorsavat termel
és ettől ég a gyomor, ennek kiváltó oka a gyomorideg. 6 hétig 1 csapott evőkanál orbáncfű 2 dl. forróviz, 10 perc állás után minden nap meginni.

SAVTERMELÉS:
csökkentésére fehérakácvirág tea.

LÚGOSÍTÁSRA:
fehér árvacsalán tea.
A 6 hetes kezelés után 6 hét pihenő és megint lehet kezdeni elölről. 2 naponta meg kell inni 2 dl. vízben feloldott 1 teáskanál szódabikarbónás vizet.
Széklet: Sok rostos ételt kell enni. Az alma lereszelve hashajtó, ha pedig rágjuk, akkor hasfogó.

NAGYON JÓ SZÉKLET
van a szilvától, szőlőtől, Igmándi keserűvíztől.

HA SZORULÁS VAN,
akkor erősségi sorrendben az alábbi teákat lehet fogyasztani:
Gyujtoványfű-tea,
mezei kotáng virág hígabb széklet 
kökényvirág
kutyabengekéreg a legerősebb, vagy a bodza fiatal rügye.

HASMENÉS:
Nem jó a kamillatea, mert teljesen szétroncsolja a bélbolyhokat.
Diólevél tea fogyasztása 6 hétig.
Vadsóskamag nyersen darálva.

ARANYÉR:
Nagyútifüvet zöld állapotában megmosni, megcsipkedni és sűrűre elkészíteni, éjjelre rá kell kenni, még ha belül is van az aranyér, 
akkor is rá kell kenni. Télen szárított állapotában nem olyan hatásos, mint nyáron, de ha leforrázzuk az 1 csapott evőkanál nagyútifüvet,
és utána leöntjük róla a vizet 10 perc állás után, ugyanúgy használhatjuk, mint zöld állapotában.

IZÜLET:
pld. Köszvény: erdei málna levél és fekete hamvas szeder összekeverve, 1-1 csapott evőkanállal 2 dl. forró vízzel leforrázva, 10 perc
állás után naponta 2x egy-egy csésze, 2 hét alatt már eredmény van. A hús evése egy héten 1x ajánlott, még ha nincs is köszvényünk, akkor is.

RHEUMA: réti legyezőfű

HA A VESÉNK
nem dolgozik rendesen, akkor a méreganyag lerakódik az izületekben. Vesét működteti, tehát vízhajtó: a bodzavirág tea,
aranyvesszőfű, yírfalevél /még vesekő esetén is hatásos napi 1 csésze fogyasztása esetén/, tejoltógalaj, csalántea /de csak 6 hétig lehet inni,
majd 6 hét pihenő után újabb 6 hét/.

LÁBIZZADÁS VAGY KÖRÖMGOMBA VAGY HIDEGLÁB:
diólevélből készült teával mosogatni, vagy áztatni a lábat. Lábgomba esetén pedig: tölgyfakéreg teát kell használni.
Éjszakai izzadás elkerülése végett a zsálya tea a legjobb esténként.

MAGAS VÉRNYOMÁS:
vagy a vesétől, vagy a szívtől, vagy a koleszterintől van.
Ha a vesétől van /ezt orvos állapítja meg, hogy jó-e a vesénk/, akkor a vízhajtásnál leírt teákat kell iszogatni naponta 2 csészével.
> Ha a szívvel van a gond /orvos/, akkor a galagonya virágos hajtásából készült tehát kell naponta 2 csészével fogyasztani, a szívizmokat rugalmasan
tartja, a szívritmust, pedig szabályozza.
Baloldali hátsófali szívinfarktus elkerülése végett 2-3 naponta 1-2 csészével kell meginni 160-as vérnyomás felett.
Minden reggel fehérfagyöngyből készült teát kell inni, amit hideg vízben egész éjjel áztatunk, és reggel meglangyosítjuk, a legjobb
vérnyomáscsökkentő tea.

65 ÉVEN TÚL: 
1 hónapban 1x vagy 2x cickafark tea egy nap két csésze hirtelen szívhalál elkerülése végett.

VASHIÁNY:
szederlevélből készült tea a legjobb.

IMMUNERŐSÍTÉS:
Kakukkfű tea napi egy csésze, vagy a Béres csepp és C-vitamin /pld. csipkebogyó, amit áztatni kell, a méregzöld színű paprika,
káposztafélék, savanyú káposzta, citrom, citrusféle gyümölcsök. Megázásos időszakban, pedig naponta inni a bugás macskamenta teát
/én iszom nagyon finom/. 

PROSZTATA: 
Ha éjjel 2-nél többször kell pisilni, és akadozva jön a vizelet: 1 hónapban 1x kisvirágú füzike tea 2 x 1 csészével. 
Meg kell tanulni a prosztata-tornát, ami abból áll, hogy a pisilést meg kell szakítani többször, és ezzel izmosítják a prosztatájukat a férfiak.
Ha már megnagyobbodott a prosztata, akkor a következő teát kell inni, amit forrázni kell: PORCSINFŰ, KORPAFŰ, KISVIRÁGÚ FÜZIKE, ezt össze kell keverni 
és 1 púpozott evőkanál teát le, kell forrázni 2,5 dl. vízzel, 10 percre lefedjük és állni hagyjuk, naponta 1 csésze.

KLIMAX: 
Ösztrogénhiány - cickafark tea, palástfű tea, pásztortáska tea összekeverve és minden nap 2x 1-1 csésze.

NŐI SZŐRÖSÖDÉS:
Androgén erősödés van az illető hölgynél, ez a férfihormon. Korlátlan mennyiségben kell inni a fodormenta teát.

CISZTA VAGY MIÓMA A PETEFÉSZKEN: 
diólevél tea 1/2 l készíteni, ebből 2 dl. -t meginni és a maradék 3 dl-rel irrigálni, éjszakára, pedig a megáztatott füvet a hasra tenni és átkötni.

CUKORBETEGSÉG esetén a Béta sejt ellustul, és szinte várja az inzulint. Megelőzésre: szederlevél tea bármennyi, bármikor
vagy: kukoricahéj tea vagy: fehér babhéj tea 1-1 csésze, de ezt ritkán kell inni
Ha már kialakult a cukorbetegség és 6-7 körül van a cukor, akkor 3-4 hónapos olyan diéta, hogy nagyon kevés szénhidrátot szabad enni. 
Sokat kell mozogni. A cukor legfelső határa 6 mmol.
Fekete áfonya teát kell fogyasztani napi 1 litert, mivel ez inzulinpótló.

AGYDAGANAT: 
minden nap egyszerű petróleummal, amit háztartási boltokban lehet kapni a 2 nyaki ütőeret, kell bekenni és belemasszírozni napjában többször.
A teák elkészítésének módja minden zacskón rajta van, hogy áztatni, forrázni, vagy főzni kell-e?
ÉJFÉL ELŐTT KELL 2-3 ÓRA ALVÁS, EZ A LEGFONTOSABB ALVÁSI PERIÓDUSUNK.
DIÓLEVELET VI. hónap közepétől VII. hónap végéig kell begyűjteni és árnyékos helyen megszárítani, de jobb biztonságos gyógynövényeket árusító boltokban megvenni.

 

SZABÓ GYÖRGY BÜKKSZENTKERESZTI FÜVESEMBER TANÁCSAI


AGYDAGANAT: minden nap egyszerű petróleummal, amit háztartási boltokban lehet kapni a 2
nyaki ütőeret, kell bekenni és belemasszírozni napjában többször.
A teák elkészítésének módja minden zacskón rajta van, hogy áztatni, forrázni, vagy főzni
kell-e?


AGYI VÉRELLÁTÁS: félig megtöltünk egy kisebb dunsztos üveget megpucolt fokhagymával és 2 dl.
almaecettel leöntjük. Ezt érleljük legalább egy héten keresztül, majd a két nyaki eret két oldalt
időnként bekenjük és beledörzsöljük az érbe.


AGYI EREK TISZTÍTÁSA: Cavinton helyett: 3 gr. kis téli zöld meték és 3 gr. orvosi veronika ezt
leforrázzuk 2 dl vízzel 10 perc állás után megisszuk, naponta 2x 1-1 csésze.


ALLERGIA ÉS ASZTMA: Vagy martilaputea, vagy útifű tea, vagy fehér pemetefűtea, kígyószisztea,
ezerjófűtea. 1 csapott evőkanál, 2dcl. forrásban levő vízzel leöntjük, 10 perc állás után meginni.
EGY ÉVIG KELL INNI, ÉS TELJESEN TÜNETMENTES LESZ AZ EMBER. A legjobb
köptető: ökörfarkkóróból készült tea: 1 csapott ek. tea, 2 dl. forróvízzel forrázni, 10 perc állás után
inni. Egyébként lehet kapni a Gyuri bácsi féle Bronchitis teakeveréket, interneten is
megrendelhető www.gyorgytea.hu-n


ARANYÉR
Az aranyeret tökéletesen lehet gyógyítani útifűvel, de csak a frissel. Itt nem jó a lándzsás útifű pedig
az a jobbik, abban van több hatóanyag, hanem a nagy útifű kell !!! Letépjük, megmossuk,
megcsipkedjük körömmel és az eres oldalával befelé egy kis szivarkát csavarunk belőle és
odatesszük az aranyerünkhöz. Reggel egyet, este egyet – 12 órán keresztül ott lehet tartani, ott
marad. Nekem is volt aranyerem, elmúlt 6-8 hét alatt. Érdemes használni, de mint mondtam csak a
friss útifű jó. A száraz nem alkalmas erre, mert akkor már nem kezd termelni az aukubin nevű
anyagot.


ARCÜREGGYULLADÁS: diólevél egy cs. evőkanál tea, 2 dl. forróvízzel forrázni, 10 perc állás után
naponta 1x2x felszívni és próbálni bent hagyni az orrüregben, úgyis egy idő után kifolyik. A szájat
és torkot öblögetni ugyanevvel a teával, a megmaradt megáztatott diólevelet éjszakára a fájós helyre
dunsztkötésben rakjuk rá a területre. A papsajt tea hidegen készül, 2-3 órát állni hagyjuk, és ezzel
kenegessük be az orrjáratot.
Mandulagyulladás esetén: közönséges galajteát kell inni. Náthára és köhögésre a bodzavirágból
készült tea a leghatásosabb.


BÉLRENDSZER:
Amikor a bélrendszerünk nem jól működik. begyulladnak a beleink és ott pang a salak a
bélrendszerünkben, a vastagbélben.
Érdemes kitisztítani, úgy, hogy csinálunk egy hashajtást, nem túl erős, egy gyenge hashajtóval. Úgy
hívják, hogy gyújtoványfű egy csészével megiszik belőle, az biztos, hogy székletet csinál, és
kitisztítja a beleit, két nap is meg lehet csinálni egymás után, még akkor sem száradunk ki.
Nagyon lényeges, hogy tiszta legyen a vastagbelünk.
Gyulladásra a diólevél, szintén a diólevél – 6-8-10 héten keresztül iható napi egy csésze.
Crohn betegségre is lehet alkalmazni a diólevél teát, korlátlanul egy ideig iható. De Crohn
betegségnél megy is a hasa az illetőnek. Amíg a hasa megy, addig a vadsóska vagy lósóska magját
kell használni, megenni – megdarálni, megenni úgy a leghatékonyabb. Lehet teát is csinálni belőle.
Egy evőkanálnyit kell naponta megenni belőle, egy csészével a diólevéllel meginni és akkor elmúlik.
Csak addig kell használni, amíg a hasunk megy, utána abba kell hagyni.
BŐRRÁKRA: diólevél, fehérfagyöngy, bíborhere virág 3-3-3 grammot összekeverünk, csinálunk
belőle egy tinktúrát, és ezzel kell kenegetni a rákos szemölcsöt, vagy foltot és teljesen leszárad, majd
tünetmentes lesz az ember. Naponta 2 csészét is el kell fogyasztani ebből az italból.
Ciszta, vagy mióma a petefészken: diólevél tea ½ l készíteni, ebből 2 dl. –t meginni és a maradék
3 dl-rel irrigálni, éjszakára, pedig a megáztatott füvet a hasra tenni és átkötni.


CUKORBETEGSÉG esetén a Béta sejt ellustul, és szinte várja az inzulint.
Megelőzésre: szederlevél tea bármennyi, bármikor
vagy: kukoricahéj tea
vagy: fehér babhéj tea 1-1 csésze, de ezt ritkán kell inni
Ha már kialakult a cukorbetegség és 6-7 körül van a cukor, akkor 3-4 hónapos olyan diéta, hogy
nagyon kevés szénhidrátot szabad enni. Sokat kell mozogni. A cukor legfelső határa 6 mmol.
Fekete áfonya teát kell fogyasztani napi 1 litert, mivel ez inzulinpótló.
CUKORBETEGSÉG1
Nagyon rosszul étkezünk, keveset mozgunk. Maga a mozgás elég ahhoz, hogy ne alakuljon ki a
cukorbetegségünk
Nekünk van ez a cukorteánk (DIABESS), amit a Országos Gyógyszerészeti Intézet törzskönyvezett
már, a patikában kapható.
Ha a cukorbetegség kialakult akkor - epekövesek kivételével - ez a tea kiválóan működik.


CSONTHÁRTYAGYULLADÁS, CSONTBETEGSÉG?
Mindenféle gyulladásra jó a diólevél, és emellett pedig vasat kell etetni – a szederlevélben nagyon
sok a vas. Vagy céklát, vagy a fekete ribizlinek a levelét. Vagy magát a fekete ribizlit, vagy magát a
fekete szeder gyümölcsöt, és hihetetlen, hogy a diólevél mi mindent tud csinálni. Kívülről-
belülről.


CSONTRITKULÁS: Tyúktojást megmosni, ha kiürítettük a fehérjét és sárgáját, akkor belül van egy
vékony hártya, azt ki kell húzni belőle, megszárítani, leőrölni és naponta egy kávéskanállal
belekeverni az ételbe.


EKCÉMA
A friss útifű levele nagyon jó. Zölden kell szedni, és beledörzsölni az ekcémás helyre, ha száraz már
nem használ.


EMÉSZTÉSJAVÍTÁS
Sav vagy koleszterin gond lehet, nem jól indul az emésztés, de a rágásunkkal van a legtöbb baj.
Nem rágunk rendesen.


E P E
Amikor már probléma van az epénkkel, akkor érdemes a tyúkhúr mellett a veronikát használni.


EPEKŐ: minden, este sok retket kell enni, de csak este, mert napközben szinte mérgezi a
szervezetet a retek.


A FOGINYSORVADÁSra két növényt ajánlunk. Az egyik a diólevél teájával kell ecsetelni a
fogínyünket, a másik pedig a fagyalkéreg, de ez egy mérgező növény, csak ecsetelni szabad vele,
kiköpni és utána kimosni a szánkat, viszont hihetetlen jó fogínysorvadásra.


FOGÍNYGYULLADÁS, ÉS SZÁJÖBLÖGETÉSRE A LEGJOBB: 3 gr /egy csapott evőkanál/
diólevél 2 dl. felforralt víz, 10 perc állás után beletenni valamilyen kis üvegbe és minden fogmosás
után ezzel öblögessünk.


FÜLGYULLADÁS
Mindenféleképpen azt kell megnézni, hogy jó e az agynak és a fülnek a vérellátása – nyaki
ultrahang.
Ha ott minden rendben van, azért belül lehet még egy kis elzáródás, szűkülés, vagy egy gyulladás a
hallójáraton belül. Kakukkfű teával ki kell mosni, naponta kétszer-háromszor. Fültisztító pálcikára
kakukkfűtea, ezzel kitisztítani kétszer-háromszor és a kövirózsának a levét belecseppenteni, egy-két-
három cseppet. Ha a fültőmirigy is be van gyulladva, akkor hátul körömvirág kenőccsel bekenem.
Ez általában jól működik. Magának a hallásnak a javítására is jól működik ez a módszer.


GERINCSÉRV
A gerincsérvnél az a gond, hogy a két csigolya összecsúszik, hiányzik a síkosító anyag kettőjük
közül, és el van meszesedve.
Ahogy mondtam fokhagymás almaecettel be kell kenni, lemosni a meszet róla, utána étkezési
zselatint elkészíteni, rákenni, rászárad, lemosni (naponta kétszer legalább), a vékony hártyát nem
szabad lemosni, és fekete nadálytő krémmel bekenni, és be fog épülni 6-8 hét múlva a zselatin a két
porc közé.
És ha kicsi a gerincsérv még vissza is húzódik.


GYOMORproblémák
gyomorfekély, nyombélfekély, reflux, nyelőcsőfekély
Mindenképpen az alapbajt kell meggyógyítani. Az alapbaj pedig a gyomorideg, gyomorhurut, a
hurutos gyomor rengeteg savat termel, és az felbüfög, rengeteg savat termel és az marja a
nyelőcsövet, a számat, a hangszalagjaimat teszi tönkre.


GYOMORÉGÉS: Étkezésnél, minden falatot legalább 60x meg kell rágni, az íze is ilyenkor jön ki
az ételnek. A hurutos gyomor savat termel és ettől ég a gyomor, ennek kiváltó oka a gyomorideg.
6 hétig 1 csapott evőkanál orbáncfű 2 dl. forróviz, 10 perc állás után minden nap meginni.
A savtermelés csökkentésére fehérakácvirág tea.
Lúgosításra fehér árvacsalán tea.
A 6 hetes kezelés után 6 hét pihenő és megint lehet kezdeni elölről.
2 naponta meg kell inni 2 dl. vízben feloldott 1 teáskanál szódabikarbónás vizet.
HAJ-növesztő:
Diólevél teával. Bekenni. Hajmosás után a diólevél teát rajta hagyni.


KORPÁS ÉS ZSÍROS HAJ: 3 gr. Diólevelet le kell forrázni 2 dl. vízzel, majd 10 perc után be kell
dörzsölni a megmosott hajba és 10 percig rajta hagyni, majd leöblíteni. Ha nem öblítjük le, akkor a
hajhagymákat működésre serkenti és hajnövekedés lesz.
Van egy még jobb: Egy fél citromlé, ugyanannyi tejszínnel és 4-6-8 csepp mandulaolajjal
összekeverni és azt beledörzsölni hajmosás után a hajba, és ezt egy fél óra után le kell mosni, mert
akkorra a mandulaolaj beszívódik a hajhagymákba, hihetetlenül jó korpásodásra és hajnövekedésre.
HASMENÉS: Nem jó a kamillatea, mert teljesen szétroncsolja a bélbolyhokat.
Diólevél tea fogyasztása 6 hétig.
Vadsóskamag nyersen darálva.


HOMLOK, ORR, FÜL ÉS ARCÜREGGYULLADÁS: diólevél egy cs. evőkanál tea, 2 dl. forróvízzel
forrázni, 10 perc állás után naponta 1x2x felszívni és próbálni bent hagyni az orrüregben, úgyis egy
idő után kifolyik. A szájat és torkot öblögetni ugyanevvel a teával, a megmaradt megáztatott
diólevelet éjszakára a fájós helyre dunsztkötésben rakjuk rá a területre. A papsajt tea hidegen készül,
2-3 órát állni hagyjuk, és ezzel kenegessük be az orrjáratot.


IDEGRENDSZER ERŐSÍTÉSE
Akarattal, azt mondják, az idegeinkkel rendbe hozni akarattal lehet. De vannak ideg erősítő teák –
a citromfű és az orbáncfű. A citromfüvet korlátlan ideig lehet inni, az orbáncfüvet nem.
És van egy csodálatos teánk: Van egy menta, az a neve, hogy bugás macskamenta. Ez volt a
magyar táltosok itala. Csapodi: Hihetetlenül jó az immunrendszerünkre is.


IMMUNERŐSÍTÉS: Kakukkfű tea napi egy csésze, vagy a Béres csepp és C-vitamin /pld.
csipkebogyó, amit áztatni kell, a méregzöld színű paprika, káposztafélék, savanyú káposzta, citrom,
citrusféle gyümölcsök. Megázásos időszakban, pedig naponta inni a bugás macskamenta teát /én
iszom nagyon finom/.


IZÜLET pld. Köszvény: erdei málna levél és fekete hamvas szeder összekeverve, 1-1 csapott
evőkanállal 2 dl. forró vízzel leforrázva, 10 perc állás után naponta 2x egy-egy csésze, 2 hét alatt
már eredmény van. A hús evése egy héten 1x ajánlott, még ha nincs is köszvényünk, akkor is.


KLIMAX: Ösztrogénhiány – cickafark tea, palástfű tea, pásztortáska tea összekeverve és minden nap
2x 1-1 csésze.


KÖTŐHÁRTYA-GYULLADÁS
Kötőhártya gyulladásra is kitűnő a diólevél, kívülről kell mosogatni, nem baj, ha belemegy. De jó rá
a kamilla is. A diólevél jó árpára, szaruhártya gyulladásra is!


MAGAS KOLESZTERIN: nem jó, mert az érfalakban lerakódik a zsír, normál értéke 0-5.1, ha már 4
felett van az kifejezetten nem jó érték. Tyúkhúr teát kell inni, addig, amíg az érték nem lesz jó.
Egy pécsi tanár úrral beszélgettem néhány évvel ezelőtt: Mit ajánlok koleszterinre.
Mondom neki: tojást. Mit? Mondom, hogy egyen sok tojást. Aztán elkezdett gondolkozni rajta, és
mondta: Tényleg, igazad van. Beviszem a koleszterint, akkor nem fog termelni, mert megkapta
kívülről.


KÓLI BAKTÉRIUM
A kóli bacilusra jó a diólevél, nagyon jó baktériumölő tulajdonsága van, de akinek a kóli megjelent a
szervezetében, ott gyenge az immunrendszer. Elsősorban az immunrendszert kell helyrehozni C
vitaminnal, és a diólevélből kell használni – teát, ha olyan helyen van ülőfürdőt. De az alapbaj az
immunrendszer.


KÖRÖMGOMBA: diólevélből készült teával mosogatni, vagy áztatni a lábat. Lábgomba esetén pedig:
tölgyfakéreg teát kell használni. Éjszakai izzadás elkerülése végett a zsálya tea a legjobb esténként.
KÖTŐHÁRTYA GYULLADÁS A SZEMEN: szemvidítófű egy csapott evőkanál 2 dl. víz, leforrázni
10 perc állás után ezzel kenegetni a szemet.


L Á B :
Ortopéd cipőben fáj a láb
Pásztortáska tinktúra nagyon jó vérkeringés javító, van még benne palástfű, fehér árvacsalán,
málnalevél. Nagyon jó az izomműködésre, és akkor nem fáj a lába.
Lábizzadás, vagy hidegláb: diólevélből készült teával mosogatni, vagy áztatni a lábat. Lábgomba
esetén pedig: tölgyfakéreg teát kell használni. Éjszakai izzadás elkerülése végett a zsálya tea a
legjobb esténként.
Lábköröm-gomba
A diólevél rendbe tudja hozni 3-4 hónap alatt. Nem a tea, hanem maga a diólevél. Belsőleg is kell
használni, és a diólevelet rá kell tenni a körömgombára.
A másik pedig a tölgyfakéreg, ennek a teájával kell ecsetelni.
Lábszárfekélyre
Diólevelet ajánlok, térdtől lefelé naponta mosogatni kell, egy csészét rákenni, és a diólevelet rátenni
a fekélyre éjszakára, tűzpiros lesz két-három napig, nem kell megijedni, be fog gyógyulni.
Ha keringési probléma az ok és szed gyógyszert, akkor a Sinkumát tessék leváltatni.
Erősíteni kell az érfalat, lehet tornáztatni, forró víz- hideg víz.
Lehet olyat használni, hogy egy fél citromot minden reggel kicsavarni reggel és felhígítani másfél
decire, és háromfele elosztva meginni minden nap ebből a léből.
De mindenképpen ki kell cseréltetni a gyógyszert!
MANDULAgyulladás esetén: közönséges galajteát kell inni. Náthára és köhögésre a bodzavirágból
készült tea a leghatásosabb.


M Á J :
. A máj összefügg az emésztésünkkel, a koleszterin termelésével, ez nagyon fontos.
A májunk megtermeli a koleszterint, az epehólyag tárolja, étkezéskor megy be a gyomorba és
elindítja az emésztést.,
A koleszterinünknek amellett, hogy az emésztés ezzel indul, van egy olyan szerepe is, hogy amíg
kevés a koleszterinünk, addig lerakódik az érfalon és védi az érfalat. Amikor még ez vékony védi az
érfalat, és ez fontos, hogy ne sérüljön, rugalmas maradjon. Elsősorban a rugalmasságának segít a
koleszterin.
Ha megvastagodik, akkor már baj van, mert elkezd a mész lerakódni és merevedik az érfal, könnyen
törik és pattan el.. A tyúkhúrnak a teája, ami – ha kell – csökkenti, és nagyon jól rendbe
tartja a koleszterintermelésünket. Korlátlanul iható és ehető. A tyúkhúr télen is zöld és
salátába lehet tenni. Salátába egy héten egyszer elég egy maroknyit belevágni és megenni. Soha
nem lesz a májunkkal probléma.
A koleszterinünket rendbe tudjuk tartani még veronikával. Ezt viszont este kell alkalmazni, mert
altat is.


MÉREGTELENÍTÉS
Méregtelenítő szervünk három van – a máj, a vese és a verejtékmirigyek.
A verejtékmirigyeinkkel sajnos nem nagyon foglalkozunk, megöljük őket dezodorokkal Az arcunk
vagy bőrunk is például azért pattanásos, mert a szervezet nem tudja azt a méreganyagot, amit
megetetnek velünk- kidolgozni, és valahol ki kell, hogy jöjjön pl. pattanás formájában. Az
arcunkon vagy esetleg az egész testünkön, vagy májfoltban a testünkön bárhol.
A májunkat kezelni kell.
KESERŰ ÉTELEKKEL KELL A MÁJAT TISZTÍTANI ÉS INGERELNI AZ ÜRÜLÉSRE AZ EPÉT.
A máj kezelésére – ahogy a koleszterinnél is - nagyon jók a keserű anyagok:
gyermekláncfű..
A katángban van nagyon sok, mezei katáng, katángkóró. Ez a növény is jól működteti a májunkat,
de az epénket is, és emésztésjavító, székletcsinálónak is hívjuk ezt a teát.
Májra még tökéletes a pemetefűbe, a cickafarkban, az ezerjófűben. Ezeket a keserű anyagokat lehet
használni megelőzésképpen, vagy ha már a májfunkció rossz, akkor mindenképpen diólevél.
A vesénk működését is segíteni kell. Mivel méregtelenítő szervünk egyike, és a verejtékmirigyünket
alig használjuk, (elfojtjuk dezodorral, különösen a hónunk alatt,) ezért próbálja a vese átveszi a
szerepét.
HA MÁR CISZTA VAN A MÁJBAN AKKOR A LEGJOBB a diólevélből készült tea. 6 hétig kell
inni és a leforrázott diólevelet dunsztkötésben éjszakára a májra kell tenni.


MOZGÁSSZERVI BETEGSÉGEK
A mozgásszervi problémáink 80%-a veséből ered. Ha a vesénk nem működik rendesen, akkor az
adalékanyagok lerakódnak, és az egyik oka a reumának, hogy begyullad az ízület.
Amikor gyulladás van két növénnyel: réti legyezőfűvel (nálunk sajnos nem terem, mert nincs rét,
csak gyep) és a fűzfa kéreggel. Mind a kettőben szalicil van, és ezek a szalicilek nagyon jó
gyulladásgátlók. Jó, ha felváltva használjuk.


O R R
Orrmandula gyulladás, vagy van egy orrpolip az orrunkban, akkor a diólevéllel kell felszívni,
vagy pumpával felnyomni és a két orrjáratot kitisztítani belülről..


ÖVSÖMÖR
Az övsömörnél nagyon érdekes módon a kövirózsának a levelét kell beledörzsölni, a gyógyszer
után. Erre egy nagyon jó gyógyszer van, nem vagyok a gyógyszerek híve, de ez nagyon jó gyógyszer.


PAJZSMIRÍGY, AKÁR ALUL, AKÁR FELÜL MŰKÖDIK:
Sok embernek van problémája a pajzsmiriggyel, alulműködik vagy túlműködik. A népi
gyógyászatban először mindig meg kell keresni, hogy miből ered a probléma.
Van egy olyan mirigyünk, hogy agyalapi mirigy, ez 11 féle hormont termel, a 11 féle hormon egyike
a pajzsmirigyünket működteti, a pajzsmirigyünk az egész anyagcserénk szabályozója. Ha ez az
agyalapi mirigy azt a hormont nem megfelelő módon termeli, nem megfelelően szabályozza a
pajzsmirigyünk működését, akkor az egész anyagcsere folyamatunk felbomlik
Elsősorban az alapbajt kell kezelni, s ezt úgy hívják, hogy szurokfű, vad majoránna. Rendkívül jó
az agyalapi mirigy működésére, korlátlan ideig iható, korlátlan mennyiséget lehet belőle meginni és
nemcsak arra, hanem 11-féle hormon termelésére kedvezően hat (tejtermelés, peteérésre,
hereműködésére, növekedés szabályozó, stb.), nagyon sok féle hormont termel. Megelőzésként elég
hetente egyszer, tíznaponta egyszer egy csészével meginni belőle. Érdemes használni a szurokfüvet.
Nálunk a Babaváró programban a keverékben szurokfű is van.
Ha már a pajzsmiriggyel baj, vagy ha nincs baj, akkor is érdemes egy galaj növényt használni. Maria
Treben az írja, hogy a közönséges galaj a legjobb. Majdnem ugyanolyan hatású a ragadós is. A
harmadik a tejoltó galaj. jó a vesénkre és a mirigyrendszerünkre.
A közönséges galaj nyelvrák ellen is jó frissen készítve.
Érdemes ezzel a galajjal foglalkozni és segíteni a pajzsmirigy működését, akkor mikor már úgy
alakult. Akár alul, akár túlműködik. Gargalizálni kell és utána meginni. Ha van rajtunk göb, akkor
mindenképpen a göbre rá kell tenni a galajfüvet, éjszakára dunsztkötésbe. Nem hatnak gyorsan a
gyógynövények, de hat-nyolc hét alatt rendbe teszik mindenképpen. És el lehet hagyni a
pajzsmirigyműködést segítő gyógyszert is, kb. egy év múlva.
Apróbojtorján teát korlátlan ideig kell inni: egy csapott evőkanál, 2 dl. vízzel leforrázni és naponta
meginni. A diólevél teát ugyanígy kell elkészíteni, ezzel gargalizálni kell, majd szép lassan
kortyokban meg kell inni. A visszamaradt diólevelet éjszakára dunsztkötésként fel kell tenni a
nyakra.


PIKKELYSÖMÖR
Egy elég komoly betegség. Erre egy keverékünk van, – külső - belső, és orbáncolaj.
A külsőben mérgező növény van, a farkasalmalapu. Nagyon jól működik.
Két tea – egy külső és egy belső, és még az orbáncolajjal kell kenni, és akkor a pikkelysömör
elmúlik. Az övsömör már nem.


PORCKORONGKOPÁS, AMIKOR A ZSELÉS ANYAG KIFOGY A PORCOK KÖZÜL:
Ez is nagyon jól kezelhető egy egyszerű módszerrel, étkezési zselatinnal. Beépül, a bőrön keresztül
is felszívódik. Úgy kell elkészíteni, ahogy rá van írva. Rá kell kenni, amikor rászárad, akkor le kell
mosni, egy vékony hártya marad ott, ott kell hagyni és az is beszívódik, és beépül pl. a térdporc
közé, vagy a gerincnél, akinek gerincsérve van.
Naponta egy mokkáskanállal együnk is belőle, garantálja, hogy 6 hónap után visszatermelődik a
zselé a porcok közé.
De a gerincnél, gerincsérvnél először a fokhagymás almaecettel kell lepucolni a gerincét.
És esetenként a fekete nadálytő tinktúrájával kell bekenni a térdét, vagy a vállízületét, vagy a
csípőízületét.


PROSZTATA :
Ha éjjel 2-nél többször kell pisilni, és akadozva jön a vizelet: 1 hónapban 1x kisvirágú füzike
tea 2 x 1 csészével. Meg kell tanulni a prosztata-tornát, ami abból áll, hogy a pisilést meg kell
szakítani többször, és ezzel izmosítják a prosztatájukat a férfiak. Ha már megnagyobbodott a
prosztata, akkor a következő teát kell inni, amit forrázni kell: PORCSINFŰ, KORPAFŰ,
KISVIRÁGÚ FÜZIKE, ezt össze kell keverni és 1 púpozott evőkanál teát le, kell forrázni
2,5 dl. vízzel, 10 percre lefedjük és állni hagyjuk, naponta 1 csésze.
Prosztata-megnagyobbodásra kisvirágú füzike nagyon jó rendszeresen használni, és tökmagot
kell enni, a héj nélküli tökmagot, ami úgy terem, héj nélkül. Ez egy gyógytök .


PROTÉZIS
Ha valakinek van protézise, és a protézist a lába nem fogadta be, és begyulladt neki, akkor diólevél
pakolást érdemes rátenni, mert lehúzza a gyulladást róla.
És belsőleg kell használni, a kocsonyát. Régen ették a sertésbőrt, régen ették a tyúkbőrt, régen
tyúklábból csináltunk kiváló húslevest, és az másnapra olyan kocsonyás volt, hogy kocsonyaként
ettük meg. Tessék ezt használni.


R Á K - Áttétes kivétel után
Mindenféleképpen lúgosítani kell. A ráknak az ellenszere a lúgosítás, céklalevet igyon meg minden
nap, egy decit legalább. Háromnaponta egy közepes nagyságú krumpliból nyers krumpli levet.
Megreszeli, kicsavarja, megissza a levét.
A sötét színű gyümölcsöket, amiben sok az antioxidáns, tehát olyan, hogy fekete szilva, fekete
szőlő, mazsola, fekete szeder, ezeken mindenképpen igyon, egyen, amennyit tud.
Sok C-vitamin, elsősorban gyümölcsből, zöldségből. És igyon diólevél teát legalább 8-10 hétig. Ha
nem szed vérhigítót, akkor a diólevél teát is ihatja.


RHEUMA: réti legyezőfű


S Z Á J
A szájon belül rengeteg problémánk van. A végbelünkben nincs annyi károkozó, mint ami a
szánkban van.. Érdemes csak megelőzésként is diólevél teával gargalizálni és kiköpni.
Azok a gyerekek, akik már gargalizálni tudnak, azoknak nem lenne szabad megengedni, hogy
kivegyék a manduláját. A diólevél nagyon jó a mindenféle a gyulladásra, ami a szánkon belül van.
Még a mandulagyulladáshoz is hatékonyabb mint bármelyik antibiotikum (leveszi a gennyet).


SZEM
Szemünkre nagyon kell vigyázni. A szemünk gyógyítására két növényt használunk, az egyik a
diólevél, a másik a szemvidító fű.
A diólevél hivatalosan is ki van mutatva a szemnek a működését segíti, és csak bele kell dörzsölni
fél decinyi diólevelet.
Nagyon jó látásjavító és szemfenéktisztító a diólevél.
Szürke hályog ellen ajánljuk, amikor még nem alakul ki, akkor naponta, hogy egy kicsikét csak
négyszer-ötször bekenjük a szemünket, bele is kell, hogy menjen a szemfenékbe, mert ki kell
tisztítani. Ha már kialakult a szürke hályog, akkor már nem használ.
A zöld hályognál viszont sokáig kell használni, egy évig, és annál használ. Látásjavító, hogyha nem
termel könnyet a szemünk, akkor száraz szem ellen lehet használni. Egyik telefonálóm visszahívott,
hogy megszűnt a kettős látásom a diólevéltől. Beleteszi a kezét a diólevél-teába, és dörzsöli naponta
ötször-hatszor. Nem gézzel, nem vattával, hanem kézzel.
A másik betegnél a ciszta eltűnt a szemfenékről.
Tehát:
SZEMÜNKRE, HA MÁR NEM LÁTUNK JÓL: diólevél tea: egy csapott evőkanál, 2 dl. víz,
leforrázni, 10 percig áll és ezzel kenegetni, vagy beáztatott vattapamaccsal betakarni a szemet és 10
percig pihentetni.
Ha zöldhályog van, akkor 1 évig kell használni.


SZÉKLET: Sok rostos ételt kell enni. Az alma lereszelve hashajtó, ha pedig rágjuk, akkor hasfogó.
Nagyon jó széklet van a szilvától, szőlőtől, Igmándi keserűvíztől.
Ha szorulás van, akkor erősségi sorrendben az alábbi teákat lehet fogyasztani:
Gyujtoványfű-tea, mezei kotáng virág hígabb széklet, kökényvirág
kutyabengekéreg a legerősebb, vagy a bodza fiatal rügye.


SZÍVINFARKTUS
Baloldali hátsófali SZÍVINFARKTUS elkerülése végett 2-3 naponta 1-2 csészével kell
meginni 160-as vérnyomás felett.
Minden reggel fehérfagyöngyből készült teát kell inni, amit hideg vízben egész éjjel áztatunk, és
reggel meglangyosítjuk, a legjobb vérnyomáscsökkentő tea.
65 éven túl 1 hónapban 1x vagy 2x cickafark te egy nap két csésze hirtelen szívhalál
elkerülése végett.


Női SZŐRÖSÖDÉS :
Androgén erősödés van az illető hölgynél, ez a férfihormon. Korlátlan mennyiségben kell inni a
fodormenta teát.


T É R D - ÉS BOKADAGADÁS
Vesére mindenképpen ajánlom a tejoltó galajt és azon kívül kenje be a térdét és bokáját zselatinnal,
amikor meg van dagadva, akkor káposztalevéllel szívassa le a duzzanatot a lábáról. Fehérkáposzta
jó csak rá, rá kell kötni és leszívja pár nap alatt a vizet.


TOROK
Nagyon jó a torkunkra az apróbojtorján, amelyik a torokfertőtlenítést végzi és amellett
emésztésjavító is. Érdemes használni.


T Ü D Ő
Nagyon régi növények vannak és azok nagyon jól működnek az útifű, a kakukkfű, a martilapu, a
pemetefű, az ezerjófű, mindenképpen.
Ha a hörgők le van tapadva, arra ökörfarkkóró virág kell, mert nagyon jól felszabadítja a
hörgőket, feljön a slejm.
A martilaput asztmára is lehet használni.
A kakukkfüvet, útifüvet régen használják, nagyon jó a tüdő tisztán tartására.
Régen volt olyan, hogy pemetefű cukorka, és ez még a májnak is segít a keserű anyagánál fogva.
(A tüdőfüvet már kevesebben ismerik. Érdekeségként van erre egy keverékem, most Torok barátja
a neve, ebbe még beleteszem az ezerjófüvet, beleteszem a fekete nadálytő levelét – -hiába mondják,
hogy mérgező- ,– és beleteszem még a kígyósziszt is, ezt ma már nem nagyon lehet kapni. )


TYÚKSZEM
Maria Treben a fekete nadálytő tinktúráját ajánlja. Vagy olyan cipő, ami nem csinál tyúkszemet.


VASHIÁNY: szederlevélből készült tea a legjobb.


VESE
A vesénk működését is segíteni kell. Mivel méregtelenítő szervünk egyike, és a verejtékmirigyünket
alig használjuk, (elfojtjuk dezodorral, különösen a hónunk alatt,) ezért próbálja a vese átveszi a
szerepét.
Ha a vesénk nem dolgozik rendesen, akkor a méreganyag lerakódik az ízületekben. Vesét
működteti, tehát vízhajtó: a bodzavirág tea, aranyvesszőfű, nyírfalevél /még vesekő esetén is
hatásos napi 1 csésze fogyasztása esetén/, tejoltógalaj, csalántea /de csak 6 hétig lehet inni, majd 6
hét pihenő után újabb 6 hét/.
A vese működtetésére legegyszerűbb gyógynövény a bodza virág, amit nátha teának hívunk.
Nemcsak köhögést és lázat csillapít, hanem izzaszt is , és az izzadás már önmagában is tisztítja a
szervezetünket, és a vesénk működését is segíti, és ezáltal hamarabb kitakarodik belőlünk az a sok
szemét, amit megeszünk. Nagyon jó ízű a teája, érdemes időnként inni belőle. Korlátlan ideig iható.
A következő ilyen növény – tejoltó galaj.
Három galajfélét ismerünk: a tejoltó, a közönséges és a ragadós galaj. A közönséges és ragadós galaj
fehér virágú, a tejoltó pedig sárga virágú. mindegyik galajféle rák megelőző A tejoltó galaj egyedüli a
galajok közül, ami a vesét működteti
Heti egy csésze a vesénket tökéletesen rendbe fogja tartani. És ezen kívül az egész
nyirokrendszerünknek, az egész mirigyrendszerünknek segíteni fog a működésében, és ez azt
jelenti, hogy nem lesz belőle daganat a hónom alatt, a mellékvesén és az összes mirigyem jól fog
működni, mert kapnak megfelelő támogatást ennek a növénynek a hatóanyagaiból.
Dél-Amerikában is van, és úgy hívják, hogy macskakarom. (A Dávid professzor teája a
macskakarom, rák ellen ő ezt ajánlja.)
A másik két növény elsősorban pajzsmirigyműködésre való.
A vesénknek a következő segítőjét úgy hívják, hogy nyírfa levél. Ukrajnából hozzák be a nyírfa
vizet literszámra a piacra – ugyanazt tudja, mint a tea. Nyíregyházán árulják –, ami ugyanazt tudja,
mint a tea. Tavasszal gyűjtik. Régebben megcsapoltuk a nyírfát, ferdén belefúrtunk, egy nádszálat
tettünk bele, egy óra három liter víz is lejött egy ilyen fából. Hihetetlenül jó a vesére. Kőmorzsoló a
levelének teája is, és a vize is. Akinek veseköve van érdemes nyírfalevél teát inni Szétmorzsolja a
vesekövet!!!
Ha ciszta van a vesénken, akkor a zsurlót kell használni, a teát, 8 hétig egyfolytában, utána 4, de
inkább 8 hét szünet, és a zsurlófüvet rátenni a cisztára és dunsztkötésben rajta hagyni.
Ez van a májnál is, ha ciszta van, akkor diólevél kell, belülről és pakolás kívülről.


VÉRNYOMÁS
Mindenképpen kezelni kell a vérnyomásunkat és a szívünk működését is segíteni kell. Nagyon jó
gyógynövények vannak a szív és vérnyomás működésére is. Talán a leghatékonyabb erre a
galagonya virágos hajtása. Vérnyomást csökkent, szívritmust szabályoz, szívideget nyugtat,
érelmeszesedés ellen jó, a koszorúeret nagyon jól kitisztítja és a szív és erek inait rugalmasan tartja.
Ez utóbbi nagyon lényeges.
A virágos ág és a termés között az a különbség, hogy a virágos ágban van szívideg nyugtató, a
termésben nincs. A termésben viszont a magját ha megtörjük, akkor vérhígító van benne, tehát
lehet sűrűvérűség ellen is használni. Érdemes használni, nagyon jó gyógynövény.
A másik a fehér fagyöngy levele és az ága.
A fagyöngy vérnyomás szabályozó, hideg vízben kell áztatni.
Azok az anyukák, nők, akiknek nem sikerül a baba, azoknak is tessék a fagyöngyöt használni. Az
egész mirigyrendszerünkre is jó a fagyöngy, és korlátlan ideig iható.
Magas VÉRNYOMÁS: vagy a vesétől, vagy a szívtől, vagy a koleszterintől van.
Ha a vesétől van /ezt orvos állapítja meg, hogy jó-e a vesénk/, akkor a vízhajtásnál leírt teákat kell
iszogatni naponta 2 csészével.
Ha a szívvel van a gond /orvos/, akkor a galagonya virágos hajtásából készült tehát kell naponta 2
csészével fogyasztani, a szívizmokat rugalmasan tartja, a szívritmust, pedig szabályozza.


VISSZÉR
Mindenképpen összehúzó növényeket kell. A szederlevél teája, az erdei málnalevél, az orvosi zsálya
teája, és krémként lehet kezelni a körömvirággal, ha a visszér be is van gyulladva.
Ha nincs begyulladva, akkor a vadgesztenye krémjét.


POLIP, MIÓMA, CISZTA
Megölte a diólevél a polipot. Meg a cisztát is elmulasztja, meg a miómát. Azt mondják az orvosok,
hogy az nem lehet, mert a mióma nem gyógyítható. Sőt az endometriózis is gyógyítható, azzal a
módszerrel, ami a nép már nagyon régen tud, irrigálni kell vele és inni és pakolást is tenni rá, ha a
jobb petefészken van a ciszta, akkor a jobb petefészekre tenni a füvet, amit készítettünk. Egyik nap
diólevél, másik nap cickafark fél liter. Úgy működik, hogy addig kell fedő alatt tartani, amíg
testmelegre kihűl, utána le kell szűrni, a szüredéket félretenni. Két decit meginni, három decivel
irrigálni. Kádba feküdni, feltenni a kád szélére a lábát, beönteni irrigátorral 20 percig a méh szájánál
tartani vagy tamponnal bent tartani, és a jobb petefészek tájékára rátenni éjszakára a cickafark vagy
diólevél füvet. Ezt lehet 10-12 hétig csinálni.


-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.
LEGTÖBB PENICILLIN A PÓKHÁLÓBAN VAN
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
ÉJFÉL ELŐTT KELL 2-3 ÓRA ALVÁS, EZ A LEGFONTOSABB ALVÁSI PERIÓDUSUNK.


G Y Ó G Y N Ö V É N Y E K R Ő L


Szurokfű
Teáját korlátlan ideig lehet inni. Oregánónak vagy majorannának is hívjuk. 100 évig is lehet
használni, semmi problémát nem jelent.


KAKUKKFŰ
Nagyon jó méregtelenítő és jó az immunrendszer segítésére. Baktériumölő, és vírusölő is,
már az egyiptomiak is használták. Azoknak az anyukáknak ajánlom, akinek hat év alatti gyerekük
van és gyakran megfáznak, elkapnak akármit. Tegyenek két evőkanálnyi kakukkfüvet egy gézbe,
kössék el, tegyék be a kádba, engedjék rá a vizet és fürödjön abban a gyerek. Amikor kiveszik a
gyereket, ne töröljék meg, csak jól burkolják be, amíg beszívja a bőre a kakukkfű hatóanyagát.
Egész télen egészséges marad, ha háromnaponta csinálják.


ORBÁNCFŰ


Nagyon jó immunerősítő, jól fejleszti a védekezőképességünket. Az AIDS-esek is kitolják vele az
életüket két-három évvel.
Az Alzheimer kórra jó az orbáncfű hipericin tartalma, de nem önmagában, hanem kamillatea is
kell hozzá (a kamillának ez a hatóanyaga van meg ugyanúgy a cickafarkban is). Egy csésze
kamillatea, egy csésze orbáncfű – 8 hétig és utána 4 hét szünet, és újra 8 hétig iható az orbáncfű –
és ezek mellé van még a zöldpaprika és a zeller.
Van a gyenge hatású, az erős hatású és a mérgező gyógynövény.
A gyenge hatású gyógynövényeket lehet általában kapni, azokat gyűjtik. Ezeket korlátlanul lehet
fogyasztani, de csak addig igyuk ameddig baj van, utána hetente egyszer emlékeztetőnek.
A természetgyógyászok használhatják őket az erős hatásúakat is - keverékbe, házilag nem.
A mérgező hatásúakat pedig csak külsőleg. Amit az előbb mondtam fogínyre, de vannak még
mások is, amit tudunk használni, de csak külsőleg.
A gyenge hatásúak közül is vannak olyanok, amire oda kell figyelni. Nem azért, mert
mérgezőek, hanem azért, mert olyan hatóanyagok vannak benne pl. csalán, zsurló és
apróbojtorján esetében pl. a kovasav. A kovasavat nehezen üríti ki a vesénk, tehát időt kell
hagyni. Általában ugyanannyi ideig kell szünetet tartani, ameddig a teát használjuk. 8
hétig csinálunk egy tisztítást a zsurlóval, utána 8 hét szünet, hogy a vese kidolgozza
magából a kovasavat, ne rakódjon le a vesébe. Ugyanez vonatkozik a csalánra és az
apróbojtorjánra, ezt ugyan ritkábban isszuk, viszont élvezeti teának is kiváló, a
torokfertőtlenítés mellett az emésztést is javítja. Jobb módszer az, amíg nincs baj, addig
négynaponta, hetente egyszer egy csészével meginni ebből a növényből.


V i g y á z a t !:


Vannak más növények is pl. a kamilla és a közönséges cickafark virágjában azulén (csíraölő
hatású szénhidrogén) van, túlzott használata a bélbolyhokat úgy tönkreteszi, hogy többé nem
lehet helyrehozni. Tehát mindenképpen vigyázni kell, ez a túlzott használat fél évig egyfolytában.
Viszont egy 10 napos vagy két hónapos kezelésre is tökéletesen jó mind a kettő, de ezután
abba kell hagyni. A cickafark virágot ritkán lehet kapni, mert azt háromféleképpen gyűjti a
gyógynövény szakma. A csipet – lecsípjük a virágot és eladja a kozmetikaiparnak az azulén miatt.
Levágjuk a felső 41 centit és a szárát – ez a cickafarkfű. És a harmadik mód, hogy mi gyűjtjük az
egész növényt, akkor amikor virágzik.
Van még pár ilyen növény – az egyik az orbáncfű. Akik Sinkumát szednek azok nem
használhatják – a Sinkumát kellene eldobni, mert az egy nagyon veszélyes gyógyszer. A
szívbetegnél gyorsítja a gyógyszerfelszívódást, ez az OGYI tudjuk, mert a cukorteánkra (DIABESS)
ezt írták rá, két differenciálnak kell lenni, a vérvizsgálatok ezt állapították meg. Van még egy olyan,
hogy azt mondják, hogy fehér bőrű, napra érzékeny emberek ne menjenek napra vele, mert
felhólyagosodik a bőrük. Én ezt nem fogadom el olyan értelemben, hogy az orbáncfüvet, mint
minden nyugtatót este kell inni, és akkor nem süt a nap. Reggelre pedig a szervezetünk
feldolgozza. Ezért ezt nem fogadom el.
A következő ilyen növény, amit kevesen tudnak, de nagyon sokan használják a hársfavirágot.
Ugye itt két virágot gyűjtünk, és a kis- és nagylevelű hársfavirágot. A kislevelű virága jobb, ezt
hívják orvosi hársnak, viszont szívbetegek abszolúte nem használhatják a hársfateát, és sokáig azt
sem lehet használni, mert a hársfavirágban lévő egyik hatóanyag öli, pusztítja a
vörösvértesteket. Viszont kiváló köhögéscsillapító. Náthateának hívjuk ezt is, és a bodzateát is. Ha
a nátha elmúlt abba kell hagyni, egy héten egyszer lehet belőle inni. Szívbetegeknek
egyáltalán nem szabad adni a hársfavirág teáját. Az ezüst hárs az nem gyógynövény.


Diólevél gyűjtése


Amikor a dió megnőtt, olyan nagyra, mint amilyen azon a fán szokott lenni, akkor elkezd valami
kipermetezni belőle és az alja tiszta ragacs lesz a diófa alatt mindennek. A növekedés gátló anyagot
akkor ő kipermetezi és akkortól kezdve két hét alatt megsötétedik a diólevél, és megvastagodik.
Ekkortól lehet gyűjteni. Egészen addig, amíg rozsdagomba nem jelenik meg a diólevélen
A július a legbiztosabb hónap
A csalánlevelet akkor kell szedni, amikor elkezdi az első bimbót hozni, amikor már kijött a
virág, akkor már jó.


A tea készítési módról


A teákat általában – a leveleket, a virágokat, az egész növényeket forrázással készítjük, egy-két kivétellel. Ez ugye össze van aprítva, morzsolva a növény. Egy csapott evőkanál összevágott levelet beteszünk porcelán csészébe, vagy zománcozottba, fémbe nem. Leforrázzunk két és fél deci vízzel, fedő alatt tartjuk 10-20 percig, akkorra kiázik belőle a
hatóanyag és leszűrjük. Ha friss növényről van szó, akkor 2 vagy 5 perc is elég, mert a friss növénynek nem kell sokáig
állni, mert több benne a hatóanyag, és nem kell megszívnia magát. Van egy pár olyan növény, ami csak hideg vízben áztatható, ezek a papsajt félék, mind a három papsajt – a papsajt, a fehér mályva és az erdei mályva, hurutoldó mindegyik. Ezeket csak hideg vízben szabad áztatni, 3-4 órán keresztül. Ugyanannyi mennyiség kell belőle, mint a többiből. A csipkebogyó húsának 6 óra hossza áztatás szükséges, ez 62 fok felett elbomlik. És a fehér fagyöngy, kiváló. De a bogyója mérgező !! azt nem gyűjtjük. A fehér fagyöngy vékony ágát és leveleit gyűjtjük. Azt is a januárban a legjobb.


Főzni kell viszont a gyökereket, a kérgeket és a terméseket két-három percig. Amikor főztük, levettük a tűzről 15-20 percig hagyjuk fedő alatt, hogy kiázzon belőle a hatóanyag. És végezetül egy vers, amit minden népi gyógyászatot folytató embernek kívülről meg kellett tanulni:


PARASZTORVOS VERSE AZ 50-ES ÉVEKBŐL: A népi gyógyászoknak kívülről meg kell tanulni .-) ;-)


Világéletemben segíteni volt vágyam,
Beteget nem látni sem ülve, sem ágyban,
Nem jó a szegénység s mégis annyi kába,
Kevés garasát is vivé patikába.
Bojtorján, útifű, cirok, csalán, forgó.
Olyikra ha nem is, más betegségre jó.
Mennyi nyavalyája akad az embernek,
Gyógyszert az orvosok arra ritkán lelnek.
Elviszik párnádat, földed, marhád, házad,
S ha szemére veted, bizony még ő lázad.
Azt mondja: nem isten, mit sem tud már tenni,
Ezt persze csak akkor, ha nincsen már mit venni.
Bármily koldus legyél, kiszívja a véred,
Nyögsz még egy darabig, hullaház a véged.
Bocskoros gulyások, juhászok, vén nénik,
Ezer baj gyógyszerét tarisznyával mérik.
1. Epéd hogyha beteg, egyél bőven retket,
Sót ám ne tégy rája, attól kínok lesznek.
Szálkán kórház is van, kérj ott epekövet,
Reszelj retket és azt e reszelékbe lökjed.
Meglátod, azt reggel, sohasem találod,
Föloldó hatását szájtátva csodálod.
2. Ugyan e baj ellen ott van a bojtorján,
Theaként iszogasd, pisiled momentán.
3. Vészes vérszegénység, idegbaj forrása,
Tízezer közül sincs kettő gyógyulása.
Rendelnek sok arzént, ferrumot és másat,
Csak csalángyökér az, amit ki nem ásnak.
Theaként használják, piros borban főzve,
Négy ujjod közt mit fogsz egy literre töve.
Ha ágyban feküdtél, bizton felkelsz tőle,
Öt-hat hétig használd, megmondom előre.
4. Ó, hányan szenvednek savtúltengésben,
Küszködnek, vinnyognak, mint kutya a présben.
Gumicsövet nyelnek, kapnak pezsgőt bőven,
A krumpli gyógyítja, sülve a sütőben.
Használd szivacs gyanánt, beled tiszta tőle,
"Krumplipüre" nem jó, vízben van az főzve.
Amit magyarázok, jól eszedbe vegyed,
Mert a savtól sebes a gyomrod és a beled.
Gyomrodat felmarja, fekély lesz a neve,
Nem emészthet attól senkinek a bele.
Beleknek bolyhait vakolattal vonja,
Ehetsz bár táplálót, ki lesz veled tolva.
Annyira elgyengülsz, lesüllyed a gyomrod,
Napról napra gyengülsz, koporsó a gondod.
5. Ha sebek martak fel, fekélyes lett gyomrod,
Sültkrumplin olajjal lehet csak gyógyulnod.
Hentes kézre kerülsz, ha elhanyagolod,
Öt-hat sült krumpliból, ha a bélt kinyomod.
Ennyit fogyasztván, a többit olajozd.
Sebed a sült krumpli mentesíti savtól,
Szigetelő fedőt kap az az olajtól.
Bajod így ápolva, meggyógyul majd sebed,
Ez sivár életben még örömed lehet.
6. Biz az élet sokszor úgy jár, mint a kártya,
Megesik, hogy meghűl olykor a mellhártya.
Kaphatod szárazon, esetleg vizesen,
Szaladsz az orvoshoz, csapolni vitessen.
Cirokseprő magját kifőzni teának,
Egészséget szerez hamar az magának.
Tetős evőkanál kerül egy literre,
Kaphatsz cirokmagot pénzért vagy hitelre.
Ne öntsd ki az ágyát, csináld nyakra-főre,
Egy főzéssel a mag nincsen még kifőzve.
Vért is kapsz biz ettől, meg is hízol tőle,
Öt-hat hét alatt már piros arcod bőre.
Idd reggel mint teát, egész nap mint vizet,
Ha ezt mind betartod, élted soká viszed.
7. Betyár ez az élet, sokszor idegre megy,
Ó, mennyi embernek épp a gyomrára megy.
Egyszerű tünete : rebeg gyomra szája,
Hinnéd, hogy egy lepke húzódott alája.
Mindenre dühödt vagy, szemed mint a vadnak,
Szikráznak, ha nézel, gubóid dagadnak.
Félni lehet tőled, bármi szelíd voltál,
Azt is marod most már, kinek udvaroltál.
Pokol ez az élet, családodé sem más,
Testvér, az élet cseppet sem pompás.
Szaladsz tudósokhoz, vizsgálgatnak egyre,
Próbareggeliznek, kérdnek tőről hegyre.
Egy sem leli bajod, dúlnak a tünetek,
Fizethetsz százasból akár egy türetet.
Bajod egyre mélyül, Kalló felé sietsz,
Már előbb megírtam, gyomoridegbaj ez.
Főzess csak puliszkát, szárazon, tengeriből,
Vondd ki gyakran magad szokott környezetedből.
Környezetváltozás csillapítja dühöd,
A puliszka gyógyít, ha este-reggel gyűröd.
Sok az arzén benne, szaporítja véred,
Hízni fogsz hetenként, jó ha magad méred.
8. Életed ha megnyúlt tisztes öreg korban,
Bár fiatalon is bekerülsz a sorba.
Gyakran szédül fejed, bizonytalan lépted,
Panaszolja ajkad : "oly gyakran szédülök,
Ingadozó léptem, jó, ha székre ülök."
Sűrű lett a véred, gyönge a folyása,
Egyensúly idegnek nincsen locsolása.
Kenetlen szekérnek nyikorog kerekje,
Száraz az agyad is, így jutsz szédületre,
Öreg ereidben vérkavicsok lesznek,
Itt az orvossága, attól széjjel esnek.
Egyél körtét, aszaltat vagy nyerset,
Biztos egyensúlyod hamar visszanyerted,
Hegyek szelíd alján termett elég "dicske"
Aszalva megkapod, forrázd kicsi vízben.
Vagy vagdald apróra, ha nem lenne fogad,
Ne búsulj öregem, csak szómat megfogadd.
Nem számít, hogy ősz vagy, csak fekszel az ágyon
Vidám ifjon mégy még ezen a nyáron.
Szerencsés lennél ám, ha téli körtéd lenne,
Mert így betegséged a pokolba menne.
Bár mindent ő szedne nem néznek az égre,
Receptet ír a doktor, tégelyből vagy hármat,
Találgatva szépen, hátha ez használhat.
Ha ez nem használna, van még recept bőven,
Ha meghalt, van paraszt, szed az a jövőben.
9. Nincs szív a mellkasban, más van a böndőben,
Levél végeztével ötlött az eszembe,
Hány szegény embernek fájdalmas élete,
Sosem volt zarándok, nem vágyott Rómába,
Eltorzul a képe, szenved reumában.
Küldik az orvosok Pöstyén, Szoboszlóra,
Bár tarisznyájában nincsen aranyóra.
Aki okos fickó, agyalágya benő,
Tudja, hogy gyógyszer bármifajta fenyő...
Kínok ellen adok jó tanácsot,
Faragj a fenyőből sok apró forgácsot.
Most járt erre Jézus fenyőfa ünnepén,
Találsz fenyőt bőven udvarok szemetjén.
Főzd azt levelestől, szikánccsal keverve,
Fürödj a levében, bajod le van verve.
Főzetét ki ne öntsd, adj hozzá forgácsot,
Új főzetet bővítsd, eljárod a Dájcsot.
Ám tíz percen túl már vízzel mosd arcod,
Oly erős, e főzet szüli ájulásod.
Ha fán mankón jártál, eldobod azt tőle,
Ne félj, nincs reumád, szabadultál tőle,
10. Új szer jut eszembe, gyulladás a neve.
Nyelés kínos tőle, mandulád van tele,
Fulladás környékez, hangod csak suttogás,
Forró bugát forrázz, csitul a gyulladás.
Nyomd ki azt egy fedőn, szabj szennyes kendőre,
Forrón váltogatva torkodra jön tőle.
Ha kezdetén teszed, egy nap szabadultál,
Ha dagadtan teszed, ne félj, meg nem fojt ám.
Egy kettő kifakad, áldod istenedet,
Hogy hyperol helyett bugát juttat neked.
Kitűnő hatású idült állapotban,
Forró céklalével mint állód gurgulgatva.
11. Szörnyű betegség még s örök az Isiász.
Ellene, testvér, tudod mit csinálsz ?
Savanyú káposztát melegíts magadra,
Huszonnégy órán át feküdj jól dunsztolva.
Elhagyod az ágyat, nem szenvedsz a sírig,
Áldod Istent, s kapod ami éppen illik.

A 7 Lejobb Lugosító Táplálék.

 

 

Spárga: A benne lévő asparagine nevű lúgnak köszönhetően a spárga fogyasztásával hatékonyan állíthatod helyre tested sav-bázis egyensúlyát. Ezen túlmenően a zöldség remek vizelethajtó és méregtelenítő tulajdonsággal is bír.

Spenót: A spenót ez egyik leghatékonyabb lúgosító zöldség. A benne lévő oxálsav emésztésserkentő hatású, a folsav pedig nélkülözhetetlen a vérképzéshez. B-vitamin tartalmának köszönhetően gyorsítja szervezeted anyagcsere-folyamatait is.

Cékla: A rubinvörös cékla rendkívül erős lúgosító hatással bír, ugyanakkor - káliumtartalma miatt - rendszeres fogyasztásával serkentheted szervezeted fizikai és szellemi teljesítőképességét is.

Méz: Az aranyló csodaszer az enyhén lúgosító táplálékok közé sorolható. Rendszeres fogyasztása erősen ajánlott, hiszen többek között baktériumölő, gyomornyugtató és gyulladáscsökkentő tulajdonsággal is bír.

Brokkoli: Tudományos kutatások szerint a brokkoli fogyasztásának köszönhetően a szervezet sejtjeiben lúg raktározódik el. Emiatt pedig hosszú távon a brokkoli lehet az egyik legjobb megoldás a sav-bázis egyensúly helyreállítására.

Hal: A halfélék a közepesen lúgos élelmiszerek csoportjába tartoznak. Elsősorban a tengeri halak fogyasztása ajánlott, hiszen ezek tekinthetők a legbiztosabb omega-3 zsírsav forrásnak.

Ananász: A zamatos déli gyümölcsben található bromélia nevű enzim segít a szervezetnek a fehérjék megemésztésében, elősegíti a vér sav-lúg egyensúlyát, illetve javítja a hasnyálmirigy, az epe, a máj és a vastagbél működését.

Bazsalikom: A fűszerek nem maradhatnak ki a bázisos konyhából sem. Az ásványi anyag bevitel és a kellemes ízek szempontjából egyaránt fontosak az olyan lúgosító fűszerek, mint a bazsalikom.

Szőlő: Az ősz legkedvesebb gyümölcse enyhén lúgosító hatású, a belőle készült mazsola azonban igen hatásosan veszi fel a harcot a túlzott elsavasodás ellen.

Citrom: Habár a citromnak savas az íze, az emésztés során mégis lúgos kémhatást idéz elő szervezetedben, ezért a sav-bázis egyensúlyod szempontjából rendkívül egészséges.

Olívaolaj: Szerelkezz fel extra szűz olívaolajjal és hidegen sajtolt lenmagolajjal. Főzz ezekkel, semmiképpen ne állati zsiradékkal!

Banán: Elsősorban a zöldségek rendelkeznek erős lúgosító hatással, ám a gyümölcsök között is akad néhány, mely segíthet a sav-bázis egyensúly helyreállításában. Ilyen például a banán.

Uborka: Kiemelten lúgosító hatású növény, segít helyreállítani a szervezet pH értékét. Ajánlott egész éven át fogyasztani, akár nyersen, akár salátaként.

7 Trükk A Gyorsabb Anyagcseréért.

 

 
Vannak olyan szerencsés emberek, akik „jó anyagcserével” születtek, ezáltal vékony és magas a testalkatuk, amihez ráadásul nem szükséges a testmozgás és a kalóriaszámlálás. Sajnos az emberek többsége nem rendelkezik ehhez hasonló tulajdonságokkal. Lássuk, mik azok az okok, amik közre játszanak a lassú anyagcserében?
Megspórolt pihenők

68 000 nőt megvizsgálva kutatók megállapították, hogy azok a nők, akik hét órát aludtak, 2,5 kg-mal voltak kevesebbek azoknál a társaiknál, akik napi 5, vagy annál kevesebb órát aludtak. A gyakori virrasztás szintén lassítja az anyagcserét, veszélybe sodorja a szervezetnek azon képességét, hogy felhasználja az élelmiszer és tápanyagokat, amelyek helyett zsírt halmoz fel.

Stressz

Amikor idegesek vagyunk, kevesebbet alszunk és többet eszünk, ami hatással lehet a pajzsmirigyre, arra a mirigyre, amely olyan hormonokat termel, amelyek szabályozzák az anyagcserét, a testhőmérsékletet, a szívritmust és még számos szervet. Ha a pajzsmirigy nem termel elegendő hormont, lassul az anyagcsere, amely súlygyarapodáshoz, depresszióhoz, fáradtsághoz vezethet. Szánjon időt minden nap arra, hogy a pajzsmirigyét és anyagcseréjét optimális szinten tartsa! 

Reggeli kihagyása

Az emberek többsége nem szeret reggelizni, pedig egy órával ébredés után muszáj enni valamit. Kihagyni a reggeli étkezést a legrosszabb dolog, amit tehetünk. Lassítja az anyagcserét és kimeríti a szervezet optimális működéséhez szükséges üzemanyagát. De az, hogy miket eszünk, legalább olyan fontos, minthogy egyáltalán együnk valamit. Az egyszerű, finomítatlan szénhidrátok, mint például a reggeli muffin vagy péksütemények egy olyan jelet adnak az agynak, amely csökkenti a szerotonin szintet, és beindítja azt a neurotranszmittert, ami felelős a nyugodtságért. Próbáljunk meg naponta 5 gramm fehérjével indítani, ami aktiválja a noradrenalin termelését, s ezáltal növeli a szívverést és fokozza az éberséget. Ez a fajta tápanyag lassan emésztődik meg, így a vércukor és energia szintje stabil marad. 

Ülő munka, ülés

Cukorbetegekről szóló tanulmányok szerint az állás megduplázza a kalóriaégetést a munkanapokon. Az ülés kikapcsolja azokat az enzimeket, amelyek elfogják a zsírt a véráramban. Álljon fel és járkáljon például telefonálás közben, hamarosan meglepő előnyökre számíthat.

Gyorséttermi étel

A zsíros ételek ösztönöznek egy gént, ami a felesleges zsír tárolására készteti a szervezet, ezért hízunk el idővel. Kutatók szerint a C-vitamin fogyasztás 30%-kal több zsír elégetését teszi lehetővé edzés alatt.

Edzés

Állandóan ezt halljuk: én már majdnem elértem a kitűzött célomat, de az a 2-3 kiló plusz egyszerűen nem megy le. A fogyás is elakad útközben, viszont megindíthatjuk a fogyást úgy, hogy bevezetünk egy új edzésprogramot vagy egészségesen táplálkozunk, így a szervezet több energiát fog elégetni.

Súlyzók használata

A kardio gyakorlatok felgyorsítják az anyagcserét és sok kalóriát égetnek el (futás, biciklizés, úszás) a súlyok emelése olyan izomzatot épít, ami kalóriát éget el. Ezért kell súllyal is gyakorlatokat végezni és nem várt eredményeket fogunk tapasztalni heteken belül.

Bios Life Slim

A Bios Life Slim termék rostot és multi vitaminokat tartalmaz. Naponta 2 alkalommal kell elfogyasztani 1-1 tasakkal, 2-3 dl vízben elkeverve, lehetővé téve az egészséges fogyást!

Bios Life Slim - Bios Life Slim

A Vérszegénység.

 


A másik fontos, hiánybetegség talaján kialakuló vérszegénység a B12 vitamin hiányán alapul. Ez is lehet extrém, főleg húsmentes diéta következménye, mivel a növényekből B12 vitaminhoz nem jutunk, a szervezetünk pedig nem képes szintetizálni ezt a molekulát. Ilyenkor  a vörösvérsejtek óriásira megnőnek, de nagyon kevesen vannak.

Ugyan ilyen vérszegénység alakul ki a folsav hiányakor is. Ezt is okozhatja  extrém diéta, de gyakran bizonyos gyógyszerek szedése is. A B12 hiány másik oka lehet a gyomornyálkahártya kiterjedt sorvadása, amikor a B12 vitamin nem tud felszívódni. Ennek igazolása után a b12 vitamint havi rendszerességgel kell pótolni injekció formájában és a gyomrot rendszeresen ellenőrizni kell, mert az elváltozás ritkán rosszindulatú daganat kialakulásának a megelőző állapota lehet. 

A B6 vitamin hiánya szintén vérszegénységhez vezet, de ez leginkább alkohol betegekben fordul csak elő. Megfelelő B komplex adásával és az alkohol bevitel csökkentésével ez az anémia gyorsan meggyógyítható. 

A réz hiánya is okozhat vérszegénységet, mert a ferropontin (egy olyan fehérje, ami a RES-ből felszabadítja a vasat) csak megfelelő réz mellett képes jól működni. 

Óránként 120 millió vérsejtünk pusztul el normálisan és ennyi is termelődik. Tehát a vérsejtképzés energia igényes folyamat. 

Megemlítem még a vesebetegségekhez társuló speciális vérszegénységet. Ennek az az oka, hogy az ép vese egy eritropoetin nevű fehérjét termel (Tour de France nézők figyelem!), ez az a  bizonyos EPO, amit ők dopping szernek használnak, hogy több vörösvérsejtjük legyen és ezáltal több oxigénhez juttassák túlhajszolt izomzatukat. Nos, ennek a fehérjének a szintézise lecsökken a krónikus vesebetegekben, így náluk az EPO adása gyógyszer, amivel a vérszegénységük rendezhető.

Ha a vérszegénység kizárólag valamely fontos vérképzésben szerepet játszó anyag hiányára vezethető vissza (vas, folsav, B vitaminok, B6, B12, réz), akkor kiváló, speciális étrend-kiegészítővel, pl. Blood Builder könnyen megszűntethető ez az állapot. De erre csak akkor kerülhet sor, ha már minden egyéb, korábban részletezett okot megnyugtatóan kizártunk.

Dr. Tihanyi László

A sokrétű immunrendszer.

 

 

Immunrendszerünk összetett működése révén látja el szervezetünk állandó védelmét, működése szempontjából alapvetően két csoportba osztjuk. Az elsődleges, természetes védelmi vonal az öröklött immunitás, mely 100 betolakodóból 99-cel felveszi a küzdelmet. A második védelmi vonal a szerzett immunitás, mely csak akkor működik hatékonyan, ha a szervezet korábban már találkozott a specifikus kórokozóval és antitesteket termelt ellene. Immunrendszerünk ezen része emlékszik a korábbi betolakodóra, így másodszorra már gyorsan és hatékonyan képes küzdeni ellene. Ezt a működési elvet használjuk ki akkor, amikor védőoltást juttatunk a szervezetbe.

A szerzett immunitás a kórokozók kb. 1%-ának elpusztításáért felelős.

Öröklött vagy veleszületett immunrendszer: szervezetünk elsődleges védelmi vonala, felismeri a kórokozókat és elpusztítja azokat. Legfontosabb részei: makrofágok, természetes ölősejtek (NK), neutrofilek.

Szerzett immunitás: szervezetünk másodlagos védelmi vonala, mely azokat a kórokozókat ismeri fel, melyekkel korábban már találkozott és antitesteket termelt ellene. Legfontosabb összetevői: antitestek, B sejtek, T sejtek.

A legtöbb esetben a csatát tehát a veleszületett immunitás vezeti az ellenséggel szemben. Az elmúlt évtizedekben, miután a kutatók felismerték az immunrendszer többrétű működését, az erőfeszítések legnagyobb része a szerzett immunitás erősítésére fókuszált. A védőoltások segítségével próbálták megtanítani a szervezetet, hogyan védekezzen a vírusokkal, baktériumokkal szemben. 

Az evolúció alapvető működése miatt azonban a kórokozók is folyamatosan változnak, mutálódnak, s a megváltozott tulajdonságokkal rendelkező kórokozókkal szemben a korábbi védőoltások már hatástalanok. Ezért jelenik meg szinte minden évben új védőoltás az influenza ellen, mivel vagy új törzs kezd el fertőzni vagy egy korábban ismert törzs mutálódik. 

Érdekes, hogy több állatfajnál nem is létezik szerzett immunitás, kizárólag a veleszületett immunrendszer küzd a kórokozókkal: a krokodilok pl. elképesztően hatékony immunrendszerrel rendelkeznek és még a legrondább, harapott, szennyezett sebeik is szinte órák alatt begyógyulnak.  

Mindezek alapján logikusan következik, hogy nem szabad kizárólag a szerzett immunitással foglalkoznunk, szervezetünk veleszületett, öröklött immunrendszerét is erősíteni kell. Sőt, ez valójában sokkal hatékonyabb módja lehet a vírusokkal, gombákkal, baktériumokkal folytatott küzdelemnek. 

Louis Pasteur, francia kémikus és mikrobiológus tette meg az első komolyabb lépést a fertőző betegségek megértésének irányába. Pasteur bebizonyította, hogy a fertőzések és betegségek mikroorganizmusok révén terjednek, s ezzel a felismerésével a következő 150 évben szilárd keretek közé szorította a modern orvostudományt. Mára azonban más irányból is vizsgáljuk a kérdést, mely komoly potenciállal kecsegtet a következő években. 

A fertőzések, betegségek terjedésének ugyanis csak egyik tényezőjét képviselik a fertőző ágensek, a másik, sokak szerint még fontosabb tényező a szervezet működésében rejlik. 

A Yale Egyetem kutatói tanulmányukban pl. azt találták, hogy minél több stressz hatás (fizikai és érzelmi) éri a szervezetet, annál fogékonyabb arra, hogy a fertőzések, betegségek kialakuljanak benne.  

Ráadásul minél több fertőzés és betegség érinti a szervezetet, annál több stressz hatás alakul ki benne. pl. a krónikus gyulladások révén. És ezzel ki is alakult az ördögi kör, mely egy negatív spirálba taszítja a szervezetet. Ez a hatás pedig teret nyit olyan betegségeknek is, mint pl. a rák.

Hogyan tudjuk megtörni ezt az ördögi kört, hogyan tudjuk kiragadni szervezetünket ebből a folyamatos traumából?

Ahhoz, hogy szervezetünk védekezőképességét érdemben erősíteni tudjuk, javítanunk kell immunrendszerünk elsődleges védekező rendszerének működésén. 

Egyes kutatások szerint szervezetünk elsődleges védelmi vonalának javítására a legalkalmasabb természetes vegyületek az ún. béta glükánok, melyek számos baktériumban és gombában megtalálhatók. 

A béta glükánok hatása veleszületett immunitásunk működésére

1, Neutrofilek

A neutrofilek az öröklött immunrendszer legnagyobb számban előforduló összetevői, bekerítik, majd elpusztítják az idegeneket. Ahhoz azonban, hogy erre képesek legyenek, béta glükánokra van szükségük. Ráadásul a béta glükánok elősegítik a neutrofilek termelődését is. 

2, Makrofágok

A makrofák görög eredetű, összetett szó, a macro=nagy, phagein=evés. A makrofágok tehát a nagy falósejtek. 

A makrofágok a belek falát védik, hogy a kórokozók bekerüljenek a véráramba. A béta glükánok képesek biztonságosan, káros mellékhatások nélkül aktiválni a makrofágok működését és elősegítik termelődésüket.

3, Természetes ölősejtek (NK – natural killer cells)

A természetes ölősejtek a makrofágok utasítására kezdik el működésüket. 

A béta glükánok hatásai

1, Elpusztítja az abnormális sejtnövekedést: dr. Mansell a The Journal of the National Cancer Insutute lapban publikált tanulmányt 1975-ben, melyben leírja, hogy béta glükánokat injekciózott abnormálisan növekvő sejtekbe, s azok 1-2 nap alatt eltűntek

2, Normál vércukorszint fenntartás: az IL-1 növeli az inzulintermelést, melynek hatására csökken a vércukorszint. Az IL-1 citokin termelésében pedig fontos szerepük van a béta glükánoknak

3, Fokozott csontvelőműködés: egy tanulmány szerint (University of Louisville) a béta glükánok növelik az őssejtek termelődését és a fehérvérsejtek felépülését

4, Szív-, és érrendszer egészsége: a béta glükánok aktiválják a makrofágok működését, melynek 4 fontos hatása van a szívre: csökkenti a koleszterinszintet, a plakkok kialakulásának esélyét, pusztítják a plakkokat és antioxidáns tulajdonságuk révén csökkentik a gyulladások kialakulását

5, Csökkentik a fertőzések kialakulásának esélyét: dr. DiLuzio szerint a béta glükánok pusztítják a vírusokat, gombákat, baktériumokat, így segíthetnek a fertőzések megelőzésében, valamint anti-tumor tulajdonságokkal is rendelkeznek

A veleszületett immunválasz azonnali, de nem célzott, ellentétben a tanult immunválasszal. A kettő egymást kiegészíti. Korábban úgy gondolták, a veleszületett az ősibb, primitívebb immunválasz féleség, de ma már ez az álláspont nem fenntartható ebben a formájában.
 

 

  • Lúgosító petrezselyem

Petrezselyem, a vértisztító szupertáplálék. A zellerfélék családjába tartozó petrezselyem az egyik legnépszerűbb fűszernövény a világon, mely eredetileg Európában és a Közel-Keleten őshonos. Az igazi őshazája a Balkán-félsziget.
A petrezselymet tehát főzéshez és gyógyításhoz egyaránt használják. Az ókori görögök petrezselyemből készült koronát helyeztek a győztesek fejére. A héberek a zsidó húsvét ünnepén használták, mint az újjászületés jelképét. Az ókori rómaiak a temetés előtt dezodorálták vele a testeket.

Tápanyagok egyedi, különleges kombinációja teszi hatékony szupertáplálékká a petrezselymet. A belőle készült illóolaj egyes vegyületei (myristicin, citromolaj, eugenol, alpha-tujene) gátolják a rákos daganatok kialakulását.
parsley.jpg
A petrezselyem emellett gazdag flavonoidokban (apiin, apigenin, crisoeriol, luteolin), melyek erőteljes antioxidáns tulajdonságokkal rendelkeznek.

A petrezselyem háromszor annyi C-vitamint tartalmaz, mint a narancs, de található benne lutein és zeaxanthin is, mely a szem egészséges működéséért felelős.

A sokak által helytelenül fehérrépának nevezett petrezselyem rendkívül gazdag klorofillban, mely a karakteres zöld színét adja. Ennek köszönhetően erőteljesen lúgosítja a szervezetet, tisztítja a vért és segíti a vörösvértestek képződését.

A fenti tulajdonságoknak köszönhetően a petrezselyem javítja a sejtszintű légzést, mely növeli a sejtek energiaszintjét, ami elősegíti a méregtelenítést. Nyáron darázs vagy méhcsípés esetén gyorsan össze kell rágni egy diónyi petrezselyem zöldet, majd a szúrás helyére kell a pépet felkenni. 15 perc múltával a csípés helye lelohad, a fájdalom megszűnik. A szúnyogokat is elűzi, ha bedörzsöljük vele a testünket. Régi szabály, hogy foghagyma evés után kevés petrezselyem elrágcsálva közömbösíti a szájszagot.
 
A benne található folsav képes csökkenteni a homocisztein szintet, mely egy gyulladásfaktor, melynek magas szintje kapcsolatban van a szívbetegségek és az agy degenerációjának kialakulásával.  

A petrezselyem gyógyító tulajdonságai:

-    vízhajtó hatás
-    vérnyomáscsökkentő
-    javítja a vese működését
-    javítja a keringést
-    csökkenti a gyulladásokat
-    mérsékli az allergia és asztma tüneteit

 

 A sör gyógyítja a megfázást.

 

Kis adagban gyógyszer, nagy adagban orvosság, tartja a népi bölcsesség gyakorlatilag bármilyen alkolholos italról, és japán tudósok kutatásai most azt támasztják alá, hogy az eredetileg viccnek szánt szállóigének igenis van tudományos alapja. A Sapporo Brewery sörgyár által támogatott kutatásban a sapporoi orvosi egyetem kutatócsapata a sör hatását vizsgálta a hétköznapi megfázást, a tüdőgyulladást és a hörghurutot is okozó RS-vírusra. Azt találták, hogy a sör több fontos alapanyaga, így a komló és a maláta is nagy mennyiségben tartalmazza a humulone nevű alfasavat (ez eddig nem újdonság, ez az anyag adja a sör jellegzetes keserű ízét) , ami nagy mértékben segíti az emberi immunrendszert a vírus legyőzésében.

Sajnos egyetlen pohár sör túl keveset tartalmaz az anyagból ahhoz, hogy érezhető legyen a szervezetet erősítő hatás, mondta el a kutatást vezető Jun Fuchimoto az AFP hírügynökségnek. A kutatócsoport számításai szerint harminc kis dobozos sör (a Sapporo sörei kicsit nagyobb kiszerelésűek, mint a hazai 3,33 deciliteres dobozok, a kis doboz 354 millilitert jelent) elfogyasztása juttat annyi humulone-t a szervezetbe, hogy az valóban hatásos legyen. Ez több mint tíz liter ital, amiben az orvosság mellett nagyjából 4500 kalória, és még aránylag gyenge sör esetén is igen komoly mennyiségű alkohol van, így a gyakorlatban aligha használható a felfedezés a megfázás kezelésére. A kutatócsoport most nem alkoholtartalmú italok és élelmiszerek humulone-nal való feldúsításán dolgozik, illetve azon, hogy az anyag keserű ízét megszüntessék, és így a gyerekek számára is szimpatikus immunerősítő szereket hozzanak létre.

Beküldő: Mezei Lajos

A Gyömbér.

 


 

 

Gyömbér: ősi gyógyszer és karácsonyi alapanyag

Írta: Administrator
2012. december 07. péntek

A gyömbér jó ízt kölcsönöz sok főtt ételnek és süteménynek, s gyógyító hatása is ismert. A benne található illóolaj sok betegség leküzdésében segíthet.

A gyömbérfélék családjába tartozó gyömbér valószínűleg Indiából származó ősi, évelő kultúrnövény. Húsos, kúszó és aromás illatú gyöktörzséből kissé nádra emlékeztető, 60-120 cm magas szárak nőnek. A gyökértörzs szolgáltatja a sajátságosan illatos, csípős, kesernyés ízű fűszert.

A fitoterápiában és az aromaterápiában a gyökértörzsből vízgőz-desztillációval nyerik ki a sárga színű illóolajat. Aromáját, illóolaja ízét, ingerol-tartalma okozza. Cukrot, gyantát, gyantasavat, keményítőt is tartalmaz. A gyantaszerű anyagának szép élénkzöld színe és pikáns illata van, a kozmetikában és a parfümériában is használják, elsősorban keleti típusú és férfiparfümök előállításához.

Az illóolaj fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő, antioxidáns, antimikróbiális, görcsoldó, emésztésjavító és tonizáló hatású. Segít szembeszállni a fertőzésekkel, vagy leküzdeni azokat.

Az amerikai National Center for Complementary and Alternative Medicine (NCCAM) szervezet értékelte a létező összes tanulmány eredményét, és a tudósításokat kétértelműnek (a gyömbér rövidtávú használata a terhességgel járó hányinger és hányás megszüntetése esetében), zavarosnak (amikor a mozgás, a kemoterápia, vagy az operáció által okozott rosszullét kezelésére használják) és nehezen érthetőnek minősítette (amikor az ízületgyulladás vagy izomfájás kezelésére használták).

Az amerikai NCCAM kutatókat alkalmazott, hogy tanulmányozzák a gyömbér gyógyszerekkel való kölcsönhatását (immunszupresszáns gyógyszerek), továbbá hatását a kemoterápiás kezelésben részesülő betegek hányingerének csökkentésében, és az egészségügyi célokra való használatának biztonságát és hatékonyságát, valamint a gyulladásra való hatását.

A tanulmány befejezésekor azonosítják a gyömbér hatáskörét és részévé válik a meghatározó terápiás kezeléseknek, ezáltal egységesíti keletet és nyugatot, a régit az újjal, azért, hogy a gyömbér általános orvosságként legyen elismerve.

Íme egy pompás recept: gyömbéres karácsonyi süti

Hozzávalók
10 dkg vaj, 25 dkg barnacukor, 1 nagy tojás felverve, 2 teáskanál sütőpor, fél teáskanál, só, 2 teáskanál őrölt gyömbér, 35 dkg liszt, 10 dkg kristálycukor egy kis tálkában.

Elkészítés
Megolvasztunk 10 dekagramm vajat, és összekeverjük 25 dekagramm barnacukorral. Hagyjuk kihűlni, majd adjunk hozzá 1 egész felvert tojást. Megszórjuk két teáskanál sütőporral, fél teáskanál sóval és 2 teáskanál őrölt gyömbérrel, majd alaposan összedolgozzuk 35 dekagramm liszttel. Az így összekevert masszát legalább 1 órára tegyük be a hűtőszekrénybe - akár éjszakára is hagyhatjuk. Ha sietünk, a pihentetés elmaradhat.

Miután lehűlt a tészta, nedves kézzel dió nagyságú golyókat formálunk, amelyeket megforgatunk egy kis tálkába kiöntött kristálycukorban. Kikent sütőlapra vagy sütőpapírra helyezzük őket egymástól 6-7 centiméter távolságra, és spatulával vagy a tenyerünkkel kicsit meglapítjuk őket. 190 fokra előmelegített sütőben 10-12 percig sütjük, amíg megpirulnak a tallérok. Egy pohár tejjel kiváló.

Forrás: edenkert.hu

Az Alma

 

 

 

Tudta ön hogy az alma csökkenti a fejfájást is?
Felhasználó értékelés
Nagyon rosszNagyon jó

Az alma nem csak finom és ízletes, de remek gyógyító is, nem hiába tartja a mondás is, hogy napi egy alma távol tarja az orvost!

Fontos lenne naponta legalább egy almát elfogyasztani, mert sok betegséget megelőzhetünk vele.

Az alma vitamin tartalma: A,-B komplex,-C-vitamin,-antioxidánsok.

Alma ásványi anyag tartalma: Kálium, kalcium, vas, magnézium, cink, réz

Mire jó az alma?

Magas rosttartalma miatt remek ellenszere a székrekedésnek, de gyakran hasmenés ellen is javasolják a szakemberek. Rendszeres fogyasztása során tisztítja és salaktalanítja a szervezetet, pépesre reszelve arcpakolásként is használható. Akinek fejfájása van, rendszeresen fogyasszon el egy almát reggel éhgyomorra, így csökkentheti a fejfájást és a migrént.

Ahhoz hogy az alma rosttartalmát ki tudjuk maximálisan nyerni, érdemes héjastól fogyasztani, mivel a legtöbb rost a gyümölcs héjában található.

Fogyókúra, vagy diéta esetén iktassunk be egy almakúrát:

Hetente egy napot szenteljünk az almakúrának, ezen a napon együnk meg annyi almát amennyi jól esik, de fontos hogy közben igyunk meg másfél két liter szénsavmentes ásványvizet. Természetesen ezen a napon mást ne együnk az almán kívül. A víz és a gyümölcs között mindig teljen el fél óra különbség.

Mint a legtöbb gyümölcsöt, az almát is érdemes reggel éhgyomorra fogyasztani, de étkezés előtt fél órával már beindítja az emésztést.

Aki nem tud rendszeres almát fogyasztani, próbálja ki a bio almaecetet, amelynek szintén sok jótékony hatása van szervezetünkre, segíti a fogyást, gyorsítja az emésztést, aktiválja a veseműködést, normalizálja a vérnyomást, és méregteleníti az egész szervezetet.

 




Reggel, délben és este étkezés előtt fél órával tegyünk egy kanál bioalmaecet egy pohár vízbe, majd kortyonként fogyasszuk el. Az almaecet érdemes kúraszerűen alkalmazni, mert az eredménye csak 6-8 hét után mutatkozik meg.




 

A Hagyma jótékony hatásai.

 

 

 

A képen direkt van többféle hagyma! :))

A vöröshagyma népies neve:vereshagyma, hajma

Hengeres levelei üregesek, a szár alsó fele kidudorodó, felfújt. Gömbös álernyővirágzata nagyméretű, a kocsányok legfeljebb 8-szor olyan hosszúak, mint a zöldesfehér lepellevelek.

A hagymafélék (Alliaceae) családjába tartozik. Közép-Ázsiából került Magyarországra. Botanikai szempontból évelő, termesztési szempontból kétéves növény. Ősrégi konyhai fűszer, nálunk is termesztik. Bizonyos kénvegyületek adják jellegzetes ízét és illatát.

Vöröshagyma elterjedése:
Világszerte termesztett növény. Hazája Nyugat-Ázsia.
Hogyan gyűjtsük a vöröshagyma gyógynövényt?
A zsenge hagyma tavasszal, az érett vöröshagyma pedig ősszel szedhető. Első évben hozza a fogyasztásra alkalmas hagymáját, második évben a szárat, a virágot és a magot.

Vöröshagyma hatóanyagai:
"Szerves kénvegyületek, mint az S-alkilcisztein-szulfoxidok. ; a hagyma aprításánál az allináz enzim segítségével tiopropanal-S-oxid keletkezik, amely könnyezést kiváltó vegyület; ezenkívül tioszulfinátok, cepén, di- és poliszulfidok; glutamin-peptidek."

Milyen vegyületeket tartalmaz a Vöröshagyma?
A növény hagymáját használják gyógyászati célokra. Kéntartalmú vegyületeket, B1-, B2-, C-vitamint, flavonoidokat, nikotinsavat, vasat, jódot, káliumot, kalciumot, foszfort, szelént és cinket tartalmaz.

Vöröshagyma felhasználása:
A hagyma bizonyítottan antibakteriális vérzsír- és vérnyomáscsökkentő hatású, javítja a véráramlást, és újabban asztma elleni tulajdonságait is igazolták. A népi gyógyászatban a fokhagymához hasonlóan időskori érrendszeri betegségek megelőzőszereként szolgál. A hagymalé, illetve -szirup hatásos köhögés elleni háziszer, a friss hagyma kedvelt emésztésserkentő is. A hagyma leve a bőrfelületre cseppentve hatásos ellenszere a méh- és darázscsípéseknek, gátolja a gyulladásos reakció kialakulását. Vannak hagymakészítmények a sebek forradását, gyógyulását elősegítő gyógyszeripari készítmények között is. Homeopátiás szereivel heveny náthát, légúti gyulladásokat, felfúvódást és idegfájdalmakat gyógyítanak.

Szirup: Jó nyákoldó és köhögéscsillapító hatású. Meghűléses megbetegedések esetén ajánlott. Borogatás: A bőr felhólyagozására ajánlott. Hagymástej: Vágjunk össze két kisebb fej vöröshagymát, majd 1db szegfűszeggel, 1 szál kakukkfűvel, 1 teáskanálnyi mézzel és 1 dl vízzel forraljuk fel. Hagyjuk állni 12 órán át, végül nyomjuk át szitán. Ezt követően forraljuk fel 2 dl tejjel. Napi 2 csészényi fogyasztása ajánlott belőle meghűléses megbetegedés esetén. Hagymalé: Nyákoldó és köhögéscsillapító hatású.

Fűszerként: Változatos, sokrétű a felhasználási területe, húsok, levesek, főzelékek, mártások ízesítésére használják, de ízletes "alkotórésze" a különféle salátáknak is.
A vöröshagymát külsőleg és belsőleg is alkalmazhatjuk. A népi gyógyászatban használták hurutos- és légúti megbetegedések, emésztőrendszeri bántalmak, magas vérnyomás kezelésére. A mai fitoterápiában a vöröshagyma hatóanyagainak kivonatait elsősorban érelmeszesedés megelőzésére, a szívroham rizikójának csökkentésére használják. Nyersen fogyasztva kedvezően hat a koleszterinszintre. A hagyma gátolja a trombózis, a vérrögképződés kialakulását, segít megelőzni a koszorúér-megbetegedést. Jótékonyan hat az emésztésre, mivel fokozza az emésztőnedvek termelődését, enyhíti a bélgörcsöket.
Kutatások megerősítették baktériumölő hatását is. Az ellenálló-képességet növeli, így érdemes bármilyen gyulladás esetén több vöröshagymát fogyasztanunk. Külsőleg a hagyma levele gátolja a darázscsípések által okozott gyulladásos reakció kialakulását. A vöröshagyma enyhítheti a megfázás tüneteit, mivel csökkenti az orrdugulást. Illóolajai a légutak nyálkahártyájának mirigyeit hígan folyó nyák termelésére késztetve fellazítják a légutakban lerakódott, besűrűsödött nyákréteget. Asztmaellenes hatását mind laboratóriumi kísérletekben, mind élő szervezetben bizonyították. Vizsgálták a hagymának a rákkal szembeni védőhatását is, mert egyes feltevések szerint kénvegyületei gátolhatják bizonyos tumorsejtek növekedését, burjánzását.

Jó tudni a vöröshagymáról!
Ha sok vöröshagymát fogyasztunk, a belekben a gáztermelés fokozódik. Szoptatós anyák kerüljék az erősen hagymás ételek fogyasztását, mert illóolaj-aromái átmennek az anyatejbe.

Érdekesség a vöröshagymáról:
Az ókori Egyiptomban Ízisz szent növénye volt. Az egyiptomi hieroglifák a növekedés és a termékenység szimbólumaként jelenítik meg. A középkor óta Wales jelképe, mivel a kelta walesiek segítségével csatát nyertek. A vöröshagyma tyúkszem ellen is hatásos. Baktériumölő hatását már Pasteur is leírta. — Valéria Kovacsevity Ex Madarász a képen

A Magyarság Ősi gyógymódjai.

 




A Kárpát-medencébe keletről visszatérő magyarság igen magas gyógyító kultúrával rendelkezett. Ennek egyik legkiemelkedőbb bizony

ítéka a koponyalékelés ismerete és használata. őseink szinte minden bajra tudtak gyógyírt. Számukra teljesen természetes volt az a szemlélet, hogy a betegséget mindenek előtt a lélek baja, legyengülése okozza, s ez válik később testi tünetté.


Őseink tudták, hogy ha az ember nem a világ rendje, a természet tanításai szerint él és cselekszik, előbb-utóbb megbetegszik. Vezérlő elvük a mértékletesség volt. Korabeli feljegyzések alapján bizonyos, hogy tudásuk része volt a testnedvek vizsgálata alapján való betegség-megállapítás, a gyógyírok (viasz, vaj, faggyú, szurok, méz, tej stb.) használata, a hővel, melegítéssel, izzasztással való gyógyítás, a szem szivárvány hártyájából következtetés a testi bajokra (íriszdiagnosztika), a vízgyógyászat, iszappakolás, agyagte-rápia, színterápia, köpölyözés, ásványokkal való gyógyítás, gyógynövény terápia, gyógyító étkek alkalmazása. Használatos volt a hanggal, hangszerekkel, énekkel gyógyítás, de a masszázs, csontkovácsolás és a sebészeti beavatkozások is ismertek voltak. Mindent átszőtt és megerősített a ráolvasás, az ima, fohász, a különféle „módosult tudatállapotokban” való gyógyítás, gyógyulás.

A régi magyarság a természeti elemeket isteni őselvként tisztelte. Ezekben az őselemekben – tűz, víz, föld, levegő - rejlő erő betegségeket okozhatott, de gyógyíthatott is attól függően, hogy az embernek milyen viszonya volt a természet rendjével. Belesimult-e az isteni törvényekbe, vagy azok ellenére próbált élni.

Gyógyírok

Szembetegségeknél a tavaszi szőlő levét, fülfájásra a kövirózsából sajtolt levet, kisbabák csipássága ellen anyatejes lemosást használtak.

A fokhagyma igazi csodaszer volt, minden bajra használták! Árpa ellen a szemre kenték, fülfájásra a fülbe dugták, torokfájásra teáját itták, s kifőtt szárát a nyak köré tekerték.

A langyos méz a savtúltengésben szenvedőket gyógyította, semlegesítette a gyomorsavat, bevonta a nyálkahártyát, elpusztította a baktériumokat. Segítette az emésztést, a májműködést, méregtelenített és erősítette idegrendszert.

Terápiák

Saját vizelet-terápia: pattanások, szemölcsök, sebek, csípések, viszketegség, torokfájás, tüdőbaj és gyomorfekély gyógyítására használták.

Érvágás: magas vérnyomásnál használták, vagy a testre piócákat tettek. Erős fejfájásnál a homlokon eret vágtak.

Hővel, melegítéssel gyógyították például a fülfájást, forró iszappakolással a görcsös izmokat és a reumát.

Izzasztó kunyhóban, gyógyító szertartás közepette élték meg a négy elemmel való közvetlen kapcsolatot. Ott volt a föld, amin ültek, a levegő, a gőz, amit belélegeztek, a víz, amit a kövekre locsolt a szer vezetője, és a tűz, melyben a köveket felforrósították. A szertartás megtisztulást, újjászületést jelentett. Mindhárom szinten (test, lélek, szellem) gyógyított.

A ráolvasás azon az ősi tudáson alapszik, hogy minden kimondott szónak (sőt még a gondolatnak is) teremtő ereje van. Régi szavaink, az igéz, megigéz, arra utalnak, hogy szavaink által el tudjuk távolítani az ártó erőket, így a betegséget is.

A hanggal, zenével gyógyítás azon a felismerésen alapszik, hogy a hang - rezgés, a világegyetem lényege pedig szintén a rezgés. Minden, ami él, az rezeg. A betegség rossz rezgés. A hanggal gyógyító táltos „ráhangolódott” a beteg rezgésére, kisugárzására, s a megfelelő gyógyhatású rezgés (hang, ének) előidézésével gyógyított.

A csontkovácsolást, maszszázst („kenést”) igen régen használják már a kificamodott, fájó csontok, testrészek helyrerakására, a csigolyák mozgásának felszabadítására.

Az ima, a fohász minden gyógyítás alapja. Kezelések előtt, alatt, után alkalmazták, de önállóan is teljes értékű gyógymódnak tekintették, amely a lélek tisztításán, gyógyításán keresztül hatott vissza a testi bajokra.

A magyarság „tudó emberei"

Legmagasabb tudással a Táltos (régiesen Tátos) bírt. Tát szavunk, jelentése nyit, vagyis a Táltos megnyitja lelkét, szellemét, tudatát, és e nem hétköznapi tudatállapotban sokkal tisztábban észleli a kézzel meg nem fogható, nem látható világ erőit, energiáit. A Táltos tehát képes arra, hogy a környező világ mások számára rejtett erőit, minden lény, ember, állat, növény, tárgy által kibocsátott rezgést, mint információt érzékelje, és így szerzett többlet-tudásával választ kapjon olyan kérdésekre, melyek hétköznapi szinten – „józan paraszti ésszel” nem megválaszolhatók. A Táltos birtokolt minden olyan képességet, melyet a továbbiakban felsorolt gyógyítók bírtak és használtak.

A Látó - „Igazlátó” szintén olyan ember volt, aki látott, érzékelt szemmel nem látható, a hétköznapi ember számára nem észlelhető erőket. Kezeléssel, gyógyítással ritkán foglalkozott. Hozzá elsősorban tanácsért fordultak, hogy segítsen megfejteni, megtalálni rejtett dolgokat.

A Rejtező a révülés ősi technikáit alkalmazva lépett kapcsolatba a hétköznapi érzékelésen túli erőkkel. Szintén tanácsért, információért fordultak hozzá, illetve jeles napokon, szertartásokon segített kapcsolatba lépni a nem hétköznapi világgal.

A Tudós - „Tudákos” ember, Javas ember olyan bölcs volt, aki értett a gyógynövényekkel, állati eredetű anyagokkal, mondókákkal, imákkal, fohászokkal való gyógyításhoz. Ismerte a csillagok járását és üzenetét, illetve szintén érzékelt olyan erőket, energiákat, melyek a hétköznapi ember számára elérhetetlenek voltak. Jósolt, javasolt és értett a rontások levételéhez.

A Füves ember gyógynövényekkel gyógyított. Ismerte a régóta gyógyításra használt füveket, fákat, és az azokból készíthető teákat, főzeteket.

A Garabonciások befolyásolni tudták az időjárást. Nevük gara=kara= fekete, és bonc=bontó összetételét úgy értelmezhetjük, hogy fekete erőkkel bontó, vagy rontó. A régi lovas-nomád időkben „csatabűvölőnek” is nevezték őket, mert az ő feladatuk volt az ellenség erejének gyengítése, elsősorban rossz időjárás, jégeső, forgószél rájuk zúdításával. Sok monda él a nép ajkán a hajdan vándorló Garabonciás diákokról, akik mindenféle varázslatot tudtak csinálni.

A hagyomány szerint a boszorkány nem tudással született, nem révülés során kapta tudományát, hanem tanulta, örökölte azt. Elsősorban rontással foglalkozott. Jellemző magyar jóslási és rontási mód volt a babolás, melyhez megfelelő számú fekete-fehér és rajzos száraz babot használtak szitában, rostában forgatva. A babok (bábok vagy babák) a rostában „elevenként” mutatták a választ feltett kérdésekre.

 

A legjobb lugosító táplálék.

 

 

 

 

Spárga: A benne lévő asparagine nevű lúgnak köszönhetően a spárga fogyasztásával hatékonyan állíthatod helyre tested sav-bázis egyensúlyát. Ezen túlmenően a zöldség remek vizelethajtó és méregtelenítő tulajdonsággal is bír.

Spenót: A spenót ez egyik leghatékonyabb lúgosító zöldség. A benne lévő oxálsav emésztésserkentő hatású, a folsav pedig nélkülözhetetlen a vérképzéshez. B-vitamin tartalmának köszönhetően gyorsítja szervezeted anyagcsere-folyamatait is.

Cékla: A rubinvörös cékla rendkívül erős lúgosító hatással bír, ugyanakkor - káliumtartalma miatt - rendszeres fogyasztásával serkentheted szervezeted fizikai és szellemi teljesítőképességét is.

Méz: Az aranyló csodaszer az enyhén lúgosító táplálékok közé sorolható. Rendszeres fogyasztása erősen ajánlott, hiszen többek között baktériumölő, gyomornyugtató és gyulladáscsökkentő tulajdonsággal is bír.

Brokkoli: Tudományos kutatások szerint a brokkoli fogyasztásának köszönhetően a szervezet sejtjeiben lúg raktározódik el. Emiatt pedig hosszú távon a brokkoli lehet az egyik legjobb megoldás a sav-bázis egyensúly helyreállítására.

Hal: A halfélék a közepesen lúgos élelmiszerek csoportjába tartoznak. Elsősorban a tengeri halak fogyasztása ajánlott, hiszen ezek tekinthetők a legbiztosabb omega-3 zsírsav forrásnak.

Ananász: A zamatos déli gyümölcsben található bromélia nevű enzim segít a szervezetnek a fehérjék megemésztésében, elősegíti a vér sav-lúg egyensúlyát, illetve javítja a hasnyálmirigy, az epe, a máj és a vastagbél működését.

Bazsalikom: A fűszerek nem maradhatnak ki a bázisos konyhából sem. Az ásványi anyag bevitel és a kellemes ízek szempontjából egyaránt fontosak az olyan lúgosító fűszerek, mint a bazsalikom.

Szőlő: Az ősz legkedvesebb gyümölcse enyhén lúgosító hatású, a belőle készült mazsola azonban igen hatásosan veszi fel a harcot a túlzott elsavasodás ellen.

Citrom: Habár a citromnak savas az íze, az emésztés során mégis lúgos kémhatást idéz elő szervezetedben, ezért a sav-bázis egyensúlyod szempontjából rendkívül egészséges.

Olívaolaj: Szerelkezz fel extra szűz olívaolajjal és hidegen sajtolt lenmagolajjal. Főzz ezekkel, semmiképpen ne állati zsiradékkal!

Banán: Elsősorban a zöldségek rendelkeznek erős lúgosító hatással, ám a gyümölcsök között is akad néhány, mely segíthet a sav-bázis egyensúly helyreállításában. Ilyen például a banán.

Uborka: Kiemelten lúgosító hatású növény, segít helyreállítani a szervezet pH értékét. Ajánlott egész éven át fogyasztani, akár nyersen, akár salátaként.

A Buzafűlé

 

 

BÚZAFŰ-BÚZAFŰLÉ az élet leve!

A búzafűlé jelenleg a világ egyik legnépszerűbb új egészséges táplálkozás-kiegészítőjévé válik. Valójában nem újdonság ennek a fiatal búzából préselt édeskés, zöld lének az alkalmazása az egészség védelmére. Ismert volt Sumerben, Egyiptomban, a yogikus Óind - kultúrában és az Esszénus közösségekben. A modern időkben az Egyesült Államokban, több mint harminc éve AnnWigmore használta, a már világhírű Hippokrates Health Institute megalapítója.
A búzafű nem gyógyszer. Semmilyen egészségre káros mellékhatása nincs! Mindenkire egy kicsit másképp hat. Hatóanyagai révén az egész szervezet működését pozitívan befolyásolja, a káros anyagokat lebontja a szervezetünkből.
A búzafű frissítőként és fiatalítóként egyaránt használható, mivel nagy mennyiségben tartalmaz természetes vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket és enzimeket. Szervezetünk könnyen fel tudja dolgozni, mert emésztése kevés energiát igényel, így a gyenge emésztésűek is jótékonyan fogyaszthatják. A búzafű magas klorofil tartalma miatt dúsítja a vérünket oxigénnel, a sejtek oxigénellátása javul, így a gyulladások megszüntetésében komoly szerepe van.
A búzafű egyszerre méregtelenít és – a táplálkozási hiányosságok pótlásával – növeli az energiaszintünket. Csaknem annyi vitamin van benne, mint a citrusfélékben.
A búzafű lé tartalmazza az összes ismert ásványi anyagot amelyre a szervezetünknek szüksége van. Tökéletes fehérjeforrás: az összes esszenciális aminosavat a megfelelő arányban tartalmazza. A búzafű lé az egyik leggazdagabb A és C vitamin forrás. Egyenlő arányban gazdag E, F, K, és B vitaminokban. Jelentős a B17 (laetrile) tartalma, amely a tudós és kutató körökben elismert, hogy a normál sejtek befolyásolása nélkül rombolja szét a ráksejteket. Segít az emésztésben és a belső szervek működésében. Megsemmisíti a kórokozó baktériumokat és segít visszaállítani a hasznos baktériumok egyensúlyát a belekben, amely folyamat lényeges az egészséges immunrendszer érdekében.
Dr. G. H. Erp-Thomas kutató tudós és termőföld specialista több mint száz különböző alkotóelemet volt képes kimutatni a friss búzafűből. Véleménye szerint ez egy "tökéletes étel". 3 kg búzafű értékes tápanyagtartalma megegyezik 70 kg tetszőlegesen választott nyers bio zöldségekével.
Erőteljesen lúgosító hatású, kimagasló kalcium, magnézium, és kálium tartalma van. Tizenhétféle aminosav található meg benne, ebből nyolc olyan, amelyet a szervezet nem képes önmaga előállítani. Az aminosavak külső bevitele azért fontos, mert hiányuk esetén allergiás reakciók jelentkezhetnek, romlik az emésztés, gyengülhet az immunrendszer, idő előtti öregedés következhet be. Enzimtartalma szinte egyedülálló, rendkívül sok benne a zsírbontó lipáz, a fehérje– és keményítőemésztést segítő proteáz, illetve amiláz, a szívizomszöveteket karbantartó transzhidrogenáz, valamint a sejtek öregedését lassító, szervezetünket a sugárzástól védő, gyulladáscsökkentő szuperoxid – dismutáz (SOD) enzim.
A búzafű magas enzim tartalma miatt erősen tisztító hatású, ezáltal elfogyasztása után azonnal reakcióba lép a szervezetünkben lévő mérgekkel és nyákosító anyagokkal. Először lehet, hogy émelygést fogunk érezni, amely azt mutatja, hogy a méregtelenítés beindult a testünkben. Előfordulhat erős hasmenés, fokozottabb izzadás, illetve aluszékonyság is, melyek mind feltétlen jelei a szervezet tisztulásának. Lehetőség szerint a búzafű fogyasztását követően egy órán belül ne együnk szilárd ételt. A méregtelenítés elősegítésére azonban igyunk nagyobb mennyiségű tiszta vizet, vagy kombucha fröccsöt. Magas klorofill tartalma segít a vérszegénységen, javítja a vérkeringést, valamint a sejtek és a szövetek oxigénellátását.
A klorofill kölcsönzi a növénynek a zöld színt. Ez teszi elérhetővé számukra a nap energiáját. A világon minden élet tőle függ. A gabonafűben levő anyagok az egészséges vér egyes alkotórészeinek felépítését és működését is segítik. A vérfesték (hemoglobin) és a klorofill nagyon hasonlítanak egymásra. Az emberi vér pigment képződése ugyanolyan módon zajlik, mint a levélzöld képződése a növényeknél. Sejtjeink a klorofill tartalmú ételeknek köszönhetően több oxigénhez jutnak, mivel a klorofill segíti az oxigént szállító hemoglobin képződését.
Mindazoknak, akik krónikus kimerültségben szenvednek, fáradtnak, csenevésznek érzik magukat. Akik nem akarják elfogadni, hogy életmódjuk, táplálkozási szokásaik révén kellemetlen testszaggal, rossz közérzettel éljenek.
• vágás, égés, bőrpír, csípés esetén rácsepegtetni a bőrfelületre.
• Komolyabb esetekben, (nyitott sebek, fekélyek, daganatok, stb.) a lével átitatott rostot borogatásként alkalmazhatjuk.
• Hajra téve hajmosás előtt egy órával, segít a lestrapált, töredezett haj regenerálásában. Jól bedörzsölve a viszkető, korpás fejbőrre is hatékony.
• Gargalizálva, vagy a füvet rágva és a rostot kiköpve, felfrissíti a leheletet, könnyít a torokfájáson. Csökkenti a fogínyvérzést és képes megszűntetni a duzzadt fogínygyulladást.
A friss gabonafű többek között a következő enzimeket tartalmazza.
proteázok - elősegítik a fehérjék emésztését
citokróm-oxidáz - antioxidáns, a sejtlégzés elengedhetetlen eleme
amiláz - elősegíti a keményítő emésztését
lipáz - zsírbontó enzim
fikocianin - segíti a vérképzést
transzhidrogenáz - segít a szívizomzatnak
SDO (szuper-oxid-dimutáz) - valamennyi sejtben megtalálható, fékezi a sejtöregedést, szabad gyökfogó
melatonin - ez a hormon az összes életfolyamatról "gondoskodik". Fiatalító hatása az általa kedvezően befolyásolt folyamatok - főleg az immunrendszer erősítésének - következménye.
A kontrollált körülmények között végzett klinikai vizsgálatok (randomizált, kettős-vak) eredményeivel csak az utóbbi néhány évben ismerkedhettünk meg. Ezek közül az egyikben például arra a következtetésre jutottak a kutatók, hogy a búzafű préslé önmagában vagy kiegészítőként egyaránt hatékony lehet a fekélyes bélgyulladás kezelésében. Egy másik tanulmányból pedig az derül ki, hogy az antioxidáns hatású anyagoknak köszönhetően a mozgáskorlátozottsággal és fájdalommal járó reumás artritisz kezelésében lehet szerepe.
A csíráztatott búza és a búzafű lé fogyasztása a következő betegségek esetén ajánlott:
- bőr-, légúti betegségek
- fáradtság, idegrendszeri problémák
- bél-, májbetegségek esetén
- hajhullás, impotencia, ízületi gyulladás, hólyag- és vesepanaszok fennállásakor
- biztonságos és hatásos fogyókúrás szer is
- előnyösen befolyásolja a vérsejtek, a csontok, a mirigyek, az izmok működését is
- az immunrendszert is komolyan erősíti, és csökkenti a rákos megbetegedés lehetőségét
A Tönkölybúzafű
A tönkölybúzafű a nyomelemek és enzimek tucatjait, a vitaminok és az ásványi anyagok teljes skáláját tartalmazza, klorofill tartalma szinte egyedülálló.
A tönkölybúzafű egyszerre méregtelenít és növeli energiaszintünket. Kiváló vitaminforrás, vitalizáló, aktiválja szervezetünk energiaforrásait. A tönkölybúzafű kitakarítja szervezetünkből a savas anyagcsere- és bomlástermékeket.
A tudomány állítása szerint is minél öregebb genetikai kódolású egy növény, annál hatékonyabb egészségtámogató hatása. A jó öreg, magyar tönkölygabonának kiváló adottságai vannak. De sokan ma is kitartanak a durumbúza dicsérete mellett.

Természetes Gyógy-Szerek
*********************


Megfázás ellen élj a természet – nagyanyáink receptjei alapján

Torma
A frissen lereszelt torma kitisztítja a hörgőket, és az arcüregekben lévő dugulást is képes enyhíteni. A tormában lévő izotiocianát nevű vegyület hatására a légutak könnyebben megszabadulnak a váladéktól, csökken a gyulladás, a légzés könnyebbé válik.
Aki a különlegesebb ízeket is szereti, van kedve és lehetősége, a japán wasabit is kipróbálhatja. Ez a zöld tormaféle rendkívül erős, és még komolyabb tisztító hatással rendelkezik, mint a torma.

Gyömbér
Enyhíti a köhögést, csökkenti a torokfájást, és egyben a vírusokkal szemben is képes felvenni a harcot. Kínában és Indiában már évszázadok óta használják a gyömbért a megfázás kezelésére. Influenzás időszakban igazi orvosság a gyömbértea mézzel és citrommal. Egy darabka friss gyömbért tegyünk forrásban levő vízbe, majd hagyjuk ázni öt percig.
Szűrjük le, és ízesítsük mézzel, citrommal. Kortyolgassuk egész nap.

Erős paprika
A csípős fűszer leginkább a hörgőkben és az arcüregekben lévő dugulást enyhíti. A paprika csípősségét "okozó" kapszaicin stimulálja a váladéktermelő sejteket a tüdőben és az orrüregben, illetve segíti a váladék eltávolítását. Hasonló a hatása a Cayenne-borsos teának, melyet házilag készítsünk el: egy negyed teáskanál Cayenne-borsot adjunk egy bögre forrásban lévő vízhez, ízesítsük frissen facsart citromlével, egy kevés gyömbérrel, és édesítsük mézzel.

Vöröshagyma
Kitisztítja a hörgőket, és az arcüregekben fellépő dugulást is enyhíti. A népi gyógyászatban az asztma gyógyszere. Emellett egyes másodlagos baktériumfertőzéseket, mint például a tüdőgyulladást is képes legyőzni. A kipréselt nyers hagymalevet narancslével vagy grépfrútlével fogyaszthatjuk,ekkor nem érződik annyira az intenzív íz.

TIPP:
Hagymatea
Két-három fej vöröshagymát mossunk meg jó alaposan héjastul, és vágjuk össze. Főzzük néhány percig egy liter vízben. Ízesíthetjük szárított kamillával, hársfával is. Pirítsunk meg három evőkanálnyi barna cukrot, és hígítsuk fel a hagymafőzettel. Mézzel édesítve igyuk, aprókat kortyolgatva.

Forralt bor
A népi gyógyászat egyik legjobb módszere a melegen gőzölgő, illatos forralt bor elkortyolgatása. A bort -legyen az vörös vagy fehér - forralás előtt érdemes vízzel felhígítani. Ezután már kedvünk szerint fűszerezhetjük fahéjjal, szegfűszeggel, mézzel. Teaboltokban és nagyobb üzletekben már külön forraltbor-fűszerkeveréket is vásárolhatunk.

Húsleves
A húsleves, akárcsak a többi forró, gőzölgő ital, melyet meghűlésre ajánlanak, segít felszakítani a váladékot, pótolja az elvesztett folyadékot, és a kaparó toroknak is enyhülést hoz. A kutatók a tyúkhúsleves vizsgálatakor a legfontosabb hatóanyagoknak a vitaminokat, ásványi anyagokat, fitokemikáliákat találták, és egy aminosavat, melyet ciszteinnek hívnak. A házi húsleves még jobban enyhíti a tüneteket, ha fokhagymával, Cayenne-borssal vagy curryvel
ízesítjük. Bár az is igaz, hogy a húsleves akkor hat a betegre a legjobban, ha azt egy szerető családtag viszi az ágyába.

Fokhagyma
Helyi antibakteriális hatást fejt ki, segítségével elmúlik az orrdugulás, javul az étvágy. Náthás időszakban hetente legalább egyszer együnk nyers fokhagymát, vagy igyunk naponta alkoholos fokhagymacseppeket. A fokhagyma egyszerre csökkenti a dugulást a hörgőkben, kitisztítja az orrot, és enyhíti a torokfájást is. Ezeket a hatásait a benne lévő kénnek köszönheti, mely jellegzetes szagát és ízét is adja.
TIPP:
Aki a fokhagyma intenzív ízét nem kedveli, az süsse meg a gerezdeket
kevés olívaolajjal fóliában, majd passzírozza szét, és kenje kenyérre.

Cékla
A céklából készült ital segít leküzdeni a náthát és az influenzát. Gyógyhatását, mely nyersen a legnagyobb, a benne található vitaminoknak, ásványi anyagoknak, valamint fitovegyületeknek köszönheti. Rendkívül gazdag folsavban, C- és B-vitaminokban. Gyümölcscentrifugában kipréselt levét répa- és almalével fogyaszthatjuk. Salátákat nyersen is gazdagíthatunk vele.

Savanyú káposzta
A káposzta savanyítva őrzi meg leginkább magas C-vitamin-tartalmát. Ennek a jelentősége igen nagy, mert ételeinkben az elkészítés során - a hő hatására - a C-vitamin nagy része tönkremegy. Télutón a C-vitaminban dús savanyú káposzta segíthet ezt a hiányt pótolni. S az sem elhanyagolható szempont, hogy ez a zöldség lehet az egyik legolcsóbb C-vitamin-forrás a hideg időben.

Citrusfélék
A citrusgyümölcsök amellett, hogy C-vitamin-bombák, tele vannak gyulladáscsökkentő antioxidánsokkal. A lázas állapottal vagy hányással járó influenzában is segítenek pótolni az elvesztett folyadékot, és csökkentik a tünetek intenzitását. Ha télen mindennap egy pohár narancs- vagy grépfrútlevet elfogyasztunk, felerősíthetjük immunrendszerünket a megfázás ellen.

Jó tudni!
A grépfrútban található egyes vegyületek megváltoztathatják a gyógyszerek hatását, ezért ha gyógyszeres kezelésre szorulunk vagy krónikus betegek vagyunk, kérjük ki orvos tanácsát.


Antibiotikum helyett: mézes fokhagyma
Két gerezd fokhagymát nyomjunk át fokhagymanyomón, majd keverjük el 1 teáskanál mézzel. Naponta 4-5-ször ismételjük, hiszen ez a legjobb természetes antibiotikum, 2-3 nap alatt kitakaríthatja a kórokozókat a szervezetből

A Fekete retek

 

 
 
 
A fekete reteknek is helye van az asztalunkon.
A fekete retek - avagy az epe és a légúti bántalmak doktora.
A fekete retek - erős aromája és magas illóolajtartalma miatt - közismerten jó köhögés, rekedtség, megfázásos megbetegedések ellen, továbbá alkalmazzák légúti betegségek gyógyítás
ára. A friss retek elősegíti az epe és a gyomornedvek elválasztását. Ismeretes antioxidáns tulajdonsága is.
A fekete retek a Keresztesvirágúak (Cruciferae) családjának tagja, közelebbi rokonai a mustár és egyéb retkek. A fekete retket a Közel-Keleten ősidők óta termesztik, az ókori egyiptomiak nagy becsben tartották.. Ázsiai őshazájából a római hadsereg hozhatta be Európába az Alpokon keresztül. A különféle retkekből Kínában mai napig 30 kg körül van az egy főre eső évi adag, mifelénk nem éri el a 200 dkg-ot.

Alkata lehet hosszúkás, vagy kerekded. Íze kesernyés, csípős. Általában azt javasolják, hámozzuk meg használat előtt, azonban elképzelhető, hogy alapos tisztítás után, hámozás nélkül is alkalmasnak találjuk majd fogyasztásra. Fogyasztás előtt egy órával lesózva a szárazabb húsokhoz, szendvicsekhez kitűnő - akár savanyúságot helyettesítő - kiegészítő lehet.

Mit tartalmaz?

A friss gyökér fontos hatóanyagai a mustárolaj-glikozidok és a C-vitamin, B1, B2 vitamint, vasat, kalciumot, magnéziumot, foszfort és niacint tartalmaz. A fekete retek csípos íze azonnal elárulja, hogy e gumó igen gazdag mustárolajban, raphanol és raphanin nevu illóolajokban, e bőven tartalmaz antioxidáns hatású vegyületeket is (aszkorbinsav, tokoferolok, karotenoidok és polifenolos komponensek). A retket nemcsak csípősségéért szeretik, nedve is régóta ismert gyógyszer. Minél több mustárolaj található benne, annál jobb az íze és egyben gyógyereje is

Gyógyhatásai

A fekete retek gyógyító hatását ősidők óta ismerik. Már az ókori egyiptomiak is nagy becsben tartották. Egyes források szerint a piramist építő rabszolgákat retekkel etették, hogy erőre kapjanak tőle. A népi gyógyászatban a sózott retek nedvét szeplő elleni szerként használták, de meggyőződéssel fogyasztották cukorbetegség és potenciazavarok esetén. .
A fekete retek - erős aromája és magas illóolajtartalma miatt - közismerten jó köhögés, rekedtség, megfázásos megbetegedések ellen, továbbá alkalmazzák légúti betegségek gyógyítására. A friss retek elősegíti az epe és a gyomornedvek elválasztását. Ismeretes antioxidáns tulajdonsága is.

A fekete retek vitamintartalma többnyire háromszorosa a fehér fajtáknak. Magas ásványianyag-tartalmának köszönhetően lúgossága folytán segít az egészségtelen anyagcseretermékek eltávolításában. Különösen magas káliumtartalma miatt vízhajtó hatású segít a felgyülemlett víz eltávolításában.

Erősíti, tonizálja a beleket, serkenti a bélmozgást és egyben a székelést is. Az epére és a májra gyakorolt kedvező hatása valószínűleg közvetett, ugyanis a béltonizálásból vezethető le, mások szerint ugyanakkor közvetlenül is erősíti az epeutak simaizomzatát. Májzsírosodás ellen legjobb gyógyszer a fekete retek, és abból is a reteklé-kúra alkalmazása, legalább hat héten keresztül. Minden epeműködési rendellenességet gyógyíthatunk vele, még az epegyulladást is. Az epe ugyanis az elfogyasztott zsiradékkal kerül kapcsolatba. A felhalmozódott mennyiség idővel irritálja az epét, ekkor kezdünk valamit érezni az oldalunkon, a máj mellett. Ha epekövünk vagy epehomokunk van, segíthet, ha hathetes reteklékúrát kezdünk, de természetesen ezt csak orvosi felügyelet mellett tegyük.

Ezenkívül a reteklé sokféle gyógyító hatással rendelkezik, többek között stabilizálja a vérnyomást, megelőzi és gyógyítja a bőrbetegségeket, az izületi gyulladást, és daganatellenes hatása is ismert.

A retekkúra

A retek frissen préselt nedve ismert háziszer: baktérium- és gombaölő, nyálkahártya-tisztító, emésztőmirigyeket serkentő, epetermelést fokozó, epepangást gátló és hashajtó hatással bír. Feloldja a légutakban lerakódott nyálkát, és segíti annak kiürülését.

A retek nedvét frissen kell elkészíteni (a gumót meg kell hámozni, feldarabolni vagy lereszelni, utána kipréselni), majd néhány órán át hűvös helyen tárolni, ezalatt jórészt elveszíti maró ízét.

1 közepes retekből mintegy 1/4 l nedv nyerhető ki. Hatását hosszabb időn keresztül fejti ki, ezért alkalmazását kúraszerűen ajánlják.
A retekkúra elsősorban epeúti megbetegedések esetén lehet hasznos, az erre hajlamosaknak évente 2-3 alkalommal 1 hónapon át célszerű megtartani.

Kezdetben naponta 0,5-1 dl friss reteknedvet kell meginni éhgyomorra, majd 3-4 nap után fokozatosan 3-4 dl-ig lehet emelni az adagot, amit 4 részletben kell meginni a nap folyamán.

A kúra végén fokozatosan ismét 0,5-1 dl-re kell csökkenteni a napi mennyiséget.

Légúti panaszokra mézzel keverve használják, 1/4 liternyi léhez 3 evőkanálnyi mézet kell hozzáadni.

Mézes retekkúra

Reszeljünk le 1 nagyobb fekete retket, és a levét gézrétegeken keresztül nyomjuk ki, majd mézzel 1:1 arányban alaposan keverjük össze.

Fogyasztás: az 1. és 2. napon 1/4 pohárral, a következő két napon 1/2 pohárral, az 5. és 6. napon 3/4 pohárral, míg a 7. és 8. napon 1 pohárral naponta. Ezután még 2 hétig 1 egész pohár mézes levet igyunk mindennap. 2 hetes pihenés következik, majd kezdjük elölről az egész kúrát.

Évekig fogyasztható a mézes reteklé, de csakis a fenti 'recept' szerint, mivel a szervezet csak fokozatosan képes a hatásához hozzászokni.

Retek-méz, a torok kéményseprője


Egy fekete retket vágjuk félbe, kaparjuk ki a közepét, az üreget töltsük meg mézzel, majd alaposan becsomagolva tegyük a hűtőszekrénybe 24 órára. Másnapra a méz átveszi a retek ízét, és a mézbe sok vitamin kerül. Fogyasszuk el az üregből a mézet!

Forrás: -meno@meno.ro-

Itt vegyük figyelembe Gyuri bácsi intelmeit is, vagyis, hogy a retek reggel méreg, délben étek, este orvosság. Tehát, aki alkalmazni szeretné, lehetőleg ne a reggeli előtt tegye...
Sokszor elmondták már, de nem figyelünk oda, hogy amit lehet, ne hámozzunk, hanem jól mossuk meg, mert a héjában a vitamin, és ezt nem a madárra értik!!! :)
A természetes E-vitaminok nagy része itt található, ezek tartósítják a terméseket, hogy ne rothadjanak el a földben, például.
A fekete retek esetében úgy a legjobb, ha alaposan megmossuk, a tetejéről egy vékony részt levágunk, az így keletkezett egyenes részen keresztül a közepét karalábévájóval kivájjuk, úgy, hogy kb.egy centiméternél ne legyen vastagabb a maradék rész körben, az alja lehet vékonyabb. Az aljára egy kis lyukat készítünk, és megtöltjük mézzel, vagy, ha nincs otthon, a cukor is megteszi.
Ezután egy pohárra tesszük, hogy legyen, ahova lecsöpög a retekméz. Ugyanis a méz vagy a cukor kioldja a retek levet, és egy mézszerű, de annál folyékonyabb állagú gyógykivonat csepeg le belőle. Ez kiválóan alkalmas a torok bántalmainak gyógyítására, köhögés, megfázás esetén. Így nem dobtuk el a héját sem... :)
A kikapart részt el lehet fogyasztani önmagában, vagy készíthető belőle a fenti oldalról vett csepp is, amely kiválóan tisztítja az epeutakat.

 

A Zeller

 

 

 

Mit szeretnek a Skorpiók?

Egy felmérés szerint a november az egyik legkevésbé kedvelt hónap. Én mégis azt állítom,
hogy a szomorúság előtolakodó érzését igenis le tudjuk küzdeni. Beszerezhetünk például egy
nappalifény-szimulátort, amely

az egész helyiséget fénnyel ragyogja be, és bizonyítottan serkenti
az élő dolgokban rejtőző, lusta energiaforrásokat. A „sötétség időszakában” a gyomron keresztül
ugyancsak világosságot hozhatunk be az életünkbe, méghozzá úgy, hogy varázslatos erejű finomságokat kínálunk fel szervezetünknek.
Ezúttal olyan recepteket mutatok be Önöknek, amelyek „Skorpió szakácsnő” könyvéből származnak, és miközben sok ismerősünkkel,
barátunkkal, gurmanokkal megszerettették az
év 11. hónapját, teljesen megváltoztatták az
érintetteknek a zellerhez fűződő viszonyát...

ÉS Önök hogy állnak A zellerrel?

Tudták, hogy a zeller speciális ízét azoknak
az illóolajoknak köszönheti, amelyek jótékonyan
hatnak a szájnyálkahártyára, a gyomorra és a
belekre, valamint elnyomják a fertőzéseket a vesében és a húgyutakban? Igen, a zeller a szárával együtt zöldség, fűszer és gyógyszer is egyben.
Ha a következő recepteket kipróbálják, és az
ételeket megkóstoltatják szeretteikkel, garantálom
Önöknek, hogy főztjüket mindenki dicsérni fogja.

Zeller rósejbni

Hozzávalók: 200 g megtisztított zeller, olaj, só.
Elkészítése: A zellert rósejbni formára vágjuk,
megsózzuk, és olívaolajon megsütjük. A hagyományosnak nem mondható köret mellé sós vajon,
mindkét oldalról megsütött tőkehal elkészítését
javaslom. De adhatnak mellé hagymaágyon sült
csirke- vagy pulykacombot is.

Zeller fasírt - csirkehússal

Hozzávalók: 1 csirkemell, 1/4 zeller, 1 tojás,
1 kiskanálnyi kurkuma, bors, só, őrölt kömény.
Elkészítése: A fagyott csirkemellet robotgéppel
aprítsuk fel, majd egy éjszakán keresztül hagyjuk állni egy kiskanálnyi kurkumával (tisztítja
a vért, és gyógyítja a májat) megbolondított
olajban. Másnap a húshoz adjuk hozzá a ledarált nyers zellert, üssük bele a tojás sárgáját,
és fűszerezzük.
Az elkészített masszából formázzunk fasírtokat, és süssük ki abban az olajban, amelyben a
csirkemell korábban pácolódott (ha szükséges,
öntsünk hozzá még egy kis olajat). Először
hirtelen süssük meg a fasírtokat, utána pedig
szépen, fokozatosan. Köretként a család kedvenc
salátáját ajánlom.

Zeller tócsni

Hozzávalók: 1/2 kg megtisztított zeller, ugyanannyi meghámozott burgonya, 2 tojás, 2 közepes
fej hagyma, 4 gerezd fokhagyma, 2 kiskanálnyi
kurkuma, 1 kiskanálnyi csili, só, olaj.
Elkészítése: A zellert és a burgonyát is finomra
lereszeljük, megsózzuk, hagyjuk, hogy levet ereszszenek, majd a felesleges vizet kinyomkodjuk.
Ez után adjuk hozzá a tojást, az apróra vágott
hagymát, az átnyomott fokhagymát és a fűszereket. Készítsünk kis lángosokat, amelyek mindkét
oldalát fokozatosan süssük aranybarnára. A
kedvenc saláta feltálalásával nagyobb esélyt
adunk az eddig ismeretlen zelleres éteknek.

Sárgarépa és zeller

E két zöldség párosítása isteni ízvilágot eredményez – arról nem is beszélve, hogy kombinációjuk igencsak jó hírt visz a gyakran rosszul táplált testüregeknek. A zellerlevet jól lehűtve
kell felszolgálni, és összekeverhetjük
ásványvízzel vagy akár citromlével is.

Jó étvágyat kíván:
Milena Buriánková

Ismerd meg a fenyőmagot!

 

 

Egy evőkanálnyi 2,8 gramm rostot rejt. Tanulmányok bizonyítják, hogy rendszeres fogyasztása csökkenti a koleszterint és a hőhullámokat, így menopauza idején a nők egyik legideálisabb tápláléka. Sült zöldségek és gyü

mölcsből készült frissítő italok utánozhatatlan ízesítője.
A rostnak nincs tápértéke, de jelentősen befolyásolja, hogy a zsírt, a szénhidrátot és a fehérjét hogyan dolgozza föl a szervezeted. Ha elegendő élelmi rostot viszel be, valamennyi összetevő kedvezőbben szívódik föl vagy ürül ki, s ennek sajnos az ellenkezője is igaz. Léteznek emészthető és emészthetetlen rostok. Előbbiek a növényi sejtfalak természetes alkotóelemei, utóbbiak pedig megkötik a vizet, majd áthaladnak a beleken. Mindkettőre szükséged van az egészséged megőrzéséhez.

bien.hu

A cékla

 

Ismerjük meg!

A cékla a libatopfélék családjába (Chenopodiaceate) tartozik. Kétéves növény, amelynek levelei az első évben tőlevelek, a másodikban szárlevelek. Szára a második évben képződi
k. A növénynek karógyökere van, amely a répatestek kialakításában játszik fontos szerepet. Gyökere húsos, leveses.
A megvastagodott répatestet fogyasztjuk, amelynek alakja lehet gömbölyű, hengeres vagy lapos. A répahús színe általában vörös, de lehet sárgás is. Hazánkban általában csak a vörös változatát termesztik.
A kutatások szerint Elő-Ázsiából került Ázsiába (itt gyógyításra is használták), majd onnan Európába. A Földközi-tenger környékén őshonos.




Miért jó?

A cékla nagy mennyiségben tartalmaz jó vízkötő képességű pektint.
A cékla kiváló vérképző, és jól szabályozza a máj anyagcsere folyamatait. Egyes vizsgálatok szerint megakadályozza a daganatos sejtek szaporodását is.
Számos vizsgálat bebizonyította, hogy a céklalé segít a vörösvérsejtek regenerálásában és szaporodásában, ezért bizonyos helyeken kiegészítő gyógymódként ajánlják vérszegénység esetén. A cékla, A, B1, B2 és C- vitamint tartalmaz, ásványi anyagok közül pedig folsavat, foszfort, ként, nátriumot, káliumot valamint magnéziumot. Jelentős szerepe van a méregtelenítésben, és egyensúlyban tartja a szervezet sav-bázis egyensúlyát. Rendszeres fogyasztásával közérzetünk javulhat. A céklában található cukor könnyen hasznosítható, így gyors energiaforrást jelenthet a szervezetnek, és várandós anyák is bátran fogyaszthatják.

A népi gyógyászat javasolja a céklalé fogyasztását menstruációs zavarok esetén is.
A szervezet a zöldségek közül a céklából tudja kinyerni a legtöbb vasat.
Hogyan fogyasszuk?

A céklát főként salátaként, étel-kiegészítőként hasznosítják, illetve fogyasztják.
Közkedvelt élelmiszer alapanyaga az energiaszegény étrendnek. Az élelmiszer-feldolgozó ipar jótékony tulajdonságai miatt bébiételekbe is keveri, de készítenek belőle céklaport, valamint sűrítményt is.

Hetente egyszer ajánlott "céklanapot" tartani, ami azt jelenti, hogy érdemes minimum 3dl gyümölcscentrifugával frissen préselt céklalevet meginni. A tömény céklalé nem tartozik a legízletesebb zöldséglevek közzé, de sárgarépalével vagy citromlével hígítva ízletesebbé válik. Így fogyasztva kiváló májtisztító hatású. A cékla, főleg télen az egyik legfontosabb vitamin és ásványianyag forrásunk.
A cékla elérhető már por alakban is a boltokban.

Nagyon egészséges a cékla levele is. Nyers italnak elkészítve turmix-al.
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
2 maréknyi cékla levél
4 alma
fél citrom v. zöld citrom héjastól
1 banán
2 csésze víz
Mennyiség: 1 liter turmix italt nyerünk belőle.

Tippek - tanácsok

Ha a céklát tápanyagokban gazdag talajban termeljük, a gumók jól fejlődnek.
Sok háztartásban - főleg télen - főtt céklából készítenek savanyúságot torma felhasználásával. Ilyenkor a céklát héjastól kell megfőzni, ezért főzés előtt jó alaposan meg kell mosni. (Van, aki még kefével is megtisztogatja). Lefedve vagy kuktában kislángon hamarabb megfő, illetve megpuhul.
Érdekesség

A céklát már a babilóniaiak és a főníciaiak is nagy mennyiségben termesztették. A népi hagyomány szerint Nagy Károly annyira bízott gyógyhatásában, hogy rendeletben szabályozta termesztését. A görögök Delphoiban céklával áldoztak Apollónak, míg a rómaiak lázcsillapításra használták a céklát.
Magyarországon a XVII. században vált ismertté a cékla vörös változata.
Dr. Ferenczi Sándor 1961-ben állatkísérletek során felfedezte fel, hogy a cékla vörös festékanyaga a betain hatékonyan lép fel a rosszindulatú dagansejtekkel szembe.

A mandula

 

 

 

A mandula újabb jótékony hatását fedezték fel

Egy új kutatás szerint a mandula segít a 2-es típusú cukorbetegség és az érrendszeri betegségek megelőzésében, illetve a már kialakult kórokat kedvező irányba befolyásolja.

A mandulával dúsított étrend kedvezően befolyásolja a vér koleszterinszintjét, valamint segít megőrizni az inzulinérzékenységet, azaz a szív- és érrendszeri betegségek, valamint a diabétesz lefolyását is jótékonyan befolyásolja - derült ki az amerikai Loma Linda University kutatóinak egy kis mintaszámú vizsgálatából. Kutatásukról a Journal of the American College of Nutrition című szaklapban számoltak be.

A vizsgálatba 65, ötvenes éveik közepén járó felnőttet vontak be. A résztvevők mindegyikére prediabetikus állapot, azaz a cukorbetegséget megelőző, emelkedett vércukorszint volt jellemző.

A résztvevőket kétfelé osztották: az egyik csoport étrendjét mandulával egészítették ki, a másik pedig a kontrollcsoport szerepét töltötte be. Alapjaiban azonban mindkét csoport étrendje megegyezett: az Amerikai Diabétesz Társaság által ajánlott diétát követték. A mandulát fogyasztó csoportban a napi kalóriabevitel 20 százalékát a csonthéjas gyümölcs tette ki.

A 16 hetes vizsgálat során a kutatók rendszeresen mérték a résztvevők koleszterinszintjét és inzulinérzékenységét. Azt találták, hogy a mandulát fogyasztók LDL-koleszterin-szintje drámai mértékben csökkent, valamint javulás állt be inzulinérzékenységükben is - ily módon érrendszeri és diabéteszkockázatuk is jelentősen mérséklődött.

A mandula vitaminokban és ásványi anyagokban is gazdag

A vitaminok közül a mandula B1-, B2-, B6- és E-vitamint, az ásványi anyagok közül pedig rengeteg káliumot, kalciumot, magnéziumot és foszfort tartalmaz. Ennek köszönhetően táplálja a csontokat, fogakat, idegeket, izmokat, illetve segít menstruációs fájdalmak idején is. Nyomelemei közül a vas, a mangán és a cink kiemelendő.

A belső, barna maghéj értékes antioxidáns-tartalma védi meg a magbél olaját a légköri oxigéntől és az avasodástól, ezért nem célszerű eltávolítani.

Korábbi tanulmányok is igazolták már, hogy a mandula rendszeres fogyasztása csökkenti a szív- és érrendszeri halálozás kockázatát, valamint serkenti a tüdő és az egész légzőszervrendszer működését is. A mandulaolaj külsőleg alkalmazva kiváló bőrápoló szer.

Legyünk azonban óvatosak, különösen a keserű mandulával, amely ciánmérgezést is okozhat. Míg az édes mandula magja nem mérgező, csak éretlen állapotban és kis mennyiségben tartalmaz ciánvegyületet, gyakorlatilag képtelenség annyit enni belőle, hogy ciánmérgezést kapjunk, a keserű mandulából gyerekek esetében már néhány szem is mérgezést válthat ki.

Forrás: origo.hu/egeszseg

Mennyire fontos a köles az étrendünkben

 

 

A köles a zabhoz hasonlóan a toklászosok családjába tartozik, eredeti őshazája India. Az egyik legősibb kultúrnövény. Németországban már a Krisztus előtti időben is termesztették. Száz évvel ezelőtt még óriási jelentősége volt a táplálkozásban, mára azonban feledésbe merült. Ezért sürgősen fel kell hívnunk az emberiség figyelmét erre az értékes tápanyagra, mert ez a F

öld ásványanyagokban leggazdagabb gabonája . A kölesliszt gluténmentes termék , mentes a ragacsos fehérjétől, ami gluteninből és gliadinból áll.

Igen sok kovasavat tartalmaz, továbbá fluort, ként, foszfort, vasat, magnéziumot, káliumot, cinket stb. Különösen gazdag a B-vitaminok csoportjában, mint B1, B2, B6, B17, pantoténsavban és nikotinsavamidban.

A köles a maga 100 g-ra vonatkoztatott 550 mg kovasavával 6,8 mg vassal, 0-6 mg fluorral, 3 mg nátriummal, 170 mg magnéziummal e fontos ásványi anyagok bőséges tárháza. Figyelemre méltó, hogy ebben a növényben az ásványi anyagok, a nyomelemek és növényi hatóanyagok igen finom, csaknem homeopátiás formában vannak jelen, melyek pozitívan hatnak a csontok és porcok egészségének visszaállításában. Sejtjeink és egész szerveztünk egyedülálló módon csak az ilyen finom formában lévő ásványi anyagokat tudja maradéktalanul felvenni. A köles egyszerre képes salakanyagként kiválasztani a pangó ásványi anyagokat a szervezetből és az ásványi anyag veszteséget kiegyenlíteni.

A kovasav, mint vízkötésű szilíciumdioxid különleges őszi szubsztanciát jelent minden élő szervezet számára. Orosz tudósok fedezték fel, hogy kovasav nélkül egyetlen élő anyag, egyetlen szervezet sem tudna létezni . A növényeknél a kovasav elsősorban építő és támasztó funkciót lát el. Az emberi és állati szervezetben is nélkülözhetetlen. Mésszel együtt elsősorban támasztó funkciót tölt be, a kovasav biztosítja a rugalmasságot, a mész pedig a szilárdságot.

A kovasav adja meg a kötőszövetek (csontváz, kötőhártya) szilárdságát is. A kötőszövet a szervezet legősibb szövete. A magas kovasav eredménye a friss sima bőr és az erőteljes fénylő haj. A kovasav a fluorral együtt hatva gondoskodik az egészséges fogakról és szilárd körmökről.

Sok ember szenved különböző tartási hibáktól. A köles ebben is sokat segíthet, valamint a tüdő különböző betegségeiben, mint hörgőgyulladás, asztma, mert ellenállóvá teszi a szöveteket és síkossá a nyálkahártyát. Növeli a szövetek rugalmasságát és ellenálló erejét.

Az életkor előrehaladtával folyamatosan csökken a szövetek kovasav tartalma. Ez a bőr ráncosodásában, a kötőszövetek gyengeségében, visszerességben, aranyérben, porckorong sérülésekben, tartási problémákban, vérellátási zavarokban, szédülésben, fáradtságban, ekcémában, fogsérülésekben, ízületi sérülésekben, ízületi gyulladásokban, a körmök törékenységében, az értelem és az idegrendszer gyengülésében és allergiás jelenségekben nyilvánulhat meg. A kovasav különösen a B-vitamin tartalma miatt messzemenő hatást gyakorol az idegrendszerre is.

A köles táplálkozási eredetű hiányállapotban képes javulást hozni. Csonttöréseknél rendszeresen kellene kölest fogyasztani. A gyulladásos állapotok – mint pl. a hólyaggyulladás – köles étrend mellett rendszerint gyorsabban gyógyulnak. Sajnos az emberek manapság rendkívül kevés kovasav tartalmú ételt esznek, vagy az élelem eleve ásványi anyagokban szegény területről származik, ezért a szokásos étrend nem fedezi a szükségletet.

Egészség, ill. kedély javítók a hüvelyesek



Télen nemcsak hideg van, de az életfontosságú vitaminokat, nyomelemeket is nehezebben vesszük magunkhoz, hiszen eltűnnek a piacról az igazán friss zöldségek, és szervezetünk is a nehezebb ételeket k

ívánja. A hüvelyesekkel télen egyszerűen és olcsón adhatjuk meg szervezetünknek, ami neki jár. Nagy a fehérjetartalmuk, viszont kevés zsírt tartalmaznak, rostban gazdagok, ennélfogva segítik az emésztést, fehérje összetételük pedig hasonlít az állati eredetű fehérjékéhez.

Télen mindenki az elhízástól fél, hiszen szervezetünk nehezebb, zsírosabb ételeket kíván, és kevesebbet is mozgunk. Hidegben a szervezet energiaigénye is nagyobb, mint a nyári melegben, ez az azonban minimális – 3-5% - így ne dőljünk hátra és tömjük magunkba a zsíros kenyereket, hacsak nem töltjük időnk nagy részét kint a hidegben, és nem tapossuk órákig a térdig érő szűz havat (ez ugyanis valóban nagyobb energiát igényel). 

A száraz hüvelyesek mindenhol kaphatók és az olcsó táplálékok közé sorolhatók. Bab, lencse, sárgaborsó, a legkisebb üzletekben is kapható, a nagyobbakban találunk piros lencsét és csicseriborsót is. Hasonló tápértéke van és gyorsabban elkészíthető a fagyasztóba eltett zsengéspaszuly is. Érdemes hetente fogyasztani valamilyen hüvelyesből készült leves, főzeléket, de köretként, egytálételként is megállják a helyüket.

Hangulatjavítás hüvelyesekkel

Télen gyakrabban vagyunk lehangoltak. Ezért leginkább a fény hiánya a felelős, de a depresszív hangulatoknak a vércukorszint csökkenés is oka lehet. Ezért kívánjuk az édességet, pedig szervezetünknek inkább szénhidrátra van szüksége, ami nem feltétlenül édesség-habzsolással érhetünk el. Sőt, az édesség csak rövid időre emeli meg a vércukorszintet, amint elmúlik a hatása, ez még alacsonyabb szintre esik vissza. 
Hangulatunk javítására azonban kiválóan alkalmasak a hüvelyesek. Triptofán tartalmuk hatására szerotonin termelődik a szervezetben, ami idegimpulzusokat közvetít a sejtek között. A szerotonin felelős a normális alvásért és jelenléte szükséges a depresszió elleni küzdelemhez, a jó hangulathoz.

Mit tartalmaznak a hüvelyesek?

A sárgaborsó:
A sárgaborsó talán a legegészségesebb hüvelyes. Nagy mennyiségű B1-, B2-, és E-vitamint, folsavat és biotint tartalmaz, de fehérje- és rosttartalma is igen magas. Találunk benne továbbá kálciumot, foszfort, káliumot, magnéziumot, vasat, mangánt és cinket is. Nagyon fontos megemlíteni, hogy teljesen zsírmentes zöldségről beszélünk, ami csökkenti a koleszterinszintet, stabilizálja a vércukrot, izoflavon tartalma pedig megelőzheti a rákosodást, valamint a legújabb kutatási eredmények szerint az agyvérzésen átesett betegek kezelésében igen fontos kiegészítő.

A szárazbab: 
A szárazbab (paszuly) a leggyakrabban használt, közkedvelt hüvelyesünk. A hüvelyes kategóriából a babnak a legmagasabb az energiaértéke. Nélkülözhetetlen aminosavak - triptofán, lizin, cisztin és hisztidin – találhatók benne, de magas szeléntartalma is. Jelentős az A-, B1-, B2- és E-vitamin tartalma, de kalciumot, foszfort, vasat és rostot is tartalmaz. A mag 20-25% fehérjét, 50-55% szénhidrátot (ennek 4-7%-a cukor), 0,7-1% zsírt, 3-4% hamualkotórészt tartalmaz. A fehérbab áztatási ideje: kb. 8 óra, főzési ideje: kb. 2-3 óra. Ízesítsük hagymával és chilipaprikával, füstölt húsokkal. A tarkabab áztatási ideje: kb. 12 óra, főzési ideje: kb. 2-3 óra. 
Babérlevéllel és vörösborral kiváló ízeket kapunk.

Lencse: 
A lencse, ha máskor nem is, újévkor nagyon sok család asztalán előfordul. A lencse magja 28% fehérjét tartalmaz, ezzel megelőzi a bab fehérjetartalmát. Szénhidrát-, nyers zsír-, továbbá A-, B1-, B2-vitamintartalma is jelentős. Főzeléknek rendkívül ízletes és nagyon tápláló, zölden viszont salátaként fogyasztható. A zöld lencsét nem kell áztatni, 30-40 perc alatt megfő. Babérlevéllel és citrommal vagy tárkonnyal kiválóan harmonizál az íze.

Csicseriborsó:
A csicseriborsó kevésbé elterjedt hüvelyes, pedig emészthetőség szempontjából az egyik legjobb hüvelyesünk, ezért emésztési zavarok kezelésére kiválóan használható, de a koleszterinszint kordában tartására is alkalmas. Izoflavon tartalma rákosmegbetegedések megelőzésére valamint agyvérzésen átesett betegek kezelésére alkalmas. 
Számos elkészítési módja van. Egyaránt ízletes étel készíthető belőle levesként, főzelékként, pirított magja pedig egészséges nassoláshoz ajánlott. Áztatási ideje: kb. 12 óra, főzési ideje: kb. 3 óra. Fűszerezzük fokhagymával, zellerrel, rozmaringgal.

A só egy ősi orvosság

 

Mint a címben is olvashatjátok, a só egy igen régi természetes képződmény. Akkoriban ugyan nem beszélhettünk finomított, jódozott, adalékolt, káliumozott, stb. konyhasóról, ez "mai" találmány. Minden rossz, ami a sóról elmondható, az a fenti élelmiszeripari képződményekre vonatkozik (asztali konyhasó). Minden jó pedig az ősi, természetben megtalálható sóra. Ezt szeretném 

egy kicsit helyre tenni.

Néhány idézet Dr. med. Fereydoon Batmanghelid A Tested Vízért Kiált! c. könyvéből

A só minden élőlény számára életfontosságú. Ez különösen érvényes asztmás, allergiás és autoimmun megbetegedésekre. Víz, kálium és só együttesen szabályozzák a szervezet vízháztartását. A víz a szállító szerepét betöltve a sejtek anyagcsere folyamatainál keletkező bomlástermékeket távolítja el. A sejten belüli vízháztartásért a kálium felelős, mennyiségbeli arányában. A növényvilágban is a gyümölcsök húsának keménysége a kálium által megkötött víztől függ. A napi ételeink sok káliumot tartalmaznak az elfogyasztott gyümölcsök és zöldségek formájában, de szinte sót alig. Ezért fontos a só mindennapos utánpótlása. Só vizet von el a sejtekből, így biztosítja a sejten kívüli vízháztartást. Szerveztünkben alapjában véve két "tenger" van az egyik a sejten belüli, a másik a sejten kívüli. Az egészségünk e két "tenger" egyensúlyától függ. Ezt tudjuk biztosítani elegendő víz bevitellel, káliumban gazdag gyümölcsök és zöldségek, valamint egy természetes só fogyasztásával.

A vízhiány hatása a szervezetre

Ha nem veszünk magunkhoz elegendő vizet, vízhiány lép fel. Ebben az esetben a szervezet a sejten kívüli vízháztartásból veszi el a szükséges vizet, a vízhiányban szenvedő sejtek életben tartásához. Végszükség esetén a szervezet a sejten kívüli vízből képes az életfontosságú sejtekbe vizet bepréselni.

Az extracelluláris víz mennyiséget a szervezetünk egy óvintézkedéssel tartja meg: a vesének parancsot ad sót visszatartani, ami a sejten kívüli vizet megköti, tehát az ödéma (vizenyő) kialakulásáért a vízhiány a felelős.

Ha az intercelluláris víz mennyiséget krónikusan az extracelluláris vízből kell a szervezetnek bepréselni, ezzel együtt növelni kell a bepréseléshez szükséges nyomást. Ez a nyomásnövekedés jelentkezik Hypertonie, azaz magas vérnyomás formájában. A felgyülemlett víz később okozhat tüdő ödémát (asthma - cardiale) is.

A terápia ezeknél a betegségeknél: a vízhiány megszüntetése.

A víz felvételével a szervezetet nem szabad túl terhelni, hanem lassan, szakaszosan kell inni, addig míg a vizelet mennyisége megegyezik a bevitt víz mennyiségével.

Ha elegendő vizet iszunk, sót mosunk ki a szervezetünkből. Ahogy csökken a só és nő a víz mennyisége, már nem kell a szervezetnek a vizenyő folyadékot visszatartani. Így meg tudunk szabadulni a szövetekben - óvintézkedésként, vízhiány miatt - megkötött víztől. Ne szedjünk vízhajtót, a víz a legjobb vízhajtó szer (diureticum).

A só csodás hatásai

A sónak a szervezetünkben, a vízháztartás szabályozásán kívül még más szerepe is van, például:

A só egy természetes antihisztamin. Asztma esetén ugyanolyan hatásos, mint egy inhalációs-spray, csak mellékhatások nélkül. Asztmás rohamnál igyunk két-három pohár vizet és tegyünk a nyelvünkre egy csipetnyi természetes sót.
Só védi a sejteket - különösen az agysejteket - az elsavasodástól.
A vesének szüksége van sóra a túltengésben lévő savak leépítésére, és azoknak vizelettel történő kiválasztására. Ha a szervezet sóban szegény, egyre jobban elsavasodik.
A só fontos a lélektani és érzelmi zavarok kezelésében. A depresszió kezelésénél használt Litium a sót próbálja meg helyettesíteni.
A só fontos szerepet tölt be az agyban a serotonin- és a melatoninszint konstans fenntartásában. Ha elegendő víz és só van a szervezetben, akkor mint természetes antioxidánsok eltávolítják a toxikus salakanyagokat, így nem kell esszenciális aminosavakat, mint pl. tryptophan és tyrosin a szervezetnek feláldozni. Ugyanis a tryptophan szükséges a serotonin, melatonin és tryptamin képzéséhez.
A só szükséges a rák megelőzésében és kezelésben. A rákos sejtek oxigén jelenlétében elpusztulnak. Ezek un. anaerob organizmusok, amelyek oxigénhiányos közeget igényelnek. Ha elegendő víz van a szervezetben és a só megnöveli a vér mennyiséget, akkor a cirkuláló vérrel az oxigén mindenhova eljut, és az így aktivált és motivált immunsejtek bejutnak a rákszövetbe és elpusztítják azt. A dehidratáció gyengíti az immunrendszert.
A só fontos az izomzat és az erőnlét fenntartásához.
Só csökkenti a szívritmus zavarokat és fontos szerepet játszik a vérnyomás szabályzásában. A víz : só aránya nagyon fontos. Egy só szegény táplálkozás magas víz fogyasztás mellett egyes embereknél magas vérnyomáshoz vezethet. A logika egyszerű. Ha Ön vizet iszik, de sót nem eszik, akkor nem marad elég víz a vérkeringésbe, hogy a véredényeket teljesen feltöltse.
A só fontos alvás zavaroknál Egy természetes altató.
Cukorbetegségnél a só segít a vércukor szintet egyensúlyban tartani és csökkenti az inzulin szükségletet. A víz és só csökkenti a szem és érrendszeri károsodásokat.
A sejteknek szükségük van sóra a hidroelektromos energia fejlesztéséhez. Ugyanis a só szállítja az elektromos áramot a sejtekhez.
A só fontos szerepet játszik az idegsejtek közötti összeköttetésben és az információ feldolgozásában.
A só szükséges az emésztéshez, a tápanyagok felszívódásához.
A só tisztítja a tüdőt, a hörgőket és segít a slejm felszakításában.
A só felbontja, meglágyítja a nyálkát a tüdőben. (asztma, emfizema- tüdőtágulat, mukoviszidose)
A só nyelvre téve megállítja a száraz köhögést.
A só szükséges a hurut és az arcüreg lerakódásainak felszakításához.
A só a köszvény és az arthritis (izületi gyulladás) megelőzésében fontos szerepet tölt be.
A só megakadályozza az izomgörcsöket.
A só megakadályozza a túlzott nyáltermelést. Túlzott nyáltermelés só hiányt jelez.
Az osteoporose - csontritkulás - egyes esetekben a víz és a só hiányára vezethető vissza.
Sóra van szükség a csontozat erősítéséhez.
A só, mivel szerepet játszik a serotonin- és a melatonin szint konstans fenntartásában és ezek szabályozzák közérzetünket, mint pl.: önbizalom, pozitív gondolatok. Így a só közvetetten befolyásolja személyiségünket.
A só fontos a libido megőrzésében.
A só segít a toka csökkentésében. Ugyanis a só hiány miatt a nyálmirigyek több nyálat termelnek, hogy segítsék a rágást és a nyelést. Valamint hogy elegendő vizet szolgáltassanak a gyomornak a táplálék felbontásához. A vérkeringés a nyálmirigyekben megnövekszik és a véredények víz áteresztővé válnak, hogy a mirigyeket több vízzel lássák el a megemelkedett nyál termelés érdekében. A véredények már nemcsak a mirigyek körül, hanem a nyakban, az állban és az arcban is víz áteresztővé válnak és itt is víz gyűlik össze.
A só megvéd a visszerek és a hajszálér repedéstől.
Asztmásoknál fontos megemlíteni, hogy amilyen fontos a só, olyan káros a sok kálium. A magas kálium tartalmú gyümölcsök- pl. narancs, banán, vagy a sportitalok asztma rohamokat okozhatnak. Ezért célszerű ezeket egy kicsit megsózni, hogy a nátrium és kálium egyensúlyát fenntartsuk.
Sportolás előtt egy kevés só megnöveli a tüdő kapacitását és a túlzott izzadást meggátolja.
Talán nem is gondoltátok, hogy milyen fontos a só. A lényeg a mértékletesség és az egyensúly.

Forrás: www.antalvali.com


Homoktövis, a gyógyító növények királynője....


 

 

Őseink gyógyszerként jegyezték fel, az egyik legrégebben használt gyógynövény. Az egészség tárának is hívják, több, mint 190 biológiailag aktív komponenst tartalmaz, többek közt A, E, F, C, B1, B2

, P vitaminokat, karotinoidokat, flavonoidot, káliumot, cinket, magnéziumot, kalciumot, nyomelemeket és zsírsavakat. 

Szervezetünkre kifejtett, jótékony hatása miatt a következőkre ajánlott:

- az immunrendszer erősítésére, általánosan roboráló szerként
fertőzésveszély, pl. influenzajárvány idején
- allergiák, pl. szénanátha esetén betegség utáni lábadozás időszakában
- daganatgátló, sejtregeneráló hatása miatt rákos megbetegedések kezelésére, illetve daganatok kialakulásának megelőzésére
- fogyókúrázóknak, zsíroldó hatása miatt
- a szív funkcióinak javítására, ill. érrendszeri betegségek kezelésére
- gyomor- és nyombélfekély esetén
- “F” vitaminhiány miatt fellépő központi idegrendszeri abnormitások korrigálására, különösen cukorbetegeknél
- májregeneráló hatása miatt ajánlott a máj tisztítására, alkoholfogyasztás esetén fokozottan ajánlott, az elvonási tünetek csökkentésére is
- hasnyálmirigy- és tüdőbetegségeknél is alkalmazható

Még a ráncok ellen is jó

Helyileg alkalmazva az olaja felgyorsítja a sebgyógyulást, óvja a bőrt a kiszáradástól, elősegíti a sebek hámosodását, gyógyítja az égési és fagyási sebeket, gátolja a hajhullást és a ráncok kialakulását, erősíti a kötőszövetet (vagyis csökkenti a narancsbőr kialakulását), nagy olajtartalma révén pedig gyulladások és fekélyek kezelése használható. A gyomor- és nyombélfekélyek, gyomorhurutok és bélgyulladások, számos nőgyógyászati (elsősorban gyulladásos) betegség, valamint az aranyér kezelésére is hatásos szer.

Mielőtt nekiállnánk begyűjteni

Otthon termeszthetjük, de…

… ez a hazánkban is őshonos növény itthon védettnek számít, így vadon növő példányainak gyűjtése tilos (eszmei értéke 10 000 Ft). Termesztése és a szaporítóanyag beszerzése az Országos Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség engedélyével lehetséges. Gyümölcsöt két-négyéves kortól hoz, de megéri várni. Termése augusztus elejétől szeptember végéig érik be. Nem kényes növény, de szereti a homokot és a sok napfényt. A téli hideget jól viseli. Amikor a dér megcsípte, az amúgy kesernyés, savanykás gyümölcs édessé válik. Bogyói hullásra nem hajlamosak, egész télen a fán maradnak. Tövisei miatt ne kézzel, hanem ollóval vágd le termését, ha már megérett.

 

A sütőtök


 

 

A sütőtök felhasználásban és tápanyag tartalomban különbözik a főzőtöktől. Még a felhasználás ideje is lényegesen különbözik. A főzőtök a nyári meleg hatásától véd meg, a sütőtök pedig a tél hidegétől, illetve a fázástól és következményeitől.
Tápértéke:

Hatalmas mennyiségű A vitamint tartalmaz, és minél mélyebb narancssárga, annál nagyobb az A vitamin tartalma. Természetesen a tápérték itt is attól függ, milyen földbe termett a tök. Ha a hagyomány szerint trágyafészek tetejére ültettük, biztosan jobb tápértékű táplálékot kapunk.
Gyógyhatása:

A tök állítólag az amerikai indiánoktól ered. Onnan jutott el hozzánk, de csak mint élelem. Náluk alakult ki a gyógyító hatása. Had említsük meg az ősi indián gyógyító hatást, jóllehet valakin segít, ha megpróbálja fehérvérűség gyógyítására használni. Ha megfigyeljük az ásványi tartalmát láthatjuk, hogy a kalcium, foszfor és a magnézium a tökben hasonló mennyiségben fordul elő. A felszívódásnak ez az arány az egyik feltétele. Ha a felszívódás alapos, a három ásvány együtt hatalmas gyógyító erőt fejthet ki.
Gyulladások:

A sütőtök a megfázásos betegségekre hatékony. Minden elváltozás amely gyulladással jár gyógyítható a sütőtök levével, illetve a benne levő A vitaminnal. Elsősorban a nyálkahártyák gyulladásaira van gyógyító hatással. A légzőszervi nyálkahártya, köhögés, tüdő és a hörgők azokra ható ingert csillapítja, és gyógyítja az ért károsodásokat. A tüdőgyulladást és egyéb tüdő károsodást is gyógyíthatjuk. Súlyosabb esetben jó ha búzacsira olajjal fogyasztjuk az A vitaminos tök lét.
Petefészek és húgyhólyag gyulladás:

A meghűléses betegségekkel járó gyulladásokat szintén sikeresen gyógyítja a sütőtök lé. Hat továbbá a hüvely nyálkahártyájára, ha kúraszerűen fogyasztjuk, megszűnik a folyás is.
Allergia, bőrpanasz:

Az ásvány rendkívül jó arányban fordul elő a tökben. A kálium elősegíti a vér tisztítását. Az A vitaminnal ily módon jó hatással vannak a pattanásos bőrre. Az allergia leküzdéséhez szintén szükséges a vér lúgosítása, mert csak ily módon tud érvényesülni a gyógyításában az A vitamin. Allergikus köhögés, tüsszögés, sőt az asztma rohamokat is csökkenthetjük, ha töklét fogyasztunk.
Máj működés serkentése:

A máj az a testrészünk melynek nem érezzük panaszait. Az orvostudomány is elég későn tudja megállapítani a bajt, amikor már nehéz segíteni a betegen. Ha azonban valamilyen rendellenességet tapasztalunk, szúrást, vagy tompa nyomást a jobb oldalunkon, a bőrön elváltozást, gyakori meghűlést stb. Nyugodtan gyanakodhatunk a májra. A májnak nagyon sok feladata van, s mi ahelyett hogy segítenénk működését, folyamatosan terheljük. Próbáljunk segíteni önmagunkon, a máj meghálálja a legkisebb figyelmességet is. A vértisztítás mellett fogyasszunk A vitamint kúraszerűen.

Szív és koszorúér:

A kalcium fontos a szív és véredény izomzatának felépítéséhez. A magnézium serkenti a kalcium felszívódását. A kálium együtt a kalciummal a szív működését szabályozza. Mindezek az elemek megtalálhatók a tökben olyan mértékben és mennyiségben, amennyire az a testnek megfelel. Láthatjuk, hogy a kálium és a kalcium együtt jótékony hatással vannak a szív működésére és a koszorúérre. Ha a vér túlzottan lúgos, gátolhatja a kalcium felszívódását. Ettől azonban a mi magyar kosztunkon élve nem kell félnünk. Sokkal inkább a túlzott fehérje fogyasztástól, aminek következtében a vér savas lesz, és a kalcium kioldódik a csontokból, valamint nem történik meg az izmok kellő mértékben való ellátása kalciummal.

Prosztata problémák:

Nyugati könyvekben azt olvashatjuk, hogy a magyar cigányok nem tudják mi a prosztata rák, mert sok tökmagot fogyasztanak. Ehhez még hadd tegyük hozzá, hogy a szegény ember aki a kukoricájában annyi tököt termelt amennyit csak tudott, hogy a jószágnak legyen, no meg téli reggelire tök tepertőnek vasárnaponként rétesnek és bélesnek, nemcsak a mag fogyott, hanem a tök is, egyik fő eledel volt régen. Az A vitaminban bővelkedő tök így nemhogy a rákot, de a gyulladást sem engedte kifejlődni. S a tökmagban a test számára nélkülözhetetlen zsírtartalom kitűnően társult az A vitaminnal, ami segítette a felszívódását érvényesülését a testben. Más gyulladás sem fejlődhetett ki, mert az immunrendszer épségben őrködött az egészség felett. Talán éppen a télen elfogyasztott tök tette lehetővé, hogy az öregasszonyok az ablak mellett ülve harisnyát kötöttek este a beszűrődött holdfénynél, nem küzdöttek a szürkületi vaksággal.

Elkészítési mód:

Ha télen fogyasztjuk, vegyünk példát elődeinkről. Habár ma már nem olyan elterjedt a marhatök, aminek a magja azért jó, mert könnyen lehet megtörni, próbáljunk meg esszenciális olajat is használni, amikor tököt fogyasztunk. Ha nem tudunk természetes úton hozzájutni, a kertekből, szerezzük be a gyógynövény boltból. Megéri, mert a tök rendkívül egészséges táplálék, különösen akkor amikor nemigen van más zöldségféle. Ha betegek vagyunk, és egészségünkért harcolunk, nincs sok választásunk. Akár a tél elején is megkezdhetjük a kúrát. A májbetegek számára talán az egyetlen segítség, de két csészénél többet ne fogyasszunk. Egyébként az étkezésben, nincs recept, mindenkinek a saját felszívó képességétől függ a gyógyulás.

Forrás: isten-patikaja.blogspot

 

 

A parlagfű, mint csodaszer




 

Emberek!
Ébresztő!!!!
Gyógyítható a rák!!! Mindig is gyógyítható volt!

Immunrendszer gyors tuningolásával, macskakarom, parlagfű és más gyógynövényekkel, vitaminokkal, vörös szőlőmaggal, más antioxidánsokkal, kezdeti stádiumban tökéletesen.

Nézzük például a ma divatosan kiátkozott parlagfüvet! "Ha a világon mindenki megtudná azt, amit az indiánok közöltek a franciákkal, jelesül, hogy a parlagfű, mintegy csodaszer minden betegségnél visszafordítja és normalizálja a szervezetben zajló rendellenességeket, azaz a betegségeket, akkor senki nem venne gyógyszert..."

A már sajnos régebben "előrement" +Lajos Atya, a lazarista missziós pap, a magyar újkori természetgyógyászat úttörője megerősítette a magyar természetgyógyászokat abban, hogy a természet törvényei Isten törvényei és azok változatlanok, örök törvények.

Azt mondta, hogy pl. a közlekedési törvényeket át lehet hágni büntetlenül, ha nincs rendőr a közelben, és akkor megúszta a felelősségre vonást, de ha valaki a természet törvényeit hágja át, akkor az saját magát bünteti meg!!! A természet úgy működött évmilliókkal ezelőtt, ahogy ma működik és úgy fog működni évmilliók múlva is. Bölcsen mondta, hogy semmi új nincs a Nap alatt, mert amit ma felfedeznek, az már régóta létezik, csak az ember most ért el oda, hogy megismerjen olyan dolgokat, tényeket, amelyet eddig eszközök, vagy tudás híján nem ismert fel, vagy már rég elfelejtette azt az elemi tudást a természetes dolgokról, erdő, mező növényeiről és állatairól, melyet a tudományoskodás töröltetett az emberi emlékezetekből.

A parlagfű latin neve: Ambrosia artemisifolia, a hármaslevelű parlagfűé pedig: Ambrosia trifida. Azt mondják rájuk, hogy gaz, pedig ez nem igaz. Gaz, csak az emberek között van, mert van rendes ember, meg gazember. Növények között nincsen gaz, csak haszonnövény és gyomnövény. A parlagfű nem gyomnövény, mint ahogy az ürömfélék családjába tartozó többi növény sem az. Lajos Atya védelmébe vette a parlagfüvet, melyet csak allergén növényként emlegetnek az utóbbi időben és elmondta róla, hogy már a régi gyógynövény könyvek is leírják több gyógyító tulajdonságát, de meg is lehet enni, mert nagyon sok vitamint tartalmaznak a levelei és a virága, meg a pollenje is, kivétel nélkül.

A múlt századelőn az előkelő szalonokban az ambrózia illat volt az úri, és az előkelő illat. Ez pedig a parlagfű, az ambrosia artemisifolia illata volt.

Amikor a spanyolok és a portugálok felfedezték és kisajátították az Új Világot, azaz az Amerikai földrészt, akkor keresztényi szellemben kiirtották az őslakosokat (inkák, aztékok, toltékok, stb). Amikor az angolok is vérszemet kaptak, hogy nekik is kell az új világból, ők sem kímélték az őslakos indiánokat, és kíméletlenül öldösték azokat, szintén a keresztényi szellemiségre hivatkozva. A franciák is erős nemzetté váltak és látták, hogy lemaradnak az Új Világ elosztásánál, ezért ők is részt követeltek Amerikából, de nekik már csak néhány Közép Amerikai rész és Kanada jutott, de Kanadát megosztották egymás között az angolokkal. Az angolokkal ellentétben a franciák nem öldösték ok nélkül az őslakosokat, ezért azok hálából egy csomó titkukat megosztották velük. Ilyen titok volt a parlagfű titka is. A parlagfű egy ősi, nagyon intelligens növény, sok tekintetben az embernél is intelligensebb. A parlagfűnek az a természetben a feladata, hogy megóvja a földet a kiszáradástól!! A hol parlagon van egy földdarab, ott elszaporodik, hogy megóvja, az adott föld területét. Ahogy megóvta, azután átadja a helyét más növényeknek, amelyek az így megóvott talajon már képesek voltak megmaradni és szaporodni. Olyan ez, mintha valaki nyerne a lottón 1 milliárdot és neki csak 100 millió kellene, és a maradék 900 milliót elosztaná a rászorulók között. Valamennyi parlagfű képes erre az önzetlen cselekedetre, s vajon hány ember lenne képes erre? Ezért írtja a balga ember és irtatja sok balga hatóság kül- és belhonban egyaránt? Ők ugyanis nem lennének képesek ilyen nemes cselekedetekre!

A búzára, a búzából készült ételekre a lakosság 90 %-a, a szarvasmarha tejére és az ilyen tejjel készült tejtermékekre a lakosság 80 %-a allergiás és mégsem irtják ki sem a teheneket, sem a búzát a földeken. Ezt az érzékenységet nem allergiának hívják, hanem glutén- és laktóz érzékenységnek! Ugye mekkora csúsztatás! Nagyon sokan allergiásak a pollenekre (ürömfű, repce, paréj, libatop, stb), s nemcsak a parlagfű pollenjeire, s mégis a parlagfű van kikiáltva fő ellenségnek! Legalább annyi ember allergiás az állati szőrökre, különösen a kutya- és macskaszőrökre és ezen állatok ürülékeire, mint a parlagfű pollenjeire, s mégsem irtatják ki hatóságilag sem a kutyákat, sem a macskákat, pedig más tekintetben, csak Budapesten az utcai megszáradt kutyagumik szállóporától évente 3-4 kisgyermek meg is vakul!

10 évvel ezelőtt két kisbusznyi allergiás gyermek lett kirándultatva Dobogókőre. A gyermekek allergiás betegek voltak, s Dobogókőn a parlagfűben játszottak, pedig akkor volt a virágzása, és senki sem prüszkölt, senki sem váladékozott tőle! Sokan szedtek csokorba parlagfüvet, hogy otthon büszkélkedjenek vele, hogy már nem allergiásak a parlagfűre. Ahogy a buszok beértek a Flórián tér közelébe, szegény gyermekek elkezdtek prüszkölni, köhögni. Vajon miért? Azért mert az autók kipufogó gázai lemarták a pollenek védőburkát, amely védőburok alatt a polleneknek a bogáncsra hasonlító kis karmai vannak. Ezek a kis karmocskák irritálták a légutak nyálkahártyáit. Addig, amíg ép volt a védőburok, addig nem allergizáltak!!! Akkor most ki a hibás a parlagfű, amelynek a pollenje védőburokkal van ellátva, hogy ne sértse meg a légutak nyálkahártyáit, vagy a kipufogó gázok, amelyek lebontják (lemarják) a védőburkot? Nem az autókat kellene inkább irtani, vagy a városokból kitiltani? Vajon m iért erőltetik még a kőolajszármazékokból nyert hajtóanyagokkal üzemelő motorok gyártását, üzemeltetését, amikor van, vannak sokkal környezetkímélőbb, környezettisztább üzemanyagok, hajtóanyagok is?

A válasz: a gyógyszeriparnak óriási üzlet az orvostudomány által gyógyíthatatlannak kikiáltott allergiás betegségek gyógyszeres kezelése!!!!!!!!! Ma már a lakosság 30 %-a allergiás, vagy asztmás, s ők biztos gyógyszerfogyasztók! Mellesleg a légutak nyálkahártyáit a tej- és tejtermékek teszik védtelenné a magas kazein tartalmukkal (300-szor több a kazein a tehéntejben, mint az emberi tejben, s a kazeint az asztalosipar ragasztásra használja!!)! A tejet nem fogyasztók nem allergiásak a pollenekre, s így a parlagfű pollenjeire sem!!

A múlt évezred utolsó éveiben Fejér megyében egy több hektáros területet hagytak parlagon, szándékosan kutatásként, hogy mi lesz ezzel a földdarabbal a természet törvényei szerint. Első évben teljes területét beterítette a parlagfű (hogy honnan tudta meg, hogy ott van egy üres földdarab?). A második évben már a parlagfű több, mint 50 %-ban visszaszorult és átadta a helyét más növénykultúráknak (megjelent a lóhere, a gyermekláncfű, az útilapu (bojtorján), a lósóska, fehér üröm, máriatövis, paréj, libatop, stb). A következő évben már 20 % alá esett vissza a parlagfű aránya az adott területen, pedig senki sem irtotta!!. Öt év elteltével pedig mindössze az eredeti terület 1-2 %-án volt csak parlagfű!! Nem kell tehát irtani, visszafogja az önmagát is a szaporodásban, ha nincs megműveletlen terület, mert neki az a teremtéstől rendelt feladata, hogy megóvja a
termőföldet a kiszáradástól, s teszi a "dolgát"!

Az a tény, hogy az orvostudomány gyógyítani nem tud, csak kezelni, régóta ismert. "Medicus curat, natura sanat." Csak a beteg tudja saját magát meggyógyítani. Az orvos csak kezel (kúrál), a (saját) természet gyógyít. Hippokratész és Galénusz óta semmi sem változott. De a gyógyszeripartól sem várhatjuk el egészségünket. Az is egy iparág -méghozzá jövedelmezőbb, mint a hadiipar-, amely a gyógyszerek eladásából él. Ha a gyógyszerek meggyógyítanának, nem csak szimptómákat szüntetnének meg vagy enyhítenének, rövidesen minden beteg egészséges lenne, és senki nem venne többé gyógyszert. Mindenki előtt világos, hogy egészséges nép egyidejűleg "halott gyógyszeripart" jelentene. Ehhez nézzünk meg néhány idézetet. "Az orvostudomány (beleértve a gyógyszeripart) közvetlenül a szívinfarktus és a rák után az emberiség legveszélyesebb kórokozója lett. Egy átlag német ma kb. ötször annyi gyógyszert fogyaszt, mint közvetlenül a második világháború előtt. Vajon ettől legalább ötször olyan e gészséges is?

Természetesen nem. Ellenkezőleg: a német lakosság átlaga ma sokkal gyakrabban beteg, mint azelőtt... Hirtelen így lett egy olyan iparágból, amely azért keletkezett, hogy betegségeket gyógyítson, új betegségek kiindulópontja." (Kurt Blüchel: Weisse Magier, Fischer Verlag, 1976)

Az emberi szervezet tökéletes. Még az önmaga iránt tanúsított barbár magatartás ellenére is az esetek többségében legalább 30-40 évig betegeskedés nélkül él. Az ember korábban nem érzett fájdalmakat, de egyszer csak számos betegség támadja meg. Azonnal a kórházhoz fordul segítségért, az orvos pedig, amikor felteszi neki a kérdést, honnan erednek ezek a kórok, azt feleli neki: "Mit akar Ön, hiszen ezek a korral járó betegségek."

Szemüveget rendelnek a betegnek, eltávolítják salakanyagokkal, kövekkel, baktériumokkal telített szerveit, kioperálják daganatait, stb. Az okok pedig, melyek ehhez az állapothoz vezettek, senkit nem érdekelnek, beleértve magát a beteget is.

Az emberek kifejlesztették a vegyi alapú gyógyszereket. A szervezetet azonban nem lehet becsapni. A szervezetnek csakis természetes eredetű gyógyszerekre van szüksége. Mi pedig tulajdonképpen egy tömegpusztító élelmiszer- és gyógyszeripari korszak feltételei között élünk.

Azt hiszem, az emberek többsége józan ésszel gondolkodva egyetért azzal, hogy nem az a járható út, hogy kiirtunk mindent körülöttünk, ami virágzik, pollent termel mindent ami él~o. Az sem megoldás, hogy az allergiások szervezetét teletömjük kemikáliákkal, gyógyszerekkel, mert így olyan mellékhatások alakulhatnak ki, amelyek súlyosabb betegségeket idézhetnek el~o, mint maga az alapbetegség.

Abból kell kiindulni, hogy miért van ma annyi beteg, így pollenallergia is. 60-80 évvel ezelőtt kevesebb ember volt és több pollent termelő növény, tehát egy emberre fajlagosan több pollen jutott, mint napjainkban, és mégsem volt ennyi allergiás, asztmás beteg. A virágporok nem veszedelmesek, hanem hasznosak (az egyik legértékesebb táplálékunk). Van, aki a lisztre érzékeny, és mégsem mondjuk, hogy veszedelmes a liszt. Korábban tisztább volt a környezetünk és az emberek is egészségesebben táplálkoztak, többet mozogtak, türelmesebbek voltak egymáshoz, nem zúdult rájuk annyi stressz, annyi elektroszmog, mint napjainkban.

A táplálkozás is nagyon sokat jelent az immunrendszer erősítése szempontjából. A mai átlagember sietve, kapkodva eszik, akár otthon van, akár úgynevezett gyorsétkezdékben. Nem rágja meg jól az ételt, emellett egyoldalúan táplálkozik, az élelmiszeripar által gyártott különféle tartósítószereket, ízfokozókat, állományjavítókat, mesterséges színezékeket, "természet azonos" aromákat, emulgeáló-szereket, stb. tartalmazó, agyon sütött-főzött, hőkezelt ételeket fogyasztja. Az ipari élelmiszerekben levő különböző vegyszerek annyira feldúsulnak az ilyen táplálékokat fogyasztó emberekben, hogy a szervezetük immunrendszerét teljesen leköti az ezen anyagok elleni küzdelem, s ha ilyenkor virágzik egy parlagfű, egy fűzfa, egy ürömféle, akkor annak az egyébként hasznos pollenjei már teljesen megzavarják a szervezetet (autoimmun reakciók). De nemcsak az ipari élelmiszer-előállítás során mérgeződik az étel, hanem a megtermelés során is, mivel többnyire ez is iparilag történik. Például az állatok, hogy minél előbb vágásérettek legyenek, különböző kémiai anabolitikus szereket kapnak, hogy minél előbb meg legyen - mozgás nélkül - az izomtömegük. Az ember az ilyen szereket a hússal együtt elfogyasztja, ezek a szerek egy idő után feldúsulnak, akkumulálódnak a szervezetben, ami aztán mérgezi a szervezetet, gyengíti az immunrendszert. Régen az állatok izomzata a mozgástól (legelő, rét) alakult ki, nem tartalmazott ilyen szereket. Az állatok tápláléka sem tartalmazott annyi káros anyagot, mint napjainkban.

Az iparszerűen tartott állatok, hogy ne kapjanak el egymástól különböző állatbetegségeket (száj- és körömfájás, tüdővész, takonykór, streptococcus, fakultatíve patogén baktériumok stb.), állandóan, -tápba keverten- különböző gyógyszereket, antibiotikumokat kapnak, melyeknek maradványai szintén belekerülnek a húst fogyasztó ember szervezetébe. Ma már antibiotikumért nem a patikába kell menni, hozzájutunk a hús- és a tejboltok termékeiből is.

Az állatok táplálékának egy részét a közutak, szennyez ipari üzemek közvetlen közelében termelik meg. Az árokparti széna ma már még alomnak sem alkalmas, nemhogy tápláléknak. Benne van a kipufogógázok szennyeződése, az úton elrobogó járművek gumipora, fékbetét pora, kuplungbetét pora, stb.

Az elektromos vezetékekkel körülvett nagyüzemi csirkék és pulykák mindegyike leukémiás! Beteg állatokat etetnek a húsevőkkel! Ez is bioterrorizmus!

A közutaktól számítottan 50-80 méteren belül termelt növények annyi koncentrált mérget tartalmaznak, hogy ha el is keverednek a többi, távolabb termelt növénnyel, akkor is mérgezik az állatok szervezetét, így a húsát, tejét, tojását is.

Az ember közvetlenül is fogyaszt ilyen módon termelt élelmiszereket, amelyek szintén az immunrendszert gyengítik. A megoldás az lenne, hogy ha minden út mellett kb. 50 méter széles, minden gyár, légszennyező üzem mellett kb. 100 méter széles erdősávot telepítenének, ami felfogná a gépjárművek, gyárak által kibocsátott mérgeket és tisztítaná a levegőt. Be kellene indítani egy olyan mozgalmat, hogy "Erdősávot az utak, a gyárak mellé!", a mindenféle betegséget (rákot is) gyógyító parlagfű irtása helyett.

A közönséges diesel motorok kipufogógázának koromszemcséit kiszűri az orrunk csillószőrzete. A legújabb "korszerű" HDI, TDI diesel motorok üzemanyagát olyan finomszemcsékké porlasztják szét, hogy azt már nem szűri ki a csillószőrzetünk, hanem belekerül a tüdőnkbe, ott lerakódik, megbetegíti azt. A különböző mesterséges illatanyagok (dezodorok, öblítők, WC szagtalanítók, légfrissítők, stb.) is feldúsulhatnak, de e nélkül is kiválthatnak allergiás reakciókat. Hasonló hatást vált ki a molyirtó naftalin is.

A természetes életmód, a természetes ételek, a "kóser" dolgok adják meg a lehetőséget a túlélésre. Ha megszegünk egy törvényt úgy, hogy nem tudjuk, hogy amit tettünk az törvénysértő, megbüntetnek, ugyanis van egy szabály, miszerint a törvények nem ismerete nem mentesít a felelősségre vonás alól. A természet törvényeinek nem ismerése sem mentesít a felelősségre vonás alól. A felelősségre vonás betegség formájában jelentkezik! A "kóser" étel vércsoport szerint fogyasztva védi az emberek egészségét és szaporodóképességét!

Nemcsak a hús- és húskészítmények, valamint a tej- és tejtermékek fogyasztását kell kerülnie az allergiás, asztmás betegnek, hanem az egyéb gyorsan bomló fehérjefélék -gomba, tojás, stb.- fogyasztását is. Ez még a biohúsra is vonatkozik. A gombák esetében is hamar keletkeznek olyan fehérje méreganyagok (toxinok), amelyek akár halálosak is lehetnek. S hogy a hús ne büdösödjön, szebb színe legyen, iparilag salétrommal és egyéb olyan szerekkel kezelik, amelyek szintén mérgezést okoznak. Az utóbbi idők döghús-botrányairól, pestises, madár-influenzás, prionos húsairól már nem is szólok, mert ezek önmagukért beszélnek!

Mi természetgyógyászok holisztikus szemlélettel gyógyítunk, a test, a lélek, a szellem vizsgálatával és figyelembevételével, tehát nemcsak tüneti síkon kezelünk. Lelki dolgaink, lelki jelenségeink kivetülnek a fizikai-testi síkra is. A test a lélek temploma és a lélek megbetegítheti és meg is gyógyíthatja a testet.

Minél inkább szeretettel közelítünk élő és élettelen környezetünk felé, ez a szeretet visszasugárzódik, visszatükröződik felénk, meggyógyulunk. Ha mosolygunk valakire, legtöbbször mosolyt is kapunk vissza! A mosoly nem kerül pénzbe! A homo sapiens nem arra teremtetett, hogy ölje egymást. Ha mi öljük a természetet, az is öl bennünket. Nem igaz, hogy nem előzhet~o meg a rák, az allergia, az asztma és nem gyógyítható meg teljesen a beteg. Nem a természetet kell kiirtani, hanem nekünk kell visszaidomulnunk a természethez. Az evolúciós folyamatban az ember szervezete évezredek alatt alakult ki és mindig harmóniában volt a természettel. Az utóbbi 50 évben annyira eltávolodtunk a természettől, hogy ilyen gyorsan nem tud az emberi szervezet reagálni a változásokra, s diszharmónia alakul ki, megbetegszik. Ahhoz, hogy ez ne történjen meg, az embernek megvan a tudása, megvannak az eszközei, csak nem használja egyiket sem, vagy nem úgy használja, ahogy kellene. A természet körforgásá ban minden növénynek, állatnak megvan a szerepe. Ha ezt a körforgást megbolygatjuk, ennek előre be nem látható következményei lehetnek, felbomlik az ökológiai, biológiai egyensúly. Nem a parlagfüvet, nem a libatopot, nem a fűzfát, nem a lisztet adó búzát, stb. kell kiirtani, hanem helyes életmóddal, helyes táplálkozással kell erősíteni az immunrendszerünket, kerülni kell a káros geopatogén zónákat (vízér, Hartmann-háló), és akkor az sem árt meg, ha virágporfelhőben járunk.

Hazánkban sajnos úgy akarnak védekezni az allergia ellen is az illetékesek és mindenféle egyletek, hogy a parlagfű irtására szólítanak fel. A parlagfüvet csak vegyszerekkel tudnák véglegesen kiirtani, ha egyáltalán véghez lehetne ezt vinni. A parlagfű is a természet része és kipusztításával felborulna a természet rendje. A vegyszeres irtás több kárt okozna az embereknek és a természetnek, mint a parlagfű az embereknek. A parlagfű után aztán jönnének a többi allergének, az ürömfélék, a libatop, a nyírfák és még sorolhatnám a növényeket s végül nem volna körülöttünk természet, mert a kultúrnövényeket is irtani kellene, mert aki allergiás, az előbb-utóbb a kukorica, a búza, stb. pollenjeire is érzékennyé válna, s így lassan
kipusztulna az emberiség is.

Engem nem tudnak megbüntetni a parlagfű nem irtása miatt, ugyanis én úgy irtom a parlagfüvet, hogy megeszem!

Lajos Atya óta tudom, tudjuk, hogy a parlagfű az emberek számára is ehető, s azóta rendszeresen fogyasztom, az év minden napján. Ilyenkor, amikor még zsenge, összevágom apróra egy kis petrezselyem-, vagy zeller-zölddel, - önmagában sem rossz!- és rászórom a szendvicseimre, a kiszedett ételeimre ( leves, kása, tészta, főzelék, barnarizs). Ebben a zsenge korban nagyon sokat leszedek és leszárítom, majd szárítva tárolom, s így egész évben tudom az ételeimbe, ételeimre tenni a szárított, megőrölt porát. Sokan nem hitték el, hogy jómagam eszem a parlagfüvet, ezért rámküldték a különböző tv-s társaságokat is, akik felvették, ahogy a parlagfüvet fogyasztom.

Veterán dobóatléta vagyok és sokszor vannak olyan monstre versenyek, ahol több órán keresztül kell dobálni különböző súlyú nehézkalapácsokat. Ilyenkor is szoktam a teljesítményem fokozása céljából a verseny színhelye körül talált parlagfűből fogyasztani, önmagában és nyersen. El is neveztek a sporttársaim fűevőnek. Aztán megdöbbentette őket, hogy a parlagfű-evésem után kb. 20 percen belül egyre javultak az eredményeim. Néhány követőm is akad majdnem mindig és náluk is hasonló teljesítmény javulásokat lehetett tapasztalni.

Pár évvel ezelőtt el akartak adni nekem egy gyufás-skatulyáni zöld port több tízezer (!) forintért. Kérdeztem, hogy mi van a dobozban és miért olyan drága? Erre azt felelték, hogy a szervezet őssejt termelését fokozza a zöld por és ezáltal minden betegséget helyrehoz a szervezetben. Nem vettem meg a port pedig tudtam, hogy egy keletet-, nyugatot is megjárt, neves magyar orvostól származik, hanem megízleltem s megszagoltam. Kellemes volt a meglepetésem, ugyanis a zöld por, a parlagfű pora volt, amelyet jómagam már régóta napi szinten fogyasztok! Lajos Atya nekem is beszélt arról, hogy a parlagfű minden betegség okozta kártételt helyrehoz a szervezetben, de nyilván azt Ő sem tudta, hogy ezt a szervezet őssejt-termelésének fokozásával éri el. Szerintem sem baj, ha nem ismerjük az elméletet, hanem csak az adott növény hasznosságáról győződünk meg a fogyasztása során. Az is igaz, hogy akiket eddig meg tudtam győzni arról, hogy a parlagfű rendszeres fogyasztása milyen hasznos, bármilyen betegségük is volt, meggyógyultak belőle, még a rákból is, vagy a parlagfű allergiából is.

A fentiek ismeretében merül fel a kérdés, hogy akkor miért irtatják velünk a parlagfüvet? Ráadásul még büntetés kiszabását is kilátásba helyezik, ha nem irtjuk azt! Nekem erre is meg van a válaszom! Gondolhattam volna!

parlagfű, mintegy csodaszer

Ha irtani kell, akkor biztosan hasznos!

A Földünk túlnépesedése már napjainkban is veszélyezteti a Föld valamennyi élőlényét és lakóját is! Ez ellen a Világkormánynak (én csak háttérhatalomnak nevezem) tennie kell valamit. Nos a világunk ezen urai fő részvényesei a gyógyszeriparnak is. Ha a világon mindenki megtudná azt, amit az indiánok közöltek a franciákkal, jelesül, hogy a parlagfű, mintegy csodaszer minden betegségnél visszafordítja és normalizálja a szervezetben zajló rendellenességeket, azaz a betegségeket, akkor senki nem venne gyógyszert, és akkor nem lenne óriási bevétele a világ urainak, s még így a Föld is túlnépesedhetne.

Ezért a világ urai, a fizetett bértollnokaikkal és bértudósaik által úgy rendelkeztek, hogy elsőszámú közellenségnek kiáltották ki a parlagfüvet, ezt az embernél is intelligensebb, több Föld-történeti katasztrófát is átélt csodálatos ősi növényt, hogy a tudatlan és megtévesztett embereknek még véletlenül se jusson eszébe, hogy a kötelező irtás mögött egy más célja van ezen uraknak.

Ez a cél pedig a lakosság gyérítése, a Földünk megóvása a túlnépesedéstől. A gyógyszerek mellékhatásai következtében ugyanis, csak Magyarországon minden órában meghal egy ember, de sokkal többen halnak bele abba, amit a patológusok már régóta tudnak, hogy minden második felboncolt embert tévesen diagnosztizáltak és tévesen gyógyszereztek, mivel nem az volt a halál oka, amivel kezelték a betegségüket!

KIJELENTHETJÜK: GYÓGYÍTHATÓ A RÁK!

Megelőzésre, az immunrendszer erősítésére törekedjetek!!!
Első legyen a méregtelenítés, béltisztítás, és a savtalanítás!!!
Néhány tipp: jól felszívódó cink, kalcium, szelén, fagyöngy, vérehulló fecskefű+körömvirág, gyermekláncfű, tengeri algák, citrom, ginko biloba, máriatövis mag, a fent említett macskakarom, vörös szőlő magja, töményen, vagy a parlagfű tartós fogyasztása stb.

Minden féle-fajta és színű zöldség, gyümölcs fogyasztása korlátlan mennyiségben!
A hús, és a stressz savasít! A zöldségek, gyümölcsök, a nevetés, lúgosít!

A lelki okokat is figyelembe kell venni, mint pl.: szeretet, önszeretet fontossága, kimászni az érzelmi traumából, akarni megoldani a problémát, és erősen hinni a gyógyulásban!!!

Egyéb terápiák minden betegség ellen:
- Pozitív gondolkodás, derű, vidámság.
- Légzésterápia
- Reflexzóna masszázs,
- mozgás...
...és még sok más! Lehet választani a gyógymódok között!
Tehát van megoldás, csak jó helyen kell keresni!!!

És ez minden betegségre vonatkozik!

A szintetikus gyógyszerek az immunrendszer halálos ellenségei!!!
Amit a kemóval csinálnak, az pusztítás!!! Pont legyengíti az immunrendszert!!!!

Egyéb irodalom is segítségre lehet, csak keresni kell! Leginkább természetgyógyász területen keressétek! Pl.: Váradi Tibor:
Népbetegségek I.; Mária Treben: Gyógyteák, stb
Ennyit megtehetünk értük.

Szerző: Dr Weixl- Várhegyi László

A foghagyma

 

 

Népi gyógyír: Fokhagyma!

Immunerősítésre napi egy gerezd fokhagyma javasolt. Megfázás vagy nátha esetén forró teába tegyünk 1-2 gerezdet.

A fokhagyma valójában natúr állapotban fejti ki legjobban hatását: kenhetjük pirítósra, vagy tehetjük felaprítva salátába is: nem kell feltétlenül szétrágni, egészben is le lehet nyelni!

Azonban jobb lesz, ha óvatosan bánunk vele, mivel érzékeny embereknél nyersen égést okozhat.

Ez egyébként teljes mértékben elkerülhető, ha belekeverjük egy kanál joghurtba, s úgy nyeljük le.

Ha főtt ételekben használjuk, gyógyhatását akkor fejti ki a legjobban, ha a főzés végén, nem sokkal tálalás előtt tesszük az ételbe: így a hatóanyagok csak kisebb része bomlik szét hő hatására.





Fokhagymás méz : Nagy mennyiségû fokhagyma kerül kiáztatásra jó minõségû akácmézben.

Gyógyászat : A fokhagyma immunerõsítõ és vértisztító hatását a méz tovább fokozza. Meghûléses megbetegedések és a legyengült szervezetmegerõsítésére kiválóan alkalmas. Húsok pácolásához is nagyszerûen felhasználható de pirítós kenyérre kenve is fenséges!

A fokhagyma évezredek óta ismert természetes gyógyszer, amelyet elsősorban aranyér, reumás megbetegedések, tüdőbaj és asztma ellen javasolnak.

Magas a magnézium, B6 és C vitamin, triptofán, szelén, kalcium, foszfor, B1 vitamin tartalma.

A fokhagymát világszerte termesztik és alkalmazzák. Már a legrégebbi írásos emlékek is szólnak a fokhagymáról.

Az egyiptomi piramisépítőknek fokhagymát, hagymát és retket osztogattak a fertőző betegségek megelőzésére. A római katonák étrendjéhez is hozzátartozott fokhagyma Már az ókorban 61-féle különféle betegség gyógyítására ajánlották.

A fokhagyma a magyar konyha egyik legfontosabb fűszernövénye. Régóta ismert számos gyógyhatása, ezért nem csak ízesítésre használhatjuk. Tudományos kutatások alátámasztották, hogy a fokhagyma baktérium- és gombaölő hatású, hatékonyan bevethető tehát a candidiázis nevű gombás betegség ellen. Természetes "antibiotikumként" használható, főként a meghűléses betegségek esetén hatásos. Különösen jó antioxidáns, hiszen megköti a szabad gyököket, lelassítja az öregedési folyamatokat, erősíti az immunrendszert, rendszeresen fogyasztva pedig még a vérnyomást is csökkenti.

Mire jó még?

Azonban nem csak ennyi a pozitív tulajdonsága. Kedvező élettani hatását a több, mint 200 féle biológiailag aktív anyagnak köszönheti: vitaminoknak, aminosavaknak, ásványi anyagoknak és enzimeknek. Segít az érelmeszesedés megelőzésében, megakadályozza a trombózis kialakulását. Fejfájásra is javasolják, mivel értágító, s nem utolsó sorban fertőtlenítő hatású.

A hagyományos indiai orvoslás, az Ájurvéda szerint a fokhagyma erősíti az érzékszerveket - főként a szaglást -, valamint nagyon jó élénkítőszere az idegrendszernek is. A keleti orvoslásban használják szív- és érrendszeri betegségeknél, légúti panaszoknál, de még torokgyulladásnál is. Kitűnően alkalmazható továbbá emésztési zavarok, puffadás, émelygés, máj- és epepanaszok

Csodálatos hatást tulajdonítanak a népi gyógyászatban a fokhagymacseppeknek.

Megtisztítja a szervezetet a zsíros lerakódásoktól, az érelmeszesedéstől, s megelőzi az infarktust.

Ha rendszeresen használjuk, javul a látásunk, frissebbek, fiatalosabbak leszünk.

Elkészítése nagyon egyszerű: zúzzunk össze 33 dkg megpucolt fokhagymát, majd öntsünk rá 3 dl 96 százalékos alkoholt. Érleljük 10 napig egy jól záródó üvegben, majd szűrjük át! Ezután kezdjük ezzel az étkezéseket: kevés tejben, gyümölcslében vagy vízben keverjük el a cseppeket, majd igyuk meg a fő étkezések előtt. 1 cseppel kezdjük, s a három fő étkezésnél (reggeli, ebéd, vacsora), növeljük eggyel a cseppek számát. Ha eljutottunk 15-ig, forduljunk vissza, s étkezésenként 1 cseppel csökkentsük az adagot. A 11. naptól 3x25 cseppet fogyasszunk naponta, ameddig el nem fogy. A kúra idején érdemes a szokásosnál több folyadékot fogyasztani. Ez a kúra 5 évig tartja meg hatását a szervezetben, csak ezután van szükség ismétlésre

Attól sem kell tartanunk, hogy fokhagymaszagú lesz a leheletünk. A fogyasztás után igyunk meg egy pohár tejet, vagy rágcsáljunk el pár szál borsmentát, petrezselymet vagy kakukkfüvet.

Fokhagyma hatása a szervezetre
Javítja a bőr és az egyéb szövetek vérellátását
Csökkenti a vérzsírszintet, jó érelmeszesedés ellen
Kedvező hatása van az emésztőrendszerre
Csillapítja a puffadást, a bélkorgásokat, a bélgörcsöket, a székrekedést
Segít a vénás és visszérbetegségekben
Csökkenti az aranyértüneteket
Erősíti a szívműködést és a vérkeringést
Pusztítja a belekbe került kórokozókat
Segíti a fogyókúra eredményességét
Csökkenti a vérnyomást
Növeli a koncentrálóképességet
Jó emésztési zavarok, székrekedés ellen
Fékezi az öregedési folyamatokat

A Dió

 

 

 

A dió 8 pozitív hatása a szervezetre

Vérnyomás
A dióban található esszenciális zsírsavaknak köszönhetően a dió rendszeres fogyasztásával sokat tehetünk azért, hogy vérnyomásunkat egészséges szinten tartsuk. Mindehhez elég mindössze napi néhány szemet ennünk belőle!

Koleszterin
A diónak magas a telítetlen zsírsavtartalma, így fogyasztásával csökkentjük a szervezet koleszterinszintjét. A koleszterinszint normalizálása pedig segít megelőzni néhány komoly keringési betegség kialakulását a későbbiekben.

Napi mindössze 25g dió fogyasztásával gondoskodunk a napi omega-3 zsírsav beviteléről. Kutatások szerint az omega-3 zsírsavak csökkentik a koszorúér-betegség, magas vérnyomás, stroke, vastagbél- és prosztatarák kockázatát.

Keringés
A vérnyomás és a koleszterinszint szinten tartása mellett a diónak nagy szerepe van a vérrögképződés megakadályozásában és az érfalak rugalmasságának megőrzésében is. Napi néhány szem dió már biztosíthatja a kívánt hatást.

E-vitamin
A dió fogyasztásával gondoskodunk szervezetünk E-vitaminnal való megfelelő ellátásáról, amely egy zsírban oldódó antioxidáns.

Ezáltal erősítjük immunrendszerünket, segítjük a nyálkahártya megfelelő működését és szervezetünk könnyebben égeti el a telített zsírsavakat is.

Cukorbetegség
A dió magas Omega-3 tartalma miatt javítja a szervezet inzulintermelését, ezért a cukorbetegségre hajlamosaknak ajánlott a fogyasztása.

Természetesen a kialakult betegséget nem gyógyítja, de a kialakulás megelőzésében sokat segíthet.

Terhesség
Terhesség alatt már a népi gyógyászat is ajánlotta a dió fogyasztását. Úgy tartották, hogy a születendő gyerek okosabb lesz tőle – ezt a dió és az agy hasonlósága alapján állították.

Bizonyított hatása azonban inkább a folsav tartalma miatt van.

Jótékony ásványi anyagok
A dió nagyon gazdag mangán, réz, kálium, kalcium, vas, magnézium, cink és a szelén forrás. A réz építőeleme számos létfontosságú enzimnek, mint a citokróm c-oxidáz és szuperoxid dizmutáz.

A cink segíti a növekedésért és fejlődésért felelős enzimek összetételét és működését, de fontos szerepe van a sperma képződésben, emésztésban és nuklein sav szintézisben.

A szelén fontos nyomelem, amely társfaktorként működik az antioxidánsokkal.

Egészséges bőr
A dió olajosságának és kiváló bőrnyugtató és vérzéscsillapító tulajdonságának köszönhetően segít megvédeni a bőrt a kiszáradástól.

A belőle készült olajat vagy főzetet gyakran használják mint "bázis olaj" különböző gyógyszerekben, kozmetikai és masszázs termékekben.

 

 

A diólevél gyógyhatásai

Apukámat idézve: “a dió egy csoda”. Nos, ezt a csodát körül kell járni, hogy jobban megismerjük, miért is az.

Most a dióleveléről szeretnék kicsit bővebben foglalkozni.

“A diólevélnek keserű nyálkahártya-összehúzó, tonizáló hatása van, cserzőanyagokban nagyon gazdag. Összehúzó, cserző hatását a levél tannintartalma, baktériumölő, gombaölő, rovarölő és rovarriasztó hatását pedig a vele kapcsolatban lévő ellagénsav okozza.”

Jótékony hatását én is tapasztaltam. Nyáron, mikor egyszer hazalátogattam, szüleim miután megláttak a kezembe nyomták a diólevél-teát, , ezzel törölgessem az arcom. Tonizáltam is naponta többször, aminek meglett az eredménye. Arcomról eltűntek az ismeretlen eredetű ragyák.

Most a napokban kezdtem komolyabban utánaolvasni e csodaszernek. Szinte mindenre jó valamilyen formában.

Belsőleg: emésztése, bélrendszeri problémákra, vértísztításra…Külsőleg: pattanásokra, pikkelysömörre, lábizzadásra, köszvényre, fekélyre, szemgyulladásra, fagydaganat ellen is jó. A lista persze ennél sokkal hosszabb, most csak némi ízelítőt adtam.

Az imént felsorolt betegségekre akár a dió leveléből készült tea is lehet orvosság. Mind a szárított, mind a friss levélből is lehet teát készíteni. A frissnél a mennyiségekre kell figyelni – a megadott mennyiség általában szárított, aprított levélre vonatkozik, a frissből ilyenkor kb. 4szer annyit kell számolni.

SZárítás: egészséges leveleket egy rétegben egy tálcára, rácsra téve, gyakorlatilag bárhol lehet szárítani, ahol van rendes szellőzés. Szüleim otthon a lakásban szárították, tálcára téve. Forgatni nem kell. Egyszer meg lehet a szárítás közben fordítani, de ne tapogassuk.

Akkor száradnak jól, ha közben zöldek maradnak a levelek, nem barnulnak be. A barna levél gyógyászatra alkalmatlan. Hosszú állás után is bebarnulhat.

Miután megszáradt, apróra fel lehet törni, így könnyebb kezelni. Olyan helyre tegyük, ahol a levegő nedvességét nem tudja újra felszívni: bádogdobozba, fadobozba, üvegbe.

A tea-készítésének számtalan módja van. Én találtam egy könyvet interneten, ahol sok-sok receptet összegyűjtött a szerző. Innen is lehet szemezgetni.

Mi 2 kávéskanál szárított, törött levelet forraztunk le 1 liter vízzel, majd áztattuk kb 15-20 percig. Ezzel törölgettem naponjában többször az arcomat. 2 hét után már láthatóan kitisztult.

“Természetesen, a diólevél nem csodaszer. Az a tény, hogy sikerrel alkalmazható a legkülönbözőbb bőrproblémák esetén is, a szájüreg, a torok, a garat és az egész emésztőrendszer igen sok problémája esetén is, mind ugyanarra a hatásmechanizmusra vezethető vissza. A diólevél hatóanyagai az élőlények egész sorára mérgező, élettevékenységet gátló hatással vannak. Nemcsak a diófa alatt növő gyomnövények túlnyomó részére, hanem rovarokra, férgekre, gombákra, még baktériumokra is. De az emberre nem.

Ezért igaz az ismert mondás, hogy mert ha elfogadjuk a diófát barátunknak, és gondozzuk, kártevőit pusztítjuk, akkor segítségünket ugyanolyan módon hálálja meg, rengeteg gomba, rovar, féreg, baktérium fertőzésétől tud minket megszabadítani. Mintegy szimbiózis alakult ki a diófa és az ember között.”

Kiegészítés: A dióbelsejében lévő elválasztóból is lehet teát készíteni. Pucoláskor ki lehet szedni, kicsit szárítani, majd 8-10 darabot leforrázni 1 liter vízzel. Szíverősítő hatása van.

Ha a hangyák útjába diólevelet teszünk, akkor rövid időn belül eltűnnek onnan. “Megzavarodnak” tőle, és kovályogva elhagyják a területet. Ezt a két szememmel láttam. Nagyon praktikus megoldás, főleg aki a hangyaölő szerek ellen van. És ez biztos használ.

Sok több ezer éves irodalom is foglalkozott már a dióval, jelenkorban számtalan tudományos munka témája. Én egy könyvet szeretnék kiemelni. Orosz Péter: Képes – helyenként képtelen könyv a dióról c. művet.

 

A CITROM

 


 

Az alábbi cikk Dr. Dezsényi Emese doktornőtől jött, aki mentő-és katasztrófavédelmi orvos.

"A CITROM 10.000-szer erősebb mint a KEMOTERÁPIA.

Az a jó hogy a citromot (nem a tablettát) lehet pl; enni, és készíthetünk citromfürdőt,
különösen a test befolyásolt területein (ott ahol rákos).
(A citrom minden fajtája rendkívül hasznos a rákbetegségek kezelésében, ill. megelőzésében.)
Vágj fel citromot és add oda a gyerekeknek, hogy szopogassák, vagy tegyél a pohár vizedbe egy pár szeletet, ezzel is megelőzheted a rákot.
Ha valakit ismersz, aki ezt még nem tudja, kérlek, hogy küldd el nekik, mert óriási szívességet teszel nekik azzal, hogy tudatod velük ezt.
A Citrom "Citrus", ez egy csodálatos termék ami MEGÖLI A RÁKSEJTEKET,10.000-szer ERŐSEBB MINT A KEMOTERÁPIA.
Miért nem tudjuk mi ezt ???
Azért, mert vannak laboratóriumok, amelyek érdekeltek egy szintetikus verzió elkészítésében, ami HATALMAS PROFITOT hoz nekik.
Te most úgy segíthetsz a szükségben levő barátaidon, hogy ezt a tudomásukra hozod, hogy a "valódi citromlé" (ami nem laboratóriumban készült) előnyös a betegségek megelőzésében.
Az íze kellemes és NEM hozza létre azokat a rettentő kemoterápiai effektusokat (mellékhatások).

Hány ember hal meg azért mert ez egy féltve őrzött titok, több, mint gondolnánk.

A citromot eheted különbözőképpen: megeheted a pépet, a kipréselt lét, készíthetsz hűsítő italokat belőle, sörbet (angolul sorbet), tésztákat, süteményeket.

A citrom sok kiváló tulajdonsággal rendelkezik, de a legérdekesebb az, amit a cisztákkal és a daganatokkal csinál.
Ez a növény egy bizonyított gyógyszer az ÖSSZES RÁKTÍPUS ELLEN !!!
Egyesek azt mondják, hogy a citrom nagyon hasznos különböző rákokra.
Anti-mikrobiotikus spektrum (választék) a BAKTÉRIUM, INFEKCIÓ és GOMBÁS MEGBETEGEDÉSEKRE, az ÉLŐSKÖDŐ PARAZITÁK ÉS FÉRGEK ELLEN, A VÉRNYOMÁST SZABÁLYOZZA AMI TÚL MAGAS, és ANTIDEPRESSZÁNS is (DEPRESSZIÓ, CSÜGGEDÉS ELLEN).
JÓ HATÁSÚ A STRESSZ ELLEN, és az IDEGI ZAVAROK ELLEN !!!
Ennek az információnak a forrása elbűvölő.
A világ legnagyobb gyártójától jön, amely azt mondja, hogy több mint 20 laboratórium tesztelte már 1970 óta, és ezeknek a kísérleteknek az eredményei bebizonyították azt, hogy:
MEGSEMMISÍTI A ROSSZINDULATÚ SEJTEKET.
12 típusú ráknál, beleértve a: VÉGBÉL-, MELL-, PROSZTATA-, TÜDŐ-,és a HASNYÁLMIRIGY-rákot.

Ennek a fának (citromfa) az összetétele valóban azt mutatja, hogy 10.000-szer jobb mint az ADRIAMYCIN, gyógyszer amit világszerte használnak a kemoterápiában, ami lelassítja a rákos sejtek növekedését.
És ami a legérdekesebb, hogy ez a CITROM alapú terápia nem csak hogy megöli a rosszindulatú ráksejteket, de NEM BEFOLYÁSOLJA AZ EGÉSZSÉGES SEJTEKET."

 

Szeretitek a Rozmaring teát?

 


 

A levél forrázat szélhajtó, étvágygerjesztő, idegerősítő, epehajtó, görcscsillapító és megszünteti a kellemetlen menstruációs és klimaxos érzéseket is. Antioxidáns tartalma alkalmassá teszi az ételek tartósítására. Nyugtató hatást fejt ki a gyomorra, ezáltal emésztésserkentő hatású. Lazítja a meghűlés, influenza és allergia kiváltotta váladékokat, ezáltal köptető hatású.

Elkészítés: 3 teáskanálnyi lemrzsolt rozmaring levelet forró vízzel öntsünk le, hagyjuk állni 10 percig, majd szűrjük le. Naponta 3 csésze fogyasztása ajánlott.

 

Vöröshagyma tea

 

A vöröshagyma minden háztartásban megtalálható, nem is gondolnánk, hogy az ételek elkészítésén kívül teaként készítve, is hasznos növényünk.

Nekem a nagymamám mondta mindig, hogy köhögésre a legjobb orvosság a vöröshagyma tea. Az influenzás időszakban is hasznos segítség lehet, - már több ismerősünktől hallottuk, és a családban is tapasztaltuk - , mivel az influenza egyik szövődménye a köhögés, légúti gyulladás.

gyógyhatása:

- megfázásos tünetek enyhítése
- köhögés csillapítása
- tisztítja a hörgőket
- oldja a letapadt nyákot
- orrmelléküreg gyulladás tüneteit csökkenti
- baktériumölő
- vércukor csökkentése

Az íze, nem túl kellemes,de ugye nem is az íze miatt fogyasztjuk.

Elkészítés:
Két- három vöröshagyma (mérettől függően) külső, száraz héját leszedjük, és ezt fél liter vízben felforraljuk. Rövid ideig állni hagyjuk, majd leszűrjük, és forrón fogyasztjuk. Mézzel, cukorral ízesíthetjük.

vagy

Egy nagy vöröshagymát főzzünk meg fél liter vízben egy csipet sóval. Forrón fogyasztjuk.
(Ezt a receptet egy homeopátiás kiadványban olvastam.)

Mi a hagyma héját szoktuk csak használni teafőzéshez, de vannak akik magát a hagymát is beleteszik.

Van akinél gyomorégést okoz!
Szoptatós anyák kerüljék az erősen hagymás ételek fogyasztását, mert az illóolaj-aromák átmennek a tejbe!

A Körömvirág

 

 

 

Nem étel, de nagyon hasznos és növényből készül.
És ha már szóba került a körömvirág, és valakinek sikerül körömvirághoz jutni itt egy gyors recept Lukréciától:

Olcsó körömvirág krém házilag

Hozzávalók:

150 ml extra szűz oliva olaj (ez ugyanis hidegen sajtolt)
szárított körömvirág szirom (teaként lehet venni de nem filteres!)
15-20 g méhviasz lereszelve (attól függ milyen állagú krémet szeretnénk) 1-2 kapszula E vitamin

Egyszerű és olcsó körömvirág krém

Elkészítés:

Tegyünk egy kisebb lábosba vizet, és forraljuk fel. E fölé a gőz fölé helyezzünk egy üvegedényt (hőállót), amibe öntsük az olíva olajat. Annyi körömvirágot szórjunk bele, hogy még ellepje az olaj. Hagyjunk főni kb. egy órán keresztül (ha kell pótoljuk a vizet!). Lehűlés után szűrjük le, jól nyomkodjuk ki a virágokból az olajat. Tegyük vissza ismét a gőz fölé, és olvasszuk fel benne a méhviaszt, keverjük el jól. Ha sűrűbb, keményebb krémet szeretnék, akkor több méhviaszt tegyünk bele, ha lágyabbat akkor kevesebbet. Úgy próbálhatjuk ki menet közben az állagát, hogy egy csepp jól elkevert, meleg krémet egy tányérra teszünk és berakjuk a mélyhűtőbe. Pillanatok alatt megdermed, és rögtön kiderül, jó-e az állaga vagy még tegyünk hozzá méhviaszt. Egy kis E vitamint nyomhatunk bele még kihűlés előtt. Öntsük kis zárható üvegekbe, és egyszerre csak egy üvegbe nyúlkáljunk, hogy tovább elálljon.

A Buzafűlé

 

 

 

Cukorbetegség, Rák, Szívproblémák, Érkatasztrófák,
Magas vérnyomás, Elhízás és Allergia

Búzafűlé kúra, mint kiegészítő terápia
"Egy élhetőbb életért!"

A szárba szökkenő, zsenge, zöld tönkölybúza frissen préselt leve az élő ételek kiválósága és mint kiegészítő kezelés is hatékonynak bizonyult világszerte a krónikus- és daganatos betegségek terén!

A búzafűlé a benne található mikrotápanyagok gazdag tárházának köszönhetően erőteljes roboráló hatással rendelkezik és segíti a szervezet felépítő folyamatait, a gyulladások felszámolását, a sejtek jobb oxigén- és tápanyagellátását, az immunrendszer megfelelő működését.

Antioxidánsai- és különleges védőfaktorai (SOD, P4D1) gátolják az öregedési folyamatokat sejtszinten és védik a genetikai állományt, ezáltal képesek csökkenteni a kóros sejtburjánzások kialakulását.

A következő, a magyar lakosságra leginkább jellemző betegségek esetén mint kiegészítő kezelés (tehát szupportív terápiaként orvosi kezelések mellett a kezelőorvossal való egyeztetés után) alkalmazható és az alábbi pozitív változásokat tapasztalhatjuk alkalmazása során (természetesen a búzafűlé kúra mellett elengedhetetlenül fontos a helyes folyadékbevitel, a rendszeres testmozgás, diéta is):

Cukorbetegség: elsősorban a szövődmények kialakulását gátolhatja, segíti a szövetek jobb vérellátását, kiküszöbölheti a szemideg károsodását, valamint a macula degenerációt, erősíti az erek falát, orvosi kezelés mellett kedvezően hat a magas vércukorszint problémára

Magas vérnyomás és érkatasztrófák: enzimjei és antioxidánsai révén képes az erek falát tisztítani és erősíteni, táplálni, így a magas vérnyomásból származó érkatasztrófák esélyét csökkentheti

Cardiovaszkuláris betegségek: transzhidrogenáz enzim tartalma révén táplálja és erősíti a szívizomzatot, javítja annak vérellátását, gátolja az érfalakon lerakódó plakkok képződését, valamint jelentős klorofill tartalma segíti az érfalban kialakuló gyulladások megszüntetését

Elhízás: Bázikus ásványi anyag tartalma segíti a szervezet sav-lúg egyensúlyának a helyreállítását, a zsírszövetben felhalmozódott savak semlegesítését és kiürülését a szervezetből, így gátolja az újabb zsírszövet képzést, illetve elősegíti a meglévő felesleg lebontását

Daganatos elváltozások: az onkológiai kezelések során tapasztalható mellékhatások csökkentésére javasolt a használata, hiszen védi- és elősegíti a nyálkahártya regenerációját, erősíti a vénák falát, támogatja a vérképzést és óvja a vöröscsontvelőt, valamint javítja az étvágyat és a betegek közérzetét (ami elsődleges fontosságú egy rákbetegnél)

Allergia: a búzafűlében található enzimek sokasága, valamint klorofill tartalma felszabadítja a méreganyagokat és segíti azok semlegesítését, kiürülését a szervezetből. Ezzel előmozdítja a sejtek jobb anyagcseréjét és a sejtek közötti jelátviteli folyamatok zavartalan működését, gátolja a hibás immunfolyamatokat! Mindezeknek köszönhetően jelentősen csökkenthető az allergiás reakciók kialakulása.
udta, hogy búzafűlével háromszor jobban védheti
szervezetét a daganatokkal szemben?

A búzafűlé három különleges hatóanyaga (klorofill, amigdalin, bázikus ásványi anyagok) révén képes természetes úton megakadályozni a szervezetünkben nap mint nap keletkező tumorsejtek továbbfejlődését, immunrendszerünk támogatása által. ABA (abcis acid) nevű enzime pedig hatékonyan képes bizonyos daganatok burkát sérülékennyé tenni. (A daganatok egyes fajtái ezen burok és saját érrendszer révén képes elbújni az immunrendszerünk elől.) A védelmi faktorokról az alábbi táblázatban olvashat:

Klorofill A klorofill molekula nagymértékben hasonló az emberi vérben jelen lévő hemoglobinhoz, ezért képes megnövelni sejtjeink oxigénellátottságát, gátolja a kóros sejtburjánzást, növeli a sejtenergiát. **
Amigdalin, P4D1, SOD
Az alábbi faktorok hozzájárulhatnak a szervezetben keletkező daganatos, kóros sejtek felfedezéséhez, semlegesítéséhez az immunrendszer támogatása által. Egyesek sejten belül antioxidánsként vagy helyreállító folyamat indukálásával járul hozzá a kóros sejtburjánzás létrejötte ellen.
pH A búzafűlé számos bázikus ásványi anyagot tartalmaz, melyek képesek szervezetünkben helyreállítani a természetes sav-lúg egyensúlyt. Erőteljes lúgosító hatású! *

* Otto Heinrich Warburg professzor 1931-ben Nobel díjat nyert kiemelkedő kutatási eredményeiért. Felfedezte, hogy savas környezetben a daganatok, tumorsejtek és kórokozó mikrobák előszeretettel fejldőnek ki és szaporodnak, míg lúgos közegben nem.

** Emellett azt is kimutatta, hogy oxigén dús környezetben a tumorsejtek nem képesek tovább szaporodni.
 

Az onkológiai kezelések bizonyos mellékhatásai kivédhetők:

A kemoterápia hatása a vérképző rendszerre akár életveszélyes is lehet. A 60 fős esettanulmányban a búzafűlé fogyasztása csökkentette a kemoterápia myelotoxicitását (vérképző rendszerre gyakorolt toxikus hatását), csökkentette a kiegészítő, fehérvérsejt képzést stimuláló GCSF (granulocyta stimuláló növekedési faktor) kezelés szükségességét, emellett nem befolyásolta a kemoterápia hatékonyságát a kontroll csoporthoz képest. Az eredményeket Fázis III (nagyobb esetszámú) vizsgálatban kívánják megerősíteni.

 

Régi erdélyi módszer a LÁZ ellen, ami tényleg remekül működik!

Magas láz esetén fogjunk néhány nyers burgonyát, reszeljük le és
kössük a talpunkra, majd a lábunkat jól takarjuk be. Rövid időn belül lehúzza a lázat, akkor is, ha már a gyógyszerek nem segítenek.
Mikor levesszük a burgonyát, ne lepődjünk meg, forró lesz és szinte
teljesen száraz. Célszerű a lábunk alá nylonzacskót és egy régi
törölközőt tenni, különben a krumpli foltot hagy a lepedőn, amit csak fehérítővel tudunk eltávolítani.

Ha nincs krumplid otthon, ecetes vízbe mártott törölközőbe is csavarhatod, ha nem is annyira hatásos mint a nyers krumpli de segít az is ha hirtelen nincs más kéznél...

A barackmag rákgyógyító titka


 

Természetes B-17 (laetril) vitamint tartalmaz, kémiai szerkezetét tekintve ez a vegyület benzaldehidből, ciángyökből és egy diszacharidból áll. A keserűmandulában, a sárgabarack magjában és egyéb keserű magva

kban előforduló glikozid. Ez olyan B-vitamin, amely a sörélesztőben nem fordul elő.

Azt állítják, hogy specifikus rákellenes és azt megelőző tulajdonsága van. Az elmélet értelmében a kötésben lévő — egyébként külön-külön is halálos méreg — benzaldehid és cián egy enzim hatására felbomlik a sejtekben. Ez az enzim nem található meg az egészséges sejtekben, viszont jelentős mennyiségben a rákos sejtekben. Tehát a rákos sejt felbontja az egyébként ártalmatlan vegyületet két olyan molekulává, ami viszont el is pusztítja. Akár használ a rák ellen, akár nem, mérgező kéksav (hidrogén-cianid) tartalma miatt naponta nem ajánlatos több magot fogyasztani, mint ahány kajszibarackot enne az ember (kb. 9-10 mag). Nem napon szárítva jobban őrzi a vitaminjait, utána hűtve tartandó el és nyersen kell enni (pörköléssel elveszti mérgező hatását, de állítólagos gyógyhatását is), lassan péppé rágva. A B17-vitamin nem más, mint egy ciánvegyület, melynek felépítésében benzaldehid, ciángyök és egy cukortartalmú rész vesz részt. A cianidtartalmú glikozidok a csonthéjasok (mandula, sárgabarack, őszibarack, cseresznye, szilva) magjában nagy mennyiségben fordulnak elő.

A B17-vitamin a leírások szerint azáltal fejti ki gyógyító hatását, hogy a szervezetbe bekerülve a nem daganatos sejtek számára energiát szolgáltat (vagyis tápanyagként funkcionál), a rákos sejtekben viszont a rodanáz enzim hiánya miatt sejtpusztító hatású ciánvegyület és benzaldehid keletkezik. Az egészséges sejtekben a rodanáz (transz-szulfuráz) enzim megtalálható, amely hatástalanítja a mérgező vegyületet.

A B-17 vitamin a legnagyobb koncentrációban a keserő mandulán kívül a következő gyümölcsökben van : alma, sárgabarack, cseresznye, nektarin, őszibarack, körte, szilva, és aszalt szilva.
- Babok: disznóbab, csicseriborsó, lencse, ennek csirája, vörös futóbab,stb.
- Diófélék : keserő mandula és kesudió.
- Bogyók: szinte valamennyi vadon termő bogyó: szeder, áfonya, bodza, eper, szamóca, kövikörte.
- Magvak: len, szezám.
- Füvek : akácia, lucerna, búzafű.
- Gabona magvak : zab, árpa, barnarizs, hajdina, lenmag, köles, rozs, bükköny, búza
- Egyéb : bambuszrügy, fukszia növény, vad hortenzia.

Két lényeges szabály van: Először is, valamennyi B-17-et tartalmazó gyümölcsöt teljes egészében egye meg, a magokkal együtt, de ne egyen többet a magból, mint amit a teljes gyümölcsből enne. Pl. ha 3 almát eszik, naponta, a 3 alma magja elegendő B-17-et tartalmaz, ne egyen meg egy fél kg almamagot.

Másodszor:1 barack vagy sárgabarack magbél 10 testsúlyfontonként, tehát kb.5 testsúly-kilogrammonként feltételezhetően elegendő egy normális rákmegelőző kezelésre, bár a pontos szám személyenként változik a személyes táplálkozási szokások és diéta függvényében. Egy 170 fontos, tehát kb.85 kg-os ember pl.elfogyaszthat kb.17 magot, és ezzel biológiailag elegendő B-17 vitaminhoz jut.